Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
OzkanOzdemir

KODevelopers Nedir?

Önerilen Mesajlar

Admin
Merhaba, bu konu içerisinde forum ortamımızın nasıl bi yer olduğundan, PVP ortamının ve insanların nasıl olduğundan, PVP ortamındaki dosyalardan, bizim kim olduğumuzdan uzun uzun bahsedeceğim. Bu konuyu her üyenin sonuna kadar okumasını istiyorum yoksa sonra yaşanacak durumlarda ben bilmiyordum etmiyordum denilmesin.

Öncelikle biz kimiz, yönetici yani bu forumu açma gereği duyan insanlar kimlerdir ve neden bu forumu açtık?
Biz yıllardır bu piyasa içerisinde olan sıfırdan kendi çabalarınla buraya gelmiş ve kendini geliştirmiş insanlarız. Biz Neronlineworld zamanı birbiri ile tanışmış ve zamanla birbirinin güvenini kazanmış arkadaşlarız. Zaten arkadaş dediğin şey bundan ibarettir karşıdaki kişinin güvenini, saygısını kazanmış isen arkadaş gözünle bakarsın. Güven meselesinden neden bahsediyorum bu ortamda yani PVP ortamında hiç bir yerde göremeyeceğiniz güven eksikliğini yaşıyorsunuz. Sebebi ise bazı çürük yumurtaların milletin emeğini, hakkını, parasını çaldığı için güven konusunda çok dikkat ediyorsunuz. Biz zamanında öyle bir arkadaşlık kurmuşuz ki hiç birimizde böyle bir olay mevcut değildir. Onun için adımızı başka yerlerde öyle dolandırıcı, dosya satıyor olarak göremezsiniz.

Forumun açılma amacına gelirsek ortamı az çok herkes biliyor nasıl insanlarla dolu olduğunu görüyorsunuz. Benim gözlerim milyarlar içinde yüzerken 100 TL için kusura bakmayın da "şerefini satacak" insanlar gördü bu ortamda. Neronlineworld dağıldıktan uzun bir süre sonra bu ortamdaki çürük yumurtaları ne kadar temizleyebilirsek temizleme ayrıca bilgi yetersizliği, yalan yanlış konular içerisinde, copy paste paylaşımlar içerisinde kendini geliştiremeyen arkadaşlara yardım etmek onların elinden tutmak için bu forumu açma gereği duyduk.

Biz forum ortamımızda dosya geliştirmek yada paylaşmak gibi bir düşünceye sahip değiliz (bazı istisnalar dışında). Bu ne demek oluyor diyorsanız iyice anlatayım. Birincisi kaynak kod paylaşımından yada hazır kod paylaşımından her zaman uzak duracağız. Bizim amacımız hazır kaynakları önünüze sermek değil elinizden tutmak kendinizi geliştirmenizi sağlamaktır. Örnek verelim dersin ki ben buraya kadar şunu yaptım, söyle söyle ilerledim ama şurada takıldım yada dosyalar burada patlıyor herhangi birşey oluyor. Daha başka olayı bunun daha kısayolu var mı bildiğiniz söyle yaparsam nasıl olur diyeceğiniz yerlerde her zaman karşılıksız yardım etmeye çaba gösteriyoruz. Ama sen gelip bize User.cpp atıp bana şunu ekleyin yada şunu düzeltin burada hata alıyorum gibisinden yardım istersen kusura bakmayın kimseye öyle yardım etmiyoruz. Biz sizin dosyalarınızı sıfırdan yazacak değiliz biz değil hiç kimse yazacak değil.

- Peki benim hiç bir bilgim yok ben hevesliyim, öğrenmeye çabalıyorum ama yapamıyorum. Hep kısıtlı kalıyorum bana yardım eder misiniz?

