Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
aydiner12

Failed Logging İnto The Login Server Server (-1)

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba,

Kendimi geliştirme amaçlı server kurulumu yaptım. fakat girişte bu şekilde hata aldım. nedeni ve çözümü konusunda yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

Z3yRjG
-- mesaja ek olarak --

Alıntı

arkadaşlar merhaba,

Kendimi geliştirme amaçlı server kurulumu yaptım. fakat girişte bu şekilde hata aldım. nedeni ve çözümü konusunda yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler.

X6zpj5.png

...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Local olarak kurduğum server dosyalarımın ini dosyaları aşağıdaki gibidir. sorunun tam olarak nereden kaynaklanmış olabileceği konusunda yardımınızı rica ederim.

kullandığım exe dosyası aşağıdaki konudaki dosyadır.

Alıntı

AISERVER.ini

Alıntı

[SERVER]
ZONE=1
PARTYEXP=8
GROUP=0

[ODBC]
GAME_DSN=kn_online
GAME_UID=(local)
GAME_PWD=(local)

Aujard.ini

Alıntı

[ODBC]
ACCOUNT_DSN=kn_online
ACCOUNT_UID=(local)
ACCOUNT_PWD=(local)
LOG_DSN=kn_online
LOG_UID=(local)
LOG_PWD=(local)
GAME_DSN=kn_online
GAME_UID=(local)
GAME_PWD=(local)
GAME_DSN2=kn_online
GAME_UID2=(local)
GAME_PWD2=(local)

[ZONE_INFO]
GROUP_INFO=1
ZONE_INFO=1

[SESSION]
IP1=192.168.2.8
IP2=192.168.2.8

[BILLING]
IP=192.168.2.8
PORT=15200
NUM=1

[PREMIUM_ITEM]
ITEM_NUM1=16000
ITEM_NUM2=16001

Gameserver.ini

Alıntı

[TIMER]
YEAR=2008
MONTH=7
DATE=2
HOUR=6
WEATHER=1

[LOGIN SERVER]
IP=192.168.2.8
[CASTLE]
NATION=1

[ZONE_INFO]
MY_INFO=1
SERVER_COUNT=4
SERVER_00=1
SERVER_IP_00=192.168.2.8
SERVER_01=2
SERVER_IP_01=192.168.2.8
SERVER_02=3
SERVER_IP_02=192.168.2.8
SERVER_03=4
SERVER_IP_03=192.168.2.8
SERVER_NUM=1
MAX_USER=2000

[BATTLE]
WEEK=6
START_TIME=20
END_TIME=0
AUTO=0
WEEK2=6
MWEEK=5
LIMITBATTLE=200

[AI_SERVER]
IP=192.168.2.8
[DB_SERVER]
IP=192.168.2.8

[ODBC]
GAME_DSN=Kn_online
GAME_UID=(local)
GAME_PWD=(local)
GAME_DSN3=KN_online
GAME_UID3=(local)
GAME_PWD3=(local)
Account_DSN=Kn_online
Account_UID=(local)
Account_PWD=(local)
VER=1299

[SG_INFO]
GMY_INFO=1
GSERVER_COUNT=1
GSERVER_00=1
GSERVER_IP_00=192.168.2.8
SERVER_INDEX=1

[NATION]
NATION_ID=1

[FREE_ZONE]
MAX_USER=1000

[EVENT]
EVENT_NUMBER=0

[MATURE_SETTING]
PK_PERMIT=0

[MONSTER_CHALLENGE]
ACTIVATE=1
LEVEL=1

[BONUS_EVENT]
MONEY=0
EXP=0

LoginServer.ini

Alıntı

[DOWNLOAD]
URL=192.168.2.8
PATH=...

[ODBC]
DSN=kn_online
UID=(local)
PWD=(local)
TABLE=VERSION

[CONFIGURATION]
DEFAULT_PATH=C:\ftproot

[SERVER_LIST]
COUNT=2
SERVER_00=192.168.2.8
NAME_00=Admin©™
SERVER_01=192.168.2.8
NAME_01=deneme

[WHATS_NEW]
BASLIK=DuyurU #
BASLIK2=Uyarı #
HABER1=By ******** & İyi Oyunlar Diler...#
HABER2=Chaos NetworK #

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

İP adreslerini 127.0.0.1 yaz tekrar dene. Exe portu da farkli olabilir.

Ip adresslerini söylediğiniz şekilde değiştirip denedim. yine aynı şekilde hata almaya devam ediyorum.

Exe portundaki farklılıktan bahsettiniz. Peki, knightonline.exe de port neye göre belirleniyor? Yani port bilgisi farklı olabilir derken Knightonline.exe nin port bilgisi bu gibi problemleri yaşamamız için neye göre belirlenmelidir?

