Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
PENTAGRAM

Temel tamsayı veri tipleri

Önerilen Mesajlar

@ hiCenglyy 'nin sorusuna istinaden bu konuyu açıyorum.

Alıntı
uintlere nasıl dönüştürüyoruz peki

uintlere dönüştürmekten kastını anlamadım fakat, uint dediğin şey C++ içinde unsigned __int32 için yapılmış bir type definition.

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.
İyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Mustafa, Gerçekten bunları bilmeyen arkadaşlar için yol göstermen/öğretmen çok iyi. Başarılarının devamı dileğiyle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Tam bilmeyenler hiç okumasın kafanız daha çok karışıyor sonra korku oluyor :)

Konunun uzunluğunu görünce aslında biraz insanların gözünün korkması doğal. Fakat, konu içerisindeki bütün kavramlar birbiri ile bağlantılı olduğundan, birisini anladığın zaman diğeri çorap söküğü gibi onu takip ediyor. Bu açıdan okuyan arkadaşlara da sakin kafa ile göz korkutmadan parça parça incelemelerini tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Konunun uzunluğunu görünce aslında biraz insanların gözünün korkması doğal. Fakat, konu içerisindeki bütün kavramlar birbiri ile bağlantılı olduğundan, birisini anladığın zaman diğeri çorap söküğü gibi onu takip ediyor. Bu açıdan okuyan arkadaşlara da sakin kafa ile göz korkutmadan parça parça incelemelerini tavsiye ederim.

Ben hepsini okudum Reis 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ PENTAGRAM
uint32 deger = 123456789;
uint8 deger2 = (uint8)deger;
// deger2 = 123456789? tabi ki de hayır.
deger2 = 16 + 4 + 1 = 21;

bunun sebebi, sağdan ilk sekiz bit hariç, diğer bitlerin değişkene sığmadığı için kaybolmasıdır.;
0 1 1 1 0 1 0 1 1 0 1 1 1 1 0 0 1 1 0 1 0 0 0 1 0 1 0 1
Haci burda kafama bi soru takildi kod yazarken bole bisi yapmak zorunda kalirmiyiz
Uint8 in deger araliginda fazla bi sayiyi donusturmek programlama hatasi degilmi
Eger gerekirse kafam karisti bi kac ornekle gisterirmisin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...