Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
vestside

Görev Teslim Etme Hakkında

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar; problem şu şekilde. herhangi item karsılığında bitirilen görevi alıp yaptığımda mesela, Apple 2 tane istiyor. ben 4 veya daha fazla toplamışım. görevi vereceğim zaman inventory deki tüm apple ları alıyor.
bunu neresi kontrol eder yada ne yapmam gerekir. şimdiden teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

LUA' da göreve bak src'den src'ye farklılık gösterebilir ancak exchange mevzusuyla alakası olabilir.

Exchange olayına baktım hocam herşey normal işliyor. runexchange tanımlı şu şekilde;

if(EVENT == 110) then
RunExchange(UID, 6000);
SaveEvent(UID, 7311)
end

ITEM_EXCHANGE tablosunda ise bu nindex numarası şu şekilde girilmiş.

vPvrJv.jpg
TBL kontrol ettim aynı değerler TBL tarafında da aynı şekil..
sanırım SRC kısmında bir problem olmalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

TBL ile alakalı değildir src de itemi alırken bir yerde bir hata vardır breakpoint koyarak izlemeni tavsiye ederim.

breakpoint koyarak takip ettiğimizde QuestHandler içerisinde herhangi bir fonksiyona bağlamadı problemi hocam. işin tuhaf tarafı her NPC de yapmıyor bunu mesela, eslantta herhangi bir npc de bitirdiğim zaman görevi. normal itemi alıyor. moradonda ise kafasına göre 2 istiyor 6 alıyor 2 istiyor 4 alıyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer sorun npc den npc de farklılık gösteriyorsa luaları iyi incelemeni ve karşılaştırmanı öneririm. Mutlaka gözden kaçırdığın birşeyler vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Eğer sorun npc den npc de farklılık gösteriyorsa luaları iyi incelemeni ve karşılaştırmanı öneririm. Mutlaka gözden kaçırdığın birşeyler vardır.

LUA yı kontrol ettim hocam görevde mesela, itemin countu girilmiş countA=2 diye. görev de alırken 2 tane istiyor. mesela görevi teslim etme eventine geldiğim zaman. sadece saveevent girilmiş. ve bunun karşılığında save event kontrol ediyorum.

select * from Quest_Helper where nindex=102
select * from ITEM_EXCHANGE where nindex=29

Quest_helper içerisinde 102 nindex numaralı stunda, nExchangeindex = 29 olarak girilmiş herşey buraya kadar normal.

buradan sonra, ITEM_EXCHANGE kontrol ettiğimde yukarıdaki gibi
itemnum count
810418000 2
şeklinde yani yine, src tarafına bakmam gerektiğine inanıyorum. runexchange yada selectexchange tarafına bakan yer problemli olabilir. mi hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

LUA'da hangi fonksiyonu çağırıyorsa ilk olarak oraya bak bence. Ordan yola çıkarak o fonksiyonun çağırdığı diğer fonksiyonlara bakarak devam edebilirsin. Sorun çıkarmayan görev ile çıkaran görevler birbirleriyle aynı mı elinde ki dosyaları bilmediğim için fazla yorum yapamıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hocam şimdi fark ettim mesela 2 isteyen görevleri yaptığım zaman 6 alıyor. birtane 5 olan vardı onu yaptım. 15 aldı her sürekli 3 katını istiyor. bu kesin SRC taraflı birşey

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

TheThykeX e teşekkür ederim problemi şu şekilde çözdük. yardımından ötürü sanada çok teşekürler @ CerfiN

_ITEM_EXCHANGE * pItem = g_pMain->m_ItemExchangeArray.GetData(jIndex);

if (pQuestMonster == nullptr)

{

for (int i = 0; i < ITEMS_IN_ORIGIN_GROUP; i++)

{

if (pItem != nullptr && pItem->nOriginItemNum[i] != 0)

{

//RobItem(pItem->nOriginItemNum[i], pItem->sOriginItemCount[i]); 

}

}

}

//RunExchange(jIndex);

@

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...