Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KODevelopers

21xx Tatto (Dövme) sistemi.

Önerilen Mesajlar

Yaptıklarım Kırmızı boyadım bakın ne eğer yanlış varsa düzeltebilirim.

GameDefine.h

enum ItemSlotType
{
ItemSlot1HEitherHand	= 0,
ItemSlot1HRightHand	= 1,
ItemSlot1HLeftHand	= 2,
ItemSlot2HRightHand	= 3,
ItemSlot2HLeftHand	= 4,
ItemSlotPauldron	= 5,
ItemSlotPads	= 6,
ItemSlotHelmet	= 7,
ItemSlotGloves	= 8,
ItemSlotBoots	= 9,
ItemSlotEarring	= 10,
ItemSlotNecklace	= 11,
ItemSlotRing	= 12,
ItemSlotShoulder	= 13,
ItemSlotBelt	= 14,
ItemSlotPet	= 20,
ItemSlotBag	= 25,
ItemSlotCospreGloves	= 100,
ItemSlotCosprePauldron	= 105,
ItemSlotCospreHelmet	= 107,
ItemSlotCospreWings	= 110,
ItemSlotCospreFairy	= 111,
ItemSlotCospreTatto	= 112
};

ItemHandler.cpp

case ItemSlotCospreFairy:
if (destpos != COSP_FAIRY)
return false;
break;

case ItemSlotCospreTatto:
if (destpos != COSP_TATTO)
return false;
break;

CharacterMovementHandler.cpp

uint8 equippedItems[] = 
{
BREAST, LEG, HEAD, GLOVE, FOOT, SHOULDER, RIGHTHAND, LEFTHAND, CWING, CHELMET, CRIGHT, CLEFT, CTOP, FAIRY, TATTO
};

Globals.h

const uint8 FAIRY	= 49;
const uint8 TATTO	= 50;

const uint8 COSP_FAIRY	= 7; // Fairy
const uint8 COSP_TATTO	= 8;// Tatto

const uint8 COSP_MAX	= 7; // 6 + 1 = 7 = 1 tane sloth dövme sistemin gelmiştir.

ITEM KODUNU YANLIS VARSA BAKIN..

810431970	Solar Tattoo 22	0	255	252	112	20	0	0	100	0	0	1	50	0	0	0	0	0	0	100	0	0	0	0	0	0	0	0	8	0	0	0	0	0	0 0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	0	NULL	NULL	NULL

RPNLDj.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Orjinal Değil Veya O Sürümde Yoktur. Benim Bildiğim Kadarıyla 2160 Dan Sonraki Exeyi Unpack Yapıp Xigncode3 Kaldırıcaksın Oyuna Giriş Yapmak İçinde Criptolar Değişicek Yada Geçici Olarak Kaldırıcaksın

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

2160 unpack yok bende

@ HKS

Ozaman ilk exe'yi işine başlaman gerekli

Alıntı

Dövme günah kardeşim yaptırma, uğraşması bile günah sktir et.

Çıldırıyorum :little_emrah::little_emrah: 😄 😄 😄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ EveryBodyFool

Marko 2125 files patch paylaşmışdı onun kullanıyorum sadece knightoline.exe den aldım.

Ancak sloth var

mkpjYP.png

Belliki Sadece UI Deki Yeri Var Dediğim Gibi Slotun Tanımlı Oldugunu Yüksek Sürüm Ko.exe Bulman Gerekli

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ EveryBodyFool

Marko 2125 files patch paylaşmışdı onun kullanıyorum sadece knightoline.exe den aldım.

Ancak sloth var

mkpjYP.png

Slot için uif koyduysan gözükür. Bildiğim kadarıyla o sistemin geldiğinde exedeki crypto algoritması değişmişti 16bytlık string key olarka geçiyordu. Şifreleme sistemini değiştirmeden piyasadaki exelerden birini kullanıyorsan exe de böyle bir özellik yok bilgin olsun o görüntü sadece.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Bak şimdi şu yardım bölümünü iyice oturtalım kafamıza yoksa anlaşamayacağız böyle anlatacaklarım herkes için geçerlidir.
Burası forum ortamı olabilir ama yardım isteyen kişiye direk kod bloğunu atıp şunu gir düzelir demeyeceksiniz.
SQL kodu gerekir yada belli bir satır kod vermeniz gerekir anlarım böyle yaptığınız zaman da vereceğiniz kodu satır satır açıklamasını yapın.
Bütün yardım olaylarını kod vermeden çözmeye çalışın.
Yardım isteyen kişinin hazıra konmaması adına kendini geliştirmesi adına bu yola başvuracaksınız.
Yardım isteyen kişide gelip .cpp atmayacak şurayı düzeltin yada teamviever vereyim gelin düzeltin demeyecektir.
Böyle konuları gördükçe konuyu silmek istiyorum.
Eğer ki karşıdaki hazır istiyorsa sktir edin yardım da etmeyin kendine hayrı yoksa beleş bekliyorsa, öğrenmek istemiyorsa uğraşmayın.

Senin olayına gelecek olursak sırayla adım adım gideceksin. WIZ_ITEM_MOVE packeti HandlePacket fonksiyonunda hangi fonksiyonu tetikliyorsa oraya gireceksin. ItemMove fonksiyonunu tetikliyor herkeste genel olarak oraya da gireceksin goto fail_return; yazan her yere breakpoint koyacaksın. (şimdi ben sana gidip inventory to cosplay yerine koy desem anlamıcaksın.)

Yada bir başka olay KnightOnLine.exe ve Client dosyaları uyuşmuyor. Yani sadece görüntü olarak duruyor orada o slot ondan giyemiyorsun.

Yardım dediğiniz şey aynen böyle edilecektir. Eğer ki yardım ettiğiniz kişi anlattığınız şeyi yapamıyorsa yada bilgisi yoksa yardım etmeyeceksiniz. Onu yapamayacak bilgisi yoksa onu nasıl yapacağını sorsun yada öğrenmek istesin. Hala gelip teamviever bağlanın yada .cpp vereyim bakın derse emin olun o şahsı forumda barındırmayacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ OzkanOzdemir kod sende mi istecegim halla halla

yanlış ne foksiyon varsa söyle yeter.. sende mi çagırdım üyesi çagırdım daha ne istiyor..

benimle savaşmak mı istiyorsun.

Savaşma seviş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Gönderdiğin VS istediğinde Cancel buttonuna basıyorum ve şu sözlerimi ekliyorum.

Yazdıklarımın hepsini okuma zahmeti göstermemek yerine belli başlı yerlerini okuduğun için "anlatacaklarım herkes için geçerlidir. " yerini anlamamışsın sanırım. Okumadığını şuradan çıkarıyorum sonunda takıldığın yer hakkında yazı yazdım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

eğer iteme sağ tıkladığında o slota gidip geri dönüyor ise server dosyalarında, hiç gitmiyor ise client dosyanda sıkıntı var

özkanın dediği gibi break point koyarak dene

CUser::ItemMove içerisinde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ Nero tamam denedik..

@ YNG Teşekkür ederim denemiştir.

Usko da son patch alam exe den xincode3 kaldırarım bakam.

Günveliği kaldırdıktan sonra yeni crpyto olayınıda aktarman lazım kaldırınca direk oyuna girmeyecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...