Exe port değiştirme konusunda gerek forumda gerek internette sağlıklı bilgiye erişemedim. bu konuda bana yardımcı olmanızı bekliyorum. kendimi geliştirmek istediğim için kendim yapabileceğim şekilde detaylı açıklamalı kaynak bulamadım.

Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Merhaba @ aydiner12, eklediğiniz görsel içerisinde sizin Server listesinde gelen Server isminiz TEST SERVER ama verdiğiniz LoginServer.ini içerisindeki Server ismi Admin©™ ve deneme olarak geçmektedir. Ayrıca iki tane Server ismi eklenmiş LoginServer.ini içerisine ama siz bir tane görüyorsunuz. Görsel size ait değil mi?

[SERVER_LIST]
COUNT=2
SERVER_00=192.168.2.8
NAME_00=Admin©™
SERVER_01=192.168.2.8
NAME_01=deneme

Diğer bir husus verdiğiniz LoginServer.ini size ait ise 192.168.2.8 adreslerine değil 127.0.0.1 adreslerine bağlanmayı deneyiniz.

Failed logging into the %s server. (%d) hatasının sebebi Server ile bağlantı sağlanmamasından kaynaklıdır yani Socket bağlantısı açılmıyor demektir.
Son taraftaki verilen integer parametre ise hatanın hangi nedenlerden kaynaklanacağını göstermektedir.
Bu hatanın sebebi türlü türlü farklılık göstereceği için bunu bilemeyiz ama -1 olduğu için bağlantı sağladığınız IP adresi veyahut Port farklıdır.
Forum içerisinde Port değişikliği için assembly paylaşımları mevcut ve nasıl assembly paylaşımlarını uygularsınız hakkında anlatım da mevcuttur.
Forumda yeni olduğunuz için ileri seviye konuları göremeyebilirsiniz.
Yeni Üye rütbesinden Normal Üye rütbesine geçiş yaptığınızda ve belli başlı şartları karşıladığınızda bu konuları görebilirsiniz.

Son olarak Güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı unutmayınız.
Dosyaları yönetici olarak çalıştırmayı deneyiniz.
Uyumluluk modunu Windows XP gibi değerler ile test ediniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Skype adresimi ekle bakalım dostum

AKşam eve geçtiğimde yardımını rica ederim .
-- mesaja ek olarak --

Alıntı

Clientin bulunduğu PC'de DNS ayarları otomatik değilse otomatiğe al. Bu hatayı DNS'den verdiğini düşünüyorum.

Dns ler otomatikte.
-- mesaja ek olarak --

Alıntı

Merhaba @ aydiner12, eklediğiniz görsel içerisinde sizin Server listesinde gelen Server isminiz TEST SERVER ama verdiğiniz LoginServer.ini içerisindeki Server ismi Admin©™ ve deneme olarak geçmektedir. Ayrıca iki tane Server ismi eklenmiş LoginServer.ini içerisine ama siz bir tane görüyorsunuz. Görsel size ait değil mi?

[SERVER_LIST]

COUNT=2

SERVER_00=192.168.2.8

NAME_00=Admin©™

SERVER_01=192.168.2.8

NAME_01=deneme

Diğer bir husus verdiğiniz LoginServer.ini size ait ise 192.168.2.8 adreslerine değil 127.0.0.1 adreslerine bağlanmayı deneyiniz.

Failed logging into the %s server. (%d) hatasının sebebi Server ile bağlantı sağlanmamasından kaynaklıdır yani Socket bağlantısı açılmıyor demektir.
Son taraftaki verilen integer parametre ise hatanın hangi nedenlerden kaynaklanacağını göstermektedir.
Bu hatanın sebebi türlü türlü farklılık göstereceği için bunu bilemeyiz ama -1 olduğu için bağlantı sağladığınız IP adresi veyahut Port farklıdır.
Forum içerisinde Port değişikliği için assembly paylaşımları mevcut ve nasıl assembly paylaşımlarını uygularsınız hakkında anlatım da mevcuttur.
Forumda yeni olduğunuz için ileri seviye konuları göremeyebilirsiniz.
Yeni Üye rütbesinden Normal Üye rütbesine geçiş yaptığınızda ve belli başlı şartları karşıladığınızda bu konuları görebilirsiniz.

Son olarak Güvenlik duvarını devre dışı bırakmayı unutmayınız.
Dosyaları yönetici olarak çalıştırmayı deneyiniz.
Uyumluluk modunu Windows XP gibi değerler ile test ediniz.

Görsel bizzat bana ait ve hata aldığım anda çektim.

Evet login server da 2 server gözüküyor fakat ekranda tek server, ayrıca isminide test server olarak göxükmektedir. Bunun nedenini bilmiyorum. Bu durum benimde dikkatimi çekti fakat test server ibaresini hiçbir şekilde bulamamıştım.

