Jump to content
Araştır
 • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...

vestside

Bağımlı Üye
 • İçerik sayısı

  428
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Günün Kazananı

  1
 • Puan

  10,198 [ Bağış Yap ]

vestside last won the day on Ocak 23 2022

vestside had the most liked content!

Topluluk Puanı

90 Mükemmel

2 Takipçiler

vestside Hakkında

 • Doğum Günü 01/02/1992

Güncel Profil Ziyaretleri

1.763 profil görüntüleme
 1. thanks
 2. vestside

  1975 KnightOnLine Client [Güncel]

  good
 3. vestside

  Yere vurma skill hakkında.

  DB magictypleri kontrol et kardeşim
 4. vestside

  Seeking party & Pelerin sorunsalı

  @ Miranda; kardeşim 1.2.3 seçeneklerdeki resimlerde sanırım kolluğun G1 oto royal sistemine geçiş yapıp öyle pelerin almayı dene klan grade sisteminde problem olabilir. luada olabilir.. HUMAN ile denemişsin KARUS karakter açıp öyle dene pelerin almayı ayrıca alırken anahtar üstünde mi ? Seeking party tepki vermiyor ise; büyük ihtimal ile elindeki SRC sadece version olarak yükseltilmiş fonksiyonlara ekleme yapılmamış kısacası SRC ni asıl versionuna çevirip öyle dene düzelecektir. problem hala devam ederse SRC içinde Seeking ile ilgili alanlar var oraları kontrol etmen gerekiyor en son neronun hatası ise, DB deki K_npcpos taki stun değerleri ile neronun programının eklemeye çalıştığı değerler aynı değil ondan o hatayı alıyorsun..
 5. önce RED kutu kırdırdığın NPC nin LUA sını bul ve kaçıncı satırda bu işlemi yapıyor bak. örnek olarak ele alırsak SRC da ITEMEXCHANGE olarak girilmiştir. LUA da xitemexchange olarak yazar kime aitse lua artık.. tabiki doğal olarak kırmayacaktır, fakat ikiside doğru yazıldığından emin olduktan sonra olayı yapan hangi fonksiyon ise onun üzerine yoğunlaşmalısın. bunun içinde DEBUG modda başlatıp item kırdırmaya gidip itemi kırmaya calısacaksın.. yanlış hatırlamıyorsam ITEMEXCHANGE ile alakalı sağlam bir SRC dan kendine göre uyarla yada problemi yine bu isim ile benzerlik gösteren diğer fonksiyonlarda da arayabilirsin unutmadan şunuda ekleyeyim LUA da herhangi bir tablo ismi gösterilmiş ise ITEM_EXCHANGE tablosu gibi, orada itemler olmadığı içinde karşılığında item vermiyor olabilir bu senin SRC ve DB yapına hakim olman ile orantılı aynı zamanda ne kadar bilirsen elindeki dosyayı problemi çözmen o kadar kolaylaşır geçmiş olsun..
 6. bu biraz göreceli kardeşim userinout da olabilir sendmyinfo da olabilir SRC da logout prosedüründe ve ayrıca DB ile ilgilide olabilir kolay gelsin..
 7. vestside

  Sql 2014 Ko Panel Sorunu

  _WEBSETTINGS bu isimde bir tablo nun SQL içerisinde tanımladığın DB de olmadığını söylüyor kardeşim başka bir DB den aktar yada sevenpanel 11 indir onun içinde SQL var kurulumunu yap düzelecek problemin
 8. SRC yi aç şunu arat ; bool CLuaEngine::ExecuteScript gelen ekranda şu şekilde bir kod dizilimi olacak.. std::string sNoticeMessage; sNoticeMessage = string_format("NpcID : %d - Event ID : %d - Lua : %s", pNpc != nullptr ? pNpc->GetProtoID() : 0,nEventID,szPath.c_str()); Packet sNotice(WIZ_CHAT, uint8(PUBLIC_CHAT)); sNotice << pUser->GetNation() << pUser->GetSocketID() << uint8(0) << sNoticeMessage; kaldır bunu birdaha görünmez, yada sadece GM görsün istiyorsan.. şununla değiştir.. if (pUser->isGM()) { std::string EventMessage; EventMessage = string_format("NpcID = %d - EventID = %d - Lua = %s", pNpc->m_sSid, nEventID, filename); Packet EventNotice(WIZ_CHAT, uint8(PUBLIC_CHAT)); EventNotice << pUser->GetNation() << pUser->GetSocketID() << uint8(0) << EventMessage; pUser->Send(&EventNotice); return result;
 9. vestside

  GM komutları hakkında

  çalışmıyordan kastın, GM görünmez mi olmuyor yoksa komut tanımlımı değil SRC da ? problemi görseller ile açıklayıp detaylı olursak problemi çözmekte o kadar hızlı yol kat etmiş oluruz..
 10. kardeşim teşekkkür ederim güzel paylaşımın için..
 11. vestside

  NxWile Src Paylaşımı

  malum forumda var. şimdi buradan yazmak doğru olmaz illa istiyorsan skype ekle kardeşim oradan göndereyim linki.
 12. vestside

  NxWile Src Paylaşımı

  bu src zaten paylaşımda, düşüncen için teşekkürler kardeşim..
×
×
 • Yeni Oluştur...