Jump to content
Araştır
 • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...

cacaa

Çalışkan Üye
 • İçerik sayısı

  292
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Günün Kazananı

  3
 • Puan

  8,646 [ Bağış Yap ]

cacaa last won the day on Şubat 7

cacaa had the most liked content!

Topluluk Puanı

105 Mükemmel

1 Takipçi

cacaa Hakkında

 • Doğum Günü 06/03/2006

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. cacaa

  Lua-Tbl-Data-SRC Görev sorunu

  Konuyu buldum yazayım dedim aynı sorunu ben de yaşıyorum. Bu sorunu yaşayıp çözebilen var mı? RunExchange ve RunSelectExchange fonksiyonları düzgün çalışmıyor.
 2. cacaa

  Gate'ye Yeni Zone Ekleme

  Bakalım
 3. cacaa

  Üçlü ve Beşli Ok Sorunu

  Sorunu çözdüm. Yazdığım bazı skill hack engelleme kodları engel oluyormuş.
 4. Atılan üçlü okun ve beşli okun sadece teki isabet ederken diğerleri failed veriyor. MAGIC_FLYING bölümlerine göz attım ancak nasıl çözümleyebileceğim hakkında bir fikir sahibi olamadım. Nasıl çözebilirim?
 5. cacaa

  Yeni Karakter ( Hera)- Elf Kızı Kari

  Teşekkürler.
 6. cacaa

  Maden Drop ve EXP ayarlama SRC

  DBye bağlayın uğraşmayın :D
 7. cacaa

  Monster Stone Drop Ayarları

  Sourceden çözdüm. Çözüm: Source içerisinden CTRL+F yapıp Zone1 yazın ve monster stone ile ilgili bölüme gelene kadar aratın. Geldiğiniz yerde monster idleri yazacaktır. 4-5 adet tanımlı monster idsi göreceksiniz. Bunların ismi ve görüntüsü oyunda değişiyor ancak idleri sabit. Bu idlerin droplarını k_monster_item tablosundan değiştirebilirsiniz.
 8. cacaa

  Monster Stone Drop Ayarları

  Benim anlamadığım k_monster_item tablosuna bakmıştım bulamamıştım ama yine de yaratıklar drop atıyor nest bilmemne monster stone itemi var ya onu. Droplarda da ekli değil sourcede de yok öyle bir şey anlayamadım.
 9. cacaa

  Town Atınca Yaşanan Görüntü Bugu

  Ekleme yapmak lazım sanırım bir problem gözükmüyor ama town atınca, descent atınca bir haller oluyor
 10. Monster stone yaratıklarının droplarını nereden ayarlayabiliriz?
 11. Çözüm 2 (Skill açtırınca dex deaktif oluyorsa): isRogue() olan kısımların yanına || isRogueNovice() ekleyip kaydedin.
 12. Sorunu çözdüm. Çözüm: Userdata -> Design SkillTitle default değerini 0 yapın.
 13. Kodlar şu şekilde: int temp_str = GetStat(STAT_STR), temp_dex = getStatTotal(STAT_DEX); // if( temp_str > 255 ) temp_str = 255; // if( temp_dex > 255 ) temp_dex = 255; uint32 baseAP = 0, ap_stat = 0, additionalAP = 3; if (temp_str > 150) baseAP = temp_str - 150; if (temp_str == 160) baseAP--; temp_str += GetStatBonusTotal(STAT_STR); m_sMaxWeight = ((((GetStatWithItemBonus(STAT_STR) + GetLevel()) * 50) + m_sMaxWeightBonus) * (m_bMaxWeightAmount if (isRogue()) { ap_stat = temp_dex; } else { ap_stat = temp_str; additionalAP += baseAP; } if (isWarrior() || isPriest() || isKurian()) { m_sTotalHit = (uint16)((0.010f * sItemDamage * (ap_stat + 40)) + (hitcoefficient * sItemDamage * GetLevel() * ap_stat)); m_sTotalHit = (m_sTotalHit + additionalAP) * (100 + m_byAPBonusAmount) / 100; } if (isRogue()) { m_sTotalHit = (uint16)((0.007f * sItemDamage * (ap_stat + 40)) + (hitcoefficient * sItemDamage * GetLevel() * ap_stat)); m_sTotalHit = (m_sTotalHit + additionalAP) * (100 + m_byAPBonusAmount) / 100; } else if (isMage()) { m_sTotalHit = (uint16)((0.005f * sItemDamage * (ap_stat + 40)) + (hitcoefficient * sItemDamage * GetLevel())); m_sTotalHit = (m_sTotalHit + additionalAP) * (100 + m_byAPBonusAmount) / 100; } m_sTotalHit = (m_sTotalHit + additionalAP) * (100 + m_byAPBonusAmount) / 100; m_sTotalAc = (short)(p_TableCoefficient->AC * (GetLevel() + m_sItemAc)); if (m_sACPercent m_sACPercent = 100; m_sTotalAc = m_sTotalAc * m_sACPercent / 100; m_fTotalHitrate = ((1 + p_TableCoefficient->Hitrate * GetLevel() * temp_dex) * m_sItemHitrate / 100) * (m_bHitRateAmount / 100); m_fTotalEvasionrate = ((1 + p_TableCoefficient->Evasionrate * GetLevel() * temp_dex) * m_sItemEvasionrate / 100) * (m_sAvoidRateAmount / 100);
 14. Evet sorun başlıkta belirtildiği üzere rogue classlarında dex verince attackın değişmemesi, str basınca ise artmasıdır. user.cpp içerisinde bulunan temp_dex bölümünden şüpheleniyorum. Nasıl çözüm üretebiliriz?
×
×
 • Yeni Oluştur...