Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
aydiner12

Object %... Kapat hatası

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

SQL, Database, tablo, prosedür birçok şeyi anladım mantığını kavradım ve gelişmeye devam. Fakat Client tarafında kafamın basmadığı ne yaptıysam anlam veremediğim ve çözüm bulamadığım bir problemle karşılaşıyorum.

Zone eklemenin mantığını kavradım. Örneğin; aşağıdaki ilk resimde eslant haritasına ait dosyalar var. bir sonraki resimde de zones.tbl 'deki stünları oluşturuyor bu dosyalar. yeni map eklediğimizde de tüm bu dosyaları zones.tbl ye işliyoruz..... Fakat....

8z4BBn.png

LDVrrZ.png

Birkaç sorun yüzünden ilerleyemiyorum. Bunlar;

1- 2. resimde kırmızı ile belirttiğim alandaki verileri yeni map eklediğimizde neye göre dolduracağız?
Elimizde sadece eklemek istediğimiz haritaya ait .dxt ve beraberindeki dosyalar olacak.(ilk resimdeki dosyalar) işaretlediğim kırmızı alanlara ne yazmamız gerekiyor? Neye göre dolduruyoruz?

2- Şuanda haritalar arası geçiş yaparken object %55 veya 65 gibi oranlarda kalıyor ve oyun kapat hatası veriyor. objeler muhtemelen clientte eksik olduğu için o mape giriş yapamıyorum. Fakat haritalar hangi object dosyasına bağlı? bunu nasıl öğreniyoruz? Sadece bir haritada bunun mantığını öğrensem diğer hata aldığım tüm haritalarda aynı yöntemi zaten uygulayıp sorunu çözeceğim. Yardımınızı rica ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Hangi eslant dosyalarını kullanıyorsunuz acaba?
Üst sürümlerden aldığınız harita dosyaları doğrudan çalışmaz.

Client tarafından okunan dosyaların yapısını birer SQL tablosu veyahut TBL gibi düşünebilirsiniz.

Örnek verelim; üst sürüm için ITEM tablosunu düşünelim yeni gelen bir özellik ne var JamardarAC özelliği değil mi?
Peki bu alt sürüm için geçerli mi tabi ki değil.
2153 sürümü için JamadarAC okurken 1298 sürümü için JamadarAC okumuyor.
Peki bu ne demek oluyor derseniz bizim ITEM tablomuzda 2153 sürümü için bir tane fazladan JamadarAC sütunumuz var ve bizim bunu 1298 sürümüne uyarlamamız için o sütunu kaldırmamız ve o şekilde kaydetmemiz gerekiyor.

Client dosyalarının yapısı da aynı bu şekildedir hiç bir fark yoktur.
Sadece hangi değerlerin hangi sırayla hangi değişken türüyle tutulmasını bilmeniz ve ona göre sürümler arasındaki farkı ayarlamanız gerekiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...