Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KODevelopers

Bilgisayar Mimarisi ve Organizasyonu

Önerilen Mesajlar

Yazılım alanında gelişim yapmak için bilinmesi gereken bir çok bilgi var bilgisayar mimarilerinde ve organizasyonunda. Assembly kodlarının nereden geldiği nasıl işlendiği bilgisayar ile aramızda geçen bu iletişimin nasıl sağlandığı hakkında bilgi verebileceğimiz bir alan bulunmamakta. Gerekli bir alt forum olduğunu düşünüyorum. Yazılımcı arkadaşlarında ve aramızda bilgisayar mühendisliği okuyan öğrencilerinde işine yarayacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Başka yerlere bilgi verdin(paylaştın) bir tek assembly hakkında bilgi vermen kaldı değil mi güzel kardeşim?

Hani nerede programlama üstüne bilgisayar üstüne yada herhangi bir bilgi hakkında açtığın konu var mı?

Hadi seni geçtim şimdi dersin iki tane paylaşımım var söyle böyle başka yapan var mı bak bu zamana kadar skype olsun forum olsun özel mesaj yoluyla olsun bir kişiye bir sayfa yazı yazarak sorduğu soruyu anlatmışımdır yardım etmişimdir.

Biri de demiyor ki ben şunu öğrendim bak ne güzel anlattı kafamda tutayım yok işimi göreyim yeter kafasıyla çalışıyor herkes geçen arkadaşta açtı böyle bir konu forum düzeni hakkında rütbe sistemi hakkında yardımlaşma hakkında ama ne yaparsak yapalım düzelmeyecek bir ortam burası.

O kadar öğrendiği şeyi gelip konu açmıyor bak ciddiyim test ediyorum karşıdaki kişinin hiç bir bilgisi yok bana göre bunu hava atma yada egoistlik olarak demiyorum yanlış anlamayın ama bu kişiye küçücük bir bilgi dahi versem gidip kendine saklıyor şu gözle bakıyor "enayi bana ne gösterdi, ne öğretti" olarak görüyor benim yaptığım paylaşma ruhunu yakalayamıyor.

Şuraya bölüm açalım diyorsun ben sana gelip o bölümü açsam sanki başka yerlere bizden başkası konu açıyormuş gibi oraya da bizim konu açmamızı bekleyecek herkes biz açmayınca da boş boş duracak. Çoluğun çocuğun değil ki hiç biri kulağından çekip, kızıp, dövüp öğretebilesin bunu yapanların çoğu zaten yaşını başını almış insanlar bu yaşa kadar bir s*k öğrenememiş ondan sonra da öğrenmesini bekliyorsun. Konuşturmayın beni ağzım çok bozuktur normalde hani saatlerce konuşur küfrederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Başka yerlere bilgi verdin(paylaştın) bir tek assembly hakkında bilgi vermen kaldı değil mi güzel kardeşim?

Hani nerede programlama üstüne bilgisayar üstüne yada herhangi bir bilgi hakkında açtığın konu var mı?

Hadi seni geçtim şimdi dersin iki tane paylaşımım var söyle böyle başka yapan var mı bak bu zamana kadar skype olsun forum olsun özel mesaj yoluyla olsun bir kişiye bir sayfa yazı yazarak sorduğu soruyu anlatmışımdır yardım etmişimdir.

Biri de demiyor ki ben şunu öğrendim bak ne güzel anlattı kafamda tutayım yok işimi göreyim yeter kafasıyla çalışıyor herkes geçen arkadaşta açtı böyle bir konu forum düzeni hakkında rütbe sistemi hakkında yardımlaşma hakkında ama ne yaparsak yapalım düzelmeyecek bir ortam burası.

