Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
NiggaStoleMyWee

[YARDIM][ISTEK] Client UIF Dosyalarında String ID'lerin Aktif Edilmesi.

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Knight online Client ile ilgili bir yardıma ihtiyacım var.
Oyunda bir butonun aktif olamadığını fark ettim ve bunu nasıl aktif edebilirim diye araştırmaya başladım.

Forumu okuma ya başladığım da UIF editor kullanımını fark ettim.

Ancak resimde 2 sekmenin String_ID si btn_option ben bunu nasıl aktif edebilirim.(çalışmasını sağlayabilirim?)

pnVnQa.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Merhabalar,

Knight online Client ile ilgili bir yardıma ihtiyacım var.
Oyunda bir butonun aktif olamadığını fark ettim ve bunu nasıl aktif edebilirim diye araştırmaya başladım.

Forumu okuma ya başladığım da UIF editor kullanımını fark ettim.

Ancak resimde 2 sekmenin String_ID si btn_option ben bunu nasıl aktif edebilirim.(çalışmasını sağlayabilirim?)

pnVnQa.png

versiyon kaç?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
1299 için yapıyorum ancak diğer versiyonlarda durum nasıl onun hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

Benim baktığım uif bu şekilde.
JDB95Y.png

Bu şekilde düzenleyince de olmuyorsa hocam uif adını
co_exitmenu_us.uif ve co_exitmenu.uif olarak değiştirip, 2 tane yaptıktan sonra cliente atıp girin bir de öyle deneyiniz.

Ayrıca UIs_us.tbl adlı tbl yi aç ve içerisinde co_exitmenu.uif ya da co_exitmenu_us.uif adlı bölümler var mı bakın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Merhaba @ NiggaStoleMyWee, belirttiğiniz btn_option benim kullandığım 1298 sürümü için düzgün bir şekilde çalışmaktadır.

UI nedir? diye açtığım konuda zaten düzgün bir şekilde anlatım sağladığımı düşünüyorum konuyu baştan aşağıya okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Neden çalışmadığını yada çalışma mantığının ne olduğunu gibi.

1298 sürümü için açtığınız bu pencere zaten normal şartlarda pek kullanışlı değil.
Bunun sebebi ise herkesin oyunu kapatma alışkanlığı ALT + F4 olduğu için bu pencere oyun tam ekran modundayken ALT + F4 yaptığınızda karşınıza gelmiyor ve doğrudan sizi oyundan atıyor.

Bu pencerenin normal şartlar içerisinde açıldığı yerler ise (1298 sürümü için);
1) Oyun windows modundayken ALT + F4 yaparsanız düzgün bir şekilde açılır.
2) Oyun içerisinde herhangi bir düşmanın size damage vurmasından sonra oyundan çıkmanız için 10 saniye gibi bir süre sayıyor bu süre içerisinde ALT + F4 çekerseniz bu pencereyi görüyorsunuz.
3) Normal bir şekilde Command penceresindeki Exit tıklayarak vehayut CMD ekranındaki Exit tıklayarak açabilirsiniz.

Bu saydığım şekiller dışında tam ekran modunda ALT + F4 çektiğinizde gelmiyor.
Bir başka husus emeklemeden uçmaya çalışmamanızı tavsiye ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Benim baktığım uif bu şekilde.
JDB95Y.png

Bu şekilde düzenleyince de olmuyorsa hocam uif adını
co_exitmenu_us.uif ve co_exitmenu.uif olarak değiştirip, 2 tane yaptıktan sonra cliente atıp girin bir de öyle deneyiniz.

Ayrıca UIs_us.tbl adlı tbl yi aç ve içerisinde co_exitmenu.uif ya da co_exitmenu_us.uif adlı bölümler var mı bakın.

Tamam Teşekkür ederim. Konu çözümü için önerinizi yaptım, uif ismini değiştirdim sorun çözüldü.
-- mesaja ek olarak --
Alıntı
Merhaba @ NiggaStoleMyWee, belirttiğiniz btn_option benim kullandığım 1298 sürümü için düzgün bir şekilde çalışmaktadır.

UI nedir? diye açtığım konuda zaten düzgün bir şekilde anlatım sağladığımı düşünüyorum konuyu baştan aşağıya okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
Neden çalışmadığını yada çalışma mantığının ne olduğunu gibi.

1298 sürümü için açtığınız bu pencere zaten normal şartlarda pek kullanışlı değil.
Bunun sebebi ise herkesin oyunu kapatma alışkanlığı ALT + F4 olduğu için bu pencere oyun tam ekran modundayken ALT + F4 yaptığınızda karşınıza gelmiyor ve doğrudan sizi oyundan atıyor.

Bu pencerenin normal şartlar içerisinde açıldığı yerler ise (1298 sürümü için);
1) Oyun windows modundayken ALT + F4 yaparsanız düzgün bir şekilde açılır.
2) Oyun içerisinde herhangi bir düşmanın size damage vurmasından sonra oyundan çıkmanız için 10 saniye gibi bir süre sayıyor bu süre içerisinde ALT + F4 çekerseniz bu pencereyi görüyorsunuz.
3) Normal bir şekilde Command penceresindeki Exit tıklayarak vehayut CMD ekranındaki Exit tıklayarak açabilirsiniz.

Bu saydığım şekiller dışında tam ekran modunda ALT + F4 çektiğinizde gelmiyor.
Bir başka husus emeklemeden uçmaya çalışmamanızı tavsiye ederim.

Merhabalar , 50 post sınırı olduğu için bazı konuları göremiyorum. O yüzden böyle bir konu açma gereği duydum. Yorumlarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...