Zaten forumu açma amacımız ortalıkta bilgi paylaşımı olmaması, birinin elinden tutulmaması üzerine. Sizin kendinizi geliştirememe sebebiniz budur işte. Eğer ki cidden sizdeki o potansiyeli görebiliyorsak siz bize gelip "Ben Programlama öğrenmek istiyorum" yada "Knight OnLine hakkında bilgi edinmek istiyorum kendimi bu alanda geliştirmek istiyorum" dediğiniz an inan şu gördüğünüz yönetici tayfasından hiç biri sizdeki o potansiyeli gördükten sonra geri çevirmez, çeviremez. Çünkü bizde bu yollardan geçtik, neyin ne olduğunu öğrenirken bizim elimizden de tutan fazla olmadı. Siz isteyin biz size elimizden geldiğince yardım ederiz. Ben şahsen öğrenmek istiyorum dediği halde hiç kimseyi çevirmedim. En müsait olduğum zaman oturdum skype üzerinden ekran paylaştım yada teamviever verdim bilgimin yettiği kadar sesli olarak en ayrıntısına kadar öğretmeye çalıştım. Yeter ki siz isteyin anlayacağınız.

- Peki bu ortalıktaki dosyalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Millet hakkında ne düşünüyorsunuz?

Buraya girenlerin yada PVP ortamına başlayanların çoğu bu işte para var kafasıyla, düşüncesi içerisinde geliyorlar. Ben server açacağım bana sorunsuz dosyalar lazım elime geçer amacıyla oradan oraya yıllardır savruluyorlar.
Arkadaşım kimse size yazdığı sorunsuz dosyaları bedavaya paylaşmaz.
Biraz kafanızı çalıştırın sen para kazanmak istiyorsun diye birisi gelip senin eline kendi emek verdiği bilgi birikimini kullandığı dosyaları verir mi? Başka foruma gidip VIP üyelik alıp 30 TL ye sorunsuz dosyaları alacak ardından server açacak milyarlar kazanacak. Dışarı da aç susuz insanlar var, o kadar kötü insanlar var onlar 30 TL versin milyarlar kazansın? Onlar yada başkası yapamıyor mu bir tek akıllı sen misin?

Ortalıktaki dosyaların sorunsuz olduğuna inanmayın. Şuan elinize geçen dosyalarla bile maximum 3 gün açık tutamazsınız serverınızı. Birisi açtığınız server ile uğraşmasa bile dosyaların 3 gün kendini açık tutacak kapasitesi mevcut değil. Algoritma hataları, hafıza tabanlı kodlamar (memory) ve daha tonla olay mevcut. Dosyaların alt yapısını düzeltmeden o dosyalarla server açacağım kafasına girmeyin. Eğer ki bilginiz yoksa öğrenmeye çalışın. Ben öğrenmek istemiyorum diyorsanız bizim size verebileceğimiz hiç bişeyimiz yok yardım dahi etmek istemeyiz size. Çünkü siz ölü yatırımsınız.

PVP ye yeni başlamış insanlar için bu kafada olanlar için tekrar söylüyorum kimseye 1 kuruş para vermeyin. Eğer ki bu kafada değilseniz biz size her türlü elimizden gelen yardımı yaparız öğrenmeniz ve kendinizi geliştirmeniz açısından.

Burada paylaşım olmayacak mı?

Tabi ki paylaşım olacak ama biz kaynak kod yani hazırcılıktan yana karşıyız.
Şuan dosyaları düzeltmiş olsak bir projeye başlamış olsak direk dosyaları satıyorum kafasına girecekler yada proje ismini değiştirip benim dosyalarım diyecek insan dolu.

Bir başka amacımız milleti dolandıran insanları forum ortamında en ayrıntısına kadar bilgilerini verip ifşa etmek ve böyle şeylerin olmasını engellemektir. Biz boşuna dolandırıcılar bölümünü açmadık. Ortamda hala yüzümüze baka baka milleti dolandıran insanlar mevcut. Bilgim var diyip geçinen tonla insan mevcut ve bunların çoğu da dosya yapıyorum satıyorum kafasıyla yaşıyorlar. Zamanla bunları teker teker elimizden geldiğince açıklayacağız ve neyin ne olduğunu göreceksiniz.