Ip 127.0.0.1 olarakta denedim ama aynı sorun devam etti. Bahsettiklerimiz dışında bir problem var. Benim düşüncem server isminin gözükmemesidir. Bunun nedeni neden olabilir? Login server dosyasında TEST SERVER ismi geçmemesine rağmen bu bilgiyi nereden alıp ekrana yansıtıyor olabilir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu sorunu server filesleri değiştirerek çözdüm.

Fakat şimdi de ''invalid password" hatası alıyorum. Forumu inceledim.. gerekli bilgi forumda mevcut fakat aynı yöntemi izleyerek çözüme ulaşamadım.

Database'imde ilk login olurken MYST_LOGİN ile işlem yapılıyor. bu prosedürü değiştirdim ne şekilde yapsamda giriş yapamıyorum ''invalid password'' hatası alıyorum.. MYST_LOGİN login ile beraber ACCOUNT_LOGIN prosedürünü de değiştirdim.. ama sonuç yok. aşağıda sizinle 2 prosedürü paylaşacağım. hatalı olan noktalar nereler bana yardımcı olmanızı rica edebilir miyim? eğer prosedürler hatalı değilse sorun nerede olabilir yardımınızı rica ederim.

teşekkürler.

Alıntı

USE [kn_online]
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[ACCOUNT_LOGIN] Script Date: 09/23/2018 10:55:17 ******/
SET ANSI_NULLS OFF
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER OFF
GO

ALTER PROCEDURE [dbo].[ACCOUNT_LOGIN]
@AccountID varchar(21),
@Password varchar(13),
@nRet smallint OUTPUT

AS

DECLARE @Nation tinyint, @CharNum smallint
SET @Nation = 0
SET @CharNum = 0

DECLARE @pwd varchar(13)

SET @pwd = null

SELECT @pwd = strPasswd FROM [dbo].[TB_USER] WHERE strAccountID = @AccountID and idays=6
IF @pwd IS null
BEGIN
SET @nRet = 0
--SET @nRet = 4
RETURN
END

ELSE IF @pwd <> @Password
BEGIN
SET @nRet = 0
--SET @nRet = 3
RETURN
END

DECLARE @gokhantasci varchar(21)
select @gokhantasci = count(straccountid) FROM premium_service WHERE strAccountID = @AccountID

if @gokhantasci = 0
begin
insert into PREMIUM_SERVICE (strAccountID, strType, nDays) VALUES (@AccountID, 1, 3)
end

SELECT @Nation = bNation, @CharNum = bCharNum FROM ACCOUNT_CHAR WHERE strAccountID = @AccountID
IF @@ROWCOUNT = 0
BEGIN
SET @nRet = 1
RETURN
END
IF @CharNum = 0
BEGIN
SET @nRet = 1
RETURN
END
ELSE
BEGIN
SET @nRet = @Nation+1
--SET @nRet = 1
RETURN
END

Alıntı

USE [kn_online]
GO
/****** Object: StoredProcedure [dbo].[myst_login] Script Date: 09/23/2018 10:55:50 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER OFF
GO
ALTER PROCEDURE [dbo].[myst_login]
@AccountID varchar(21),
@Password varchar(13),
@nRet smallint OUTPUT

AS

DECLARE @Nation tinyint, @CharNum smallint
SET @Nation = 0
SET @CharNum = 0

DECLARE @pwd varchar(13)

SET @pwd = null

SELECT @pwd = strPasswd FROM [dbo].[TB_USER] WHERE strAccountID = @AccountID
IF @pwd IS null
BEGIN
SET @nRet = 0
RETURN
END

ELSE IF @pwd <> @Password
BEGIN
SET @nRet = 0
RETURN
END

SELECT @Nation = bNation, @CharNum = bCharNum FROM ACCOUNT_CHAR WHERE strAccountID = @AccountID
IF @@ROWCOUNT = 0
BEGIN
SET @nRet = 1
RETURN
END
IF @CharNum >= 0
BEGIN
SET @nRet = 1
RETURN
END
ELSE
BEGIN
SET @nRet = @Nation+1
RETURN
END

-- mesaja ek olarak --

Alıntı

Arkadaşlar bu sorunu server filesleri değiştirerek çözdüm.

Fakat şimdi de ''invalid password" hatası alıyorum. Forumu inceledim.. gerekli bilgi forumda mevcut fakat aynı yöntemi izleyerek çözüme ulaşamadım.

Database'imde ilk login olurken MYST_LOGİN ile işlem yapılıyor. bu prosedürü değiştirdim ne şekilde yapsamda giriş yapamıyorum ''invalid password'' hatası alıyorum.. MYST_LOGİN login ile beraber ACCOUNT_LOGIN prosedürünü de değiştirdim.. ama sonuç yok. aşağıda sizinle 2 prosedürü paylaşacağım. hatalı olan noktalar nereler bana yardımcı olmanızı rica edebilir miyim? eğer prosedürler hatalı değilse sorun nerede olabilir yardımınızı rica ederim.

teşekkürler.

6Nz3dE.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...