O kadar öğrendiği şeyi gelip konu açmıyor bak ciddiyim test ediyorum karşıdaki kişinin hiç bir bilgisi yok bana göre bunu hava atma yada egoistlik olarak demiyorum yanlış anlamayın ama bu kişiye küçücük bir bilgi dahi versem gidip kendine saklıyor şu gözle bakıyor "enayi bana ne gösterdi, ne öğretti" olarak görüyor benim yaptığım paylaşma ruhunu yakalayamıyor.

Şuraya bölüm açalım diyorsun ben sana gelip o bölümü açsam sanki başka yerlere bizden başkası konu açıyormuş gibi oraya da bizim konu açmamızı bekleyecek herkes biz açmayınca da boş boş duracak. Çoluğun çocuğun değil ki hiç biri kulağından çekip, kızıp, dövüp öğretebilesin bunu yapanların çoğu zaten yaşını başını almış insanlar bu yaşa kadar bir s*k öğrenememiş ondan sonra da öğrenmesini bekliyorsun. Konuşturmayın beni ağzım çok bozuktur normalde hani saatlerce konuşur küfrederim.

öncelikle Özkanın tum soyledıklerıne katılıyorum. Ancak surasını kesınlıkle es gecmıyecegım. Server kurmak yonetmek sql cart curt hıcbır bılgım yok ancak su foruma uye oldugumdan berı o kadar cok sey ogrendımkı, Gerek Özkan olsun gerek Kira olsun su forum uzerınde kıme ozelden yada skype aracılıgıyla mesaj atıp yardım ıstedıysem herkez ısını gucunu bırakıp benım derdımı dert edınıp ısımı cozmeye calıstılar. Eğer gerçektende paylaşımda bulunmak istiyorsanız bence de işin kolay kısımlarından başlayın bizde öğrenelim, bilgiye aç bir şekilde her gün konudan konuya atlayarak not defterıme kaydedıyorum bılgılerı gun gelır lazım olur bakarım dıye. Özkanın aksine ben bu forumun dıger forumlara nazaran daha farklı oldugunu dusunuyorum çünkü yöneticiler gercekten kibar ve yardımsever ınsanlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Şu benim açtığım konu ile senin bahsettiklerinin ne alakası var ? Ben bilgi paylaşım ağımızı genişletelim diyorum sen nelerden bahsediyorsun. Benim düşüncem bu beğen ya da beğenme madem ki sitenin adını developers olarak koydun ve yaptığın işin bel kemiğide bilgisayar ise bu ana temel bileşenleri içeren bir forumda olmalıdır. Milletin yaptığı paylaşım sayılarını saymak yerine benim dediklerimi anlamaya çalışsaydın ne kadar güzel bir şey söylediğimin farkına varırdın. Ayrıca paylaşım yapmışım yapmamışm o benim bileceğim bir durum. Ek olarakta belirtiyim bahsettiğim forum adı altında bir başlık açılır ise emin ol orada beni çok sık görürsün.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Şu benim açtığım konu ile senin bahsettiklerinin ne alakası var ? Ben bilgi paylaşım ağımızı genişletelim diyorum sen nelerden bahsediyorsun. Benim düşüncem bu beğen ya da beğenme madem ki sitenin adını developers olarak koydun ve yaptığın işin bel kemiğide bilgisayar ise bu ana temel bileşenleri içeren bir forumda olmalıdır. Milletin yaptığı paylaşım sayılarını saymak yerine benim dediklerimi anlamaya çalışsaydın ne kadar güzel bir şey söylediğimin farkına varırdın. Ayrıca paylaşım yapmışım yapmamışm o benim bileceğim bir durum. Ek olarakta belirtiyim bahsettiğim forum adı altında bir başlık açılır ise emin ol orada beni çok sık görürsün.

1) Bilgi paylaşım ağımızı genişletelim diyorsun değil mi?
Foruma üye oluş tarihin 30 Ağustos 2017 bir bilgi paylaşımı yapmış mısın? Bak bunu neden söylüyorum şunun için söylüyorum.