Bu anlattıklarım ve bir beklenti içerisinde olan arkadaşlar cidden sağ yukarıdan "Çıkış" diyerek forumdan çıkabilirler. Paylaşımlardan yararlanmak isteyebilirsiniz o zaman durun ama gelip ben hazır dosya yada kaynak kod bekliyorum diyorsanız; Başka forumlardan bekleyebilirsiniz bizde öyle bişey mevcut değildir ve hiç bir zamanda ne bizde böyle bi sistem olmayacaktır ne de siz gidip serverınızı açabileceksiniz.

Gördüğünüz yönetici arkadaşlarım için diyorum onlar gibisini bilgi bakımından yada insanlık bakımından hiç bir yerde bulamazsınız. Bu dediğim olayları da size kimse sunmaz o kendinizdeki potansiyeli bize gösterin gerisi her türlü gelir.

Umarım anlattıklarımı anlamışsınızdır. Bu yazdıklarım herkes için geçerlidir okurken zaten kendi tarafınızı belirleyeceksiniz. Herkese iyi forumlar anlayışınız için de teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaten hazır almak bir yere kadar sürer her sıkıştığında etrafında sana yardım edecek birilerini bulamazsın. Para vermek de öyle. Ha adam geliştirir eder satar para kazanmak isteyebilir bu tercih meselesidir. Bu iş biraz tutku meselesi sonuçta o kadar kod ile bilgi olmadan uğraşmak için gerçekten bu işi sevmek gerekiyor. Neyse umarım uzun yıllar bu ortam da güzel şeyler öğrenir, öğretiriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ OzkanOzdemir Karkesim Güzel ve Net Konustun bende zamanında bilgi almak istedim

Ornegin

https://www.kodevelopers.com/genel-yardim/382-border-defence-war-hakinda-bilgi.html

https://www.kodevelopers.com/genel-yardim/318-1977-to-1534-translation.html

Ve Skype Sen , Faruk Bana Cok Yardımcı Oldunuz. 1534 Projemi Cevirmeme

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
@ OzkanOzdemir Karkesim Güzel ve Net Konustun bende zamanında bilgi almak istedim

Ornegin

https://www.kodevelopers.com/genel-yardim/382-border-defence-war-hakinda-bilgi.html

https://www.kodevelopers.com/genel-yardim/318-1977-to-1534-translation.html

Ve Skype Sen , Faruk Bana Cok Yardımcı Oldunuz. 1534 Projemi Cevirmeme

Aynısı benim içinde geçerli forum yönetiminde birbirimize sorduğumuz sorularda kimse yardımını esirgemedi birde AVCI nazif abi ne zamana sorsam çözüm için yardım etti hiçbir zaman al bu satır kod demedi. Tuttu öğretti aynısını bende yapmaya çalışıyorum tabi isteyene.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ OzkanOzdemir gerçekten dediği gibi çok ilgilenen biri. Daha birkaç gün önce skype tan 4 saat birebir ders gibi anlattı sorduklarımı sağolsun.

PvP aleminde kim nedir vs şahsen ben pek bilmiyorum. Anlatılanlarla ve başka forumlardan bildiklerimle az çok tahmin edebiliyorum. Sonuçta işin ucunda para varsa orada her türlü pislik olabilir.

Bahsedildiği gibi, yöneticilerin iyi niyetini suistimal edip onlardan hatırla aldığını aynen millete parayla satan şahsiyetsizler var bundan sonra da illaki olacaktır.

Ama en azından şuana kadar paylaşılmış kayda değer şeyleri şuanki gibi paylaşmaya devam edin :) Maksat hem forum canlı olsun hem de bu işlere yeni başlamış kişilerin ulaşamadığı ve ulaşmakta zorlanacağı bilgi ve dökumanlara ulaşma imkanı olsun :)

ve son olarak teşekkürler bu forumu açtığınız için (:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

çok merak ediyorum programlama dili bilmeden adam sw nasıl açacak sw dosyalarındaki algoritma hatalarını nasıl düzeltecek arkadaşlar bu işte bilgi birikimine sahip olmak istiyorsanız önce programlama dili öğrenin hangi dili sececeginiz sizin ne amaçla kullanacağınıza bağlı ek olarak assembly de öğrenmeniz lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...