Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!

Önerilen Mesajlar

Tekrardan selamlar,

Bir arkadaşım Knight Online'nin bazı ui nesnelerine ihtiyaç duydu, dxt dosyalarını saçma sapan bir tool ile açıp incelemektense basit bir şey geliştirmeyi düşündüm. Temelde bir dxt dosyasını inceleyip tipini ayırt edip png formatına dönüştürecektir. Transparan içeren textureler sorunsuz olarak kayıt edilir. Ayrıca bir klasördeki tüm dxt dosyalarınıda png'e tek bir çağrıyla dönüştürebilirsiniz.

Aşağıdaki türler desteklenmektedir;

• dds türleri (dxt1, dxt3, dxt5)
  • a8r8g8b8
  • x8r8g8b8
  • a4r4b4g4
  • a1r5g5b5
  • tga (bir tga dosyasının uzantısı dxt olarak değiştirilmişse, knightonline.exe okusun ya da okumasın dxt2png bunu farkedip png'e dönüştürecektir)

Örneğin dönüştürdüğüm bir dxt dosyası;

a1r5g5b5.png

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrardan selamlar,

Bir arkadaşım Knight Online'nin bazı ui nesnelerine ihtiyaç duydu, dxt dosyalarını saçma sapan bir tool ile açıp incelemektense basit bir şey geliştirmeyi düşündüm. Temelde bir dxt dosyasını inceleyip tipini ayırt edip png formatına dönüştürecektir. Transparan içeren textureler sorunsuz olarak kayıt edilir. Ayrıca bir klasördeki tüm dxt dosyalarınıda png'e tek bir çağrıyla dönüştürebilirsiniz.

a1r5g5b5.png

hocam eksik dxt var yüklediğiniz içerikte acaba bunları komple çevirip atabilir misiniz :)
Dosya.tc -
  • a8r8g8b8
  • x8r8g8b8
  • a4r4b4g4
  • a1r5g5b5
  • tga (bir tga dosyasının uzantısı dxt olarak değiştirilmişse, knightonline.exe okusun ya da okumasın dxt2png bunu farkedip png'e dönüştürecektir)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
hocam eksik dxt var yüklediğiniz içerikte acaba bunları komple çevirip atabilir misiniz :)
Dosya.tc -

Amacım dxt paylaşmak değildi... Kendiniz projeyi kurup çevirme işlemini yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken terminalde ilgili klasöre girip

dxt2png -d

yazmak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amacım dxt paylaşmak değildi... Kendiniz projeyi kurup çevirme işlemini yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken terminalde ilgili klasöre girip

dxt2png -d

yazmak.

hocam denedim ancak hata alıyorum, belirli bir klasör içerisine mi atılması gerek dxt lerin yol tanımlayınca hata veriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
hocam denedim ancak hata alıyorum, belirli bir klasör içerisine mi atılması gerek dxt lerin yol tanımlayınca hata veriyor.

Kurulumda mı hata alıyorsunuz? dxt2read çağrısı yaptıktan sonra mı? Ekran görüntüsü atarsanız sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrardan selamlar,

a1r5g5b5.png

1.2.0 sürümünü publish ettim. Bu sürümde aşağıdaki toolları kurmanıza gerek yoktur!

npm install --global --production windows-build-tools

DXT işlemleri cpp üzerinden değilde, javascript üzerinden yapılacaktır.
  • a8r8g8b8
  • x8r8g8b8
  • a4r4b4g4
  • a1r5g5b5

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

npm install --global --production windows-build-tools

Önce bunu çalıştırdınız mı?

S.a hocam. Sorunu çözdüm sağolun. Peki bu sistemi tersten işletebilir miyiz? Png to dxt yapmak mümkün mü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...