Demir Rütbe Başvurusu

Bu gördüğün linkteki bütün bahsettiklerin senin "Profesyonel olarak tecrübe sahibi olduğum alanlar" diye bahsettiğin bilgi paylaşımı yapabileceğin alanların oluyor.
Hani bir tane bilgi paylaşımın var mı kardeşim senin?

2) Sitenin adını developers olarak koydum sebebi neydi kendini geliştirebilsin millet isteği üzerine koydum senin yukarıdaki bahsettiğim "Başvuru" konunda belirttiğin gibi professional olarak bu konuları bildiğin için sen bu kesime girmiyorsun demek ki kendini geliştirmene gerek yok.
Bunu zaten açtığın konulardan görüyoruz. Tonla bilgin varmış senin kaç tane programlama dili saymışsın bak orada assembly de var hani nerede bir tane "Assembly" paylaşımın yok.

Diyeceksin ki bu niye benim paylaşım yapmama taktı bu kadar burası diyorsun ya hani "bu ana temel bileşenleri içeren bir forumda olmalıdır." diye işte forum olmak için paylaşım yapılması gerekiyor yoksa bu site öyle durduğu gibi durmuyor paylaşım yapacaksın ki sende bu senin bir parçası olasın. Yoksa her konuya "Teşekkürler" yazıp yapılan paylaşımları almakla bir yere varamazsın. Hem adı üstünde değil mi "Developers" sitesi kendini geliştirmiş, geliştirdiğin öğrendiğin şeyleri paylaşım olarak sende anlatım olarak yap.

3) Milletin yaptığı paylaşımları tabi ki sayarım çünkü karşıdaki kişiye bakarım çünkü biz milletin gelişmesini istiyoruz eğer ki konuları alıp kendi çıkarı için kullanıyorsa ben bu kişiyi forumda şutlarım yada hakkında kötü düşünürüm. Neden çünkü burası "developers" adı altında bir forumdur. Ben senin dediklerini çok iyi anlıyorum senin sadece şuan verdiğin bir tane öneri varken benim kafamda kaç tilki dolaşıyor haberin yok ama yapmaya değmiyor sıkıntı burada hani sen giderken biz geliyorduk lafını hatırlatırım sana.

4) Senin paylaşım yapıp yapmaman sadece senin bileceğin durum değil. Bu herkesin bileceği bir iştir sebebi yine senin sözlerinle bağdaştırıyorum.

"Assembly kodlarının nereden geldiği nasıl işlendiği bilgisayar ile aramızda geçen bu iletişimin nasıl sağlandığı hakkında bilgi verebileceğimiz bir alan bulunmamakta."

Bak paylaşım yapıyor olsaydın eğer ki senin bileceğin bir durum olsaydı burada söylediğin gibi verebileceğimiz yani senin verebileceğin bir şey olurdu.
Sen bu zamana kadar bir şey vermiş misin?
-Hayır!
Bundan sonra verebilir misin o potansiyelin var mı?
-Hayır!

Eğer ki bana gelip deseydin ben öğrenmek istiyorum, bölüm açalım kendimizi geliştirelim benim yine sana söyleyeceğim sözler yukarıdaki gördüklerin olurdu. Bunları yüzüne vururdum senin çünkü "Başvuru" konunda professional olarak biliyor yazıyor kardeşim ben sana neyine öğreteyim sen benden de iyi biliyorsun der yüzüne vururdum. Anlayacağın sana çok iyi giydirirdim daha sonra eğer ki öğrenmek istiyorsan öğretirdim.

