Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
ArdaDMR

K_NPCPOS'tan monster eklediğim halde dbde görünmüyor

Önerilen Mesajlar

Merhaba,

Direk tablo içerisinden ya da Query koduyla herhangi bir zoneye monsteri eklediğim halde oyuna girdiğimde o koordinat hala boş. Malesef eklediğim halde monster çıkmıyor.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
İyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Merhaba,

Direk tablo içerisinden ya da Query koduyla herhangi bir zoneye monsteri eklediğim halde oyuna girdiğimde o koordinat hala boş. Malesef eklediğim halde monster çıkmıyor.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.
İyi forumlar.

Kaç Version ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

k_npcpos ve k_monster k_npc editliyor musu peki..

Files acıp kapatmalısı aıserver ile.. Sadece

k_monster ve k_npc'lerde problem yok hepsi editli.
K_npcpostada monsteri ekledikten sonra kapatip açiyorum serveri fakat bir değişiklik yok eklenen koordinat boş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Bu sorunu nasıl çözeriz biliyor musun? O eklediğin satırın resmini koyarak. Yoksa böyle sürekli tahminler üzerine post atıp dururuz buraya o mu bu mu şu mu diye.

Hocam bu satırın başı;
lZv2MJ.png

Buda devamı;
https://hizliresim.com/vPndOz]vPndOz.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

OD72V5.png"]OD72V5.png[/URL]

Resimde gittiğiniz koordinat 1740, 135 değildir.
1740, 1350 civarı bir koordinata gitmişsiniz.

Oyun içerisinden /goto 1740, 135 yaparak istediğiniz yere gidebilirsiniz.
UIStateBar penceresindeki koordinat bölümünün String nesnesinin uzunluğu kısa olduğu için sonda kalan koordinat bölümünün sayısını göstermiyor.
UI Editör ile açıp String nesnesinin enini sağa doğru genişletirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Resimde gittiğiniz koordinat 1740, 135 değildir.
1740, 1350 civarı bir koordinata gitmişsiniz.

Oyun içerisinden /goto 1740, 135 yaparak istediğiniz yere gidebilirsiniz.
UIStateBar penceresindeki koordinat bölümünün String nesnesinin uzunluğu kısa olduğu için sonda kalan koordinat bölümünün sayısını göstermiyor.
UI Editör ile açıp String nesnesinin enini sağa doğru genişletirseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

sorun çözülmüş sanırsam ama ben de yeri gelmişken şunu sorayım. Bahsettiğin kısımda hafif bir oynama dahi yapsan mesela genişliği 1px arttırsan ya da hiçbir şey yapmadan direk editorle kaydedip çıksan dahi yeniden girişte o ui dosyası exe tarafından tam okunmuyor yani görüntülenemiyor. re_minimap gibi bir şey sanırsam uif in adı. Bunun sebebi ne olabilir hocam?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

sorun çözülmüş sanırsam ama ben de yeri gelmişken şunu sorayım. Bahsettiğin kısımda hafif bir oynama dahi yapsan mesela genişliği 1px arttırsan ya da hiçbir şey yapmadan direk editorle kaydedip çıksan dahi yeniden girişte o ui dosyası exe tarafından tam okunmuyor yani görüntülenemiyor. re_minimap gibi bir şey sanırsam uif in adı. Bunun sebebi ne olabilir hocam?

Dediğine baktım şimdi evet siliniyor ve ayrıca chat ve damagebarın arka planları da gidiyor. Eski sürümlerde en alttaki town buttonunun olduğu cmd penceresi, chat penceresi, damage penceresi, uistatebar penceresi bunlar ekrana göre boyutlandırılıyordu. Belki eskiden bıraktıkları bir şey yüzüne buga giriyor olabilir.

Mesela bak oyuna girdiğimde gözükmedi hiç biri SHIFT + C yaptığımda düzeldi baştan hepsinin SetVisible fonksiyonunu tetikledi. Bir şey buga sokuyor ama ne bilgim yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Dediğine baktım şimdi evet siliniyor ve ayrıca chat ve damagebarın arka planları da gidiyor. Eski sürümlerde en alttaki town buttonunun olduğu cmd penceresi, chat penceresi, damage penceresi, uistatebar penceresi bunlar ekrana göre boyutlandırılıyordu. Belki eskiden bıraktıkları bir şey yüzüne buga giriyor olabilir.

Mesela bak oyuna girdiğimde gözükmedi hiç biri SHIFT + C yaptığımda düzeldi baştan hepsinin SetVisible fonksiyonunu tetikledi. Bir şey buga sokuyor ama ne bilgim yok.

anladım hocam. Chat bar bende genelde karakteri f9 yapıp farklı görüntüde bırakıp relog atarsam görünmüyor yeniden girişte. Onun dışında Shift +c yi denememiştim ama ben genelde öyle durumda M ye basıp harita açıp kapatıyorum 🙂 bir de aynı sorun ekranın sağ üst köşesindeki genie kısmı için de geçerli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...