Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
doktorpro423

Sağ Tık Report Sistemi

Önerilen Mesajlar

void CUser::RecvReport(Packet & pkt)
{
uint8 opcode;
std::string reportedilen;
std:string mesaj;
pkt.SByte();
pkt >> opcode >> reportedilen >>mesaj;
//std::string topla = string_format("Şikayet Edilen : %s Şikayet İçeriği : %s", reportedilen.c_str(), mesaj.c_str());

SessionMap sessMap = g_pMain->m_socketMgr.GetActiveSessionMap();
foreach(itr, sessMap)
{
CUser * pUser = TO_USER(itr->second);
if (pUser->isInGame() && pUser->isGM())
pUser->SendChat(ChatType::PRIVATE_CHAT, string_format("Şikayet Edilen : %s Şikayet İçeriği : %s", reportedilen.c_str(), mesaj.c_str()), "[REPORT]");
continue;
}

}

Herşey çok güzel paketimi okuyorum ve online gmlere pm olarak atıyorum derken birden sağ tık yapınca report şeçeneğinin sadece gm charda oldugunu gördüm. Yani normal bir player başka bir playere sağ tıklayınca report şeçenegi gelmiyor onu nasıl ayarlayabilirim? Teşekkürler şimdiden herkese.
-- mesaja ek olarak --
//Paket

case WIZ_REPORT:
RecvReport(pkt);
break;
-- mesaja ek olarak --
//Paket

case WIZ_REPORT:
RecvReport(pkt);
break;

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Client taraflı yanlış yapılmış sanırım çünkü o sistemin GM taraflı değil kullanıcı taraflı çalışması gerekiyor yada sadece Krallar için ayarlama yapılması gerekiyor öyle bir şey olabilir. Bu yüzden assembly ile değiştirilmesi gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

nereyi nasıl patchlemem gerektiğini nasıl anlarım peki

KO.exe içerisinde o pencerenin çağrıldığı MouseRightClick fonksiyonu var onu bulacaksın. Onun içerisinde herhangi bir yerde kendi içerisinde fonksiyon olarak yada SetVisible olarak çağrılıyordur. Fonksiyon içerisinde yada o bahsettiğim yerin biraz öncesinde GM kontrolüyle Report Buttonunu gizliyor. JNZ olarak kontrol ediyordur onu JMP yapacaksın yada orayı tamamen NOP yapıp geçeceksin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...