Bana düzgün bir şekilde gelseniz dediklerimi yapsanız amenna. Ben bu forumu parasal olarak düşünmüyorum eğer ki beni yada bizi şuana kadar parasal olarak gören varsa forum açısından s*ktirsin gitsin forumdan bu kadar basit yada söylesin ben sizi bu forumu parasal olarak açtığınızı düşüyorum desin ben şutlayayım. Hatta böyle görüyorsanız şöyle yapalım daha mantıklı olur üyelikleri bende VIP tarzı yapayım foruma üye olmayı paralı olarak yapalım. Nasılsa para düşünüyoruz sadece hepinizin parasını aldık ya bu zamana kadar şimdi de öyle yapalım :)

Bir şeyler öğrenin ve öğretin diye uğraştık biz ama gelen giden dosya düzeltmek peşinde arkadaş bak diyorum ki şu yardım konularını açarken insan gibi açın, aç gözlülük ile açmayın. Şuan devam ediliyor yardım konuları altında bir şeyler istiyor örnek vereyim;

- Şunu şunu yapmadım yardım edecek var mı?
(Anlatıyorsun bak söyle söyle yapacaksın diyorsun!)
- Teamviever versem bağlanıp yapar mısın?
(Bilgin yoksa baştan başla niye gidip açıyorsun Visual Studio dosyalarını arkadaş?)

- Şurada şu sorun var nereye bakmalıyım ?
(Sorunun şunun şunun olmasından kaynaklı eğer ki söyle söyle yaparsan düzelir.)
- Tam nereyi düzelteyim hocam?
(Eben ...)

Şimdi bunu istersen daha çok uzatırım ama benim tek istediğim şey senin söylediğin gibi bilgin yoksa "nedir? nasıl yapılır? ne oluyor?" gibi sorular sorulması bizde anlatım yapalım.
Bak haklarını yemiyorum geliyorlar ben öğretiyorum bu soruları soranlar da var amenna yine.
Ama en son bak yemin ediyorum sana 1 saat Skype ortamında sesli olarak anlattığım var göstere göstere anlatıyorum.
En son geliyorum öğrendin mi diyorum anladın mı bir şeyler?

-Hocam allah razı olsun çok güzel anladım sağolasın senin de vaktini aldık felan fistan...
(Bu arada anlatım yaparken ben bunun sorunlarını çözmüş oldum salak gibi. Diyorum ki bak anladığın konu hakkında sende anlatım yap forumda hani iyi kötü millette edinsin ne öğrendin bugün mesela atıyorum breakpoint nasıl kullanılır? Call Stack nedir? tarzında şeyler öğrendin kafaya yattı sende git aç konu diyorum.)
-Tamam hocam şunları kapatayım aklımdayken hepsi anlatayım bende öğreteyim foruma paylaşım yapayım.
(Yapmadı!)

Ne yapayım ben şimdi bunlara bir insanın kafa yapısını değiştiremiyorsun, kişiliğini değiştiremiyorsun. "PARA" var diye burada takılıyor. Uzun uzun yazdık yine sayende umarım açıklayıcı olmuştur senin açından yada herkes açısından. Eğer ki siz kendinizde bir gelişim gösterirseniz bizde iyi yönden bakıp değişime katkı sunarız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Admin(@ OzkanOzdemir) çok sinirli :D

Hocam seni anlıyorum gerçekten ama forumun baştan 2-0 geride olmasının sebebi(benim fikrim) mesele K.O. olduğunda büyük bir geçmiş oyuncu kitlesi(Şuanda pvplerde oynayan yeni ve eskilerle birlikte) sahibi olması.
E işin ucunda para da var ise, ki öyle... Pvp kurayım, pustan sallayayım ortalığı kafası da yoğun olacaktır mutlaka, bu sebeple aslında iyi niyetinin karşılığında ziyan olarak emek fazla oluyor. Şahsi olarak işi öğrensin diye oturup saatlerde kod yazdığım, anlattığım insanlarda da bunu gördüm. İş, emek, irade kavramlarından haberi olmayan birine verilen emeğin karşılığını beklemek biraz saflık oluyor sanki. :) (Sana itafen "Saf" göndremesinde bulunmuyorum yanlış anlaşılmasın :D)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...