Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
SnaypeR

Oyun başa sarması Rollback [v2083]

Önerilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar

v2083 İle ilgilenmeye henüz başladım fakat şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım tam olarak nereyle alakalı olduğu konusunda en ufak fikrim olmadığından sizlerle paylaşıp yardım almak istedim.

Sorun tam olarak şu şekilde gelişiyor ;

Oyuna girişte ve başlangıçta herşey normal Level item vs. vs. fakat oyundan çıkıp tekrar girdiğim zaman karakter bilgileri çıkış yapmadan öncekiyle bir değil örnek olarak 1 level olarak başlıyor 10 Level'e kadar karakteri geliştiriyorum fakat relog atınca tekrar 1 level oluyor itemlerden birinden 2 tane varsa diğerini bankaya atıyorum ama o bankaya attığım bankada kalıyor ayrıyetten de aynısı envanterde yine duruyor. Oyun geri sarıyor gibi tam olarak kesin çözüm bu problem ne ile alakalı olabilir nereleri incelemeliyim?

@PENTEGRAM @ OzkanOzdemir

-- mesaja ek olarak --
@ PENTAGRAM

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Merhabalar arkadaşlar

v2083 İle ilgilenmeye henüz başladım fakat şöyle bir sorun ile karşı karşıyayım tam olarak nereyle alakalı olduğu konusunda en ufak fikrim olmadığından sizlerle paylaşıp yardım almak istedim.

Sorun tam olarak şu şekilde gelişiyor ;

Oyuna girişte ve başlangıçta herşey normal Level item vs. vs. fakat oyundan çıkıp tekrar girdiğim zaman karakter bilgileri çıkış yapmadan öncekiyle bir değil örnek olarak 1 level olarak başlıyor 10 Level'e kadar karakteri geliştiriyorum fakat relog atınca tekrar 1 level oluyor itemlerden birinden 2 tane varsa diğerini bankaya atıyorum ama o bankaya attığım bankada kalıyor ayrıyetten de aynısı envanterde yine duruyor. Oyun geri sarıyor gibi tam olarak kesin çözüm bu problem ne ile alakalı olabilir nereleri incelemeliyim?

@PENTEGRAM @ OzkanOzdemir

-- mesaja ek olarak --
@ PENTAGRAM

Warehouse update sorunsuz. Bu logoutta prosedürlerin çalıştığını gösterir. Fakat userdata güncellemesinde sıkıntı var, SQL loglarını kontrol et ve @ OzkanOzdemir'in de dediği gibi UPDATE_USER_DATA prosedürünü kontrol et.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
UPDATE_USER_DATA prosedürünü hatasız olarak çalıştırdığından emin misin?

Elimdeki bir başka veritabanının UPDATE_USER_DATA prosedürünü kullandığım database ile değiştirdim fakat problem devam etmekte. Source ile prosedür içerisindeki kısımlara göz attım , herhangi bir eksiklik yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Elimdeki bir başka veritabanının UPDATE_USER_DATA prosedürünü kullandığım database ile değiştirdim fakat problem devam etmekte. Source ile prosedür içerisindeki kısımlara göz attım , herhangi bir eksiklik yok.

SQL Profiler ile yapılan SQL çağrılarını kontrol et. Önce prosedür tetikleniyor mu, onu anlayalım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
SQL Profiler ile yapılan SQL çağrılarını kontrol et. Önce prosedür tetikleniyor mu, onu anlayalım.

SQL prosedürü CALL ediyor , source taraflı bir problem olabilir mi ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Visual Studio ile DEBUG modundayken Output ekranında herhangi bir hata gözüküyor mu?

Hayır normal işleyişine devam ediyor Level problemini çözdüm fakat inventory problemi hala devam etmekte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Hayır normal işleyişine devam ediyor Level problemini çözdüm fakat inventory problemi hala devam etmekte.

Tek ricam var şu şekilde konuları geçmeyiniz. Biz size nasıl yardım etmeye çalışıyorsak burada size vakit ayırıyorsak sizde yaşadığınız sorunu nasıl çözdüğünüzü ve sorunun gerçekte neden kaynaklandığını yazın. Bu sorunla karşılaşan başkalarını düşünmüş olursunuz böylelikle sadece kendinizi düşünmeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
@ OzkanOzdemir @ PENTAGRAM Sorun ODBC kaynaklıymış karakter dönüştürmeyi açık bırakmışım ondan dolayı böyle bir problemle karşı karşıya kaldım halledilmiştir :) Konu kilitlenebilir.

odbc ayarlarından karakter tikini bende kaldırıyorum ama relog atınca yine sıfırlanıyor attıgım loglar guncel

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
odbc ayarlarından karakter tikini bende kaldırıyorum ama relog atınca yine sıfırlanıyor attıgım loglar guncel

yüklediğin dosyadaki yazıları düzgünce okursan sorunun nerede olduğunu zaten anlayacaksın hazıra konma :)

1.
[ ODBC Error - 21.10.2017 3:36:53 ] ] Source: {? = CALL CREATE_NEW_CHAR(?, 0, ?, 14, 213, 14367910, 0, 75, 65, 60, 50, 50, ?)} Error: [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Cannot insert the value NULL into column 'Gold', table 'kn_online.dbo.USERDATA'; column does not allow nulls. UPDATE fails. Description: Failed to execute statement.

2.

[ ODBC Error - 21.10.2017 3:39:10 ] ] Source: {CALL UPDATE_USER_DATA(?, 2, 11, 206, 65668922, 0, 0, 62, 0, 1, 101, 4, 0, 0, 0, 100, 268, 100, 75, 65, 60, 50, 50, 1, 187, 500000000, 21, -1, 82120, 48440, 469, 3, 19, ?, ?, ?, ?, ?, ?, ?, 0, 0, ?, 0, ?)} Error: [Microsoft][SQL Server Native Client 11.0][SQL Server]Error converting data type char to smallint. Description: Failed to execute statement.

1. hata açıklaması olarak userdata tablonda gold sütunu eksil olduğundan.
2.yi de sen bul :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...