Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
Olab

GM effect 18xx/19xx[yardım]

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar kolay gelsin.Gm effecti knightin 13. yıl sembol itemi olarak eklemeye çalıştım itemin okuduğu fxb ile gm effectinin fxb sinin yerini değiştirdim.Fakat kayma oldu bunu düzeltmenin yolu varmı varsa nasıl düzeltebilirim.Noaheditorler .fxb yi acmıyorlar editlemek için.
7NDWna.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Itemin patch bölümünde effectin nereye geleceği hakkında bir bölüm olması lazımdı.
Aynı şey itemin karakterin neresine geleceği hakkında yani söyle diyeyim.
Karakter ve NPC(Monster) bunların joint dediğimiz yani kemik sistemi mevcuttur.
Senin gerçek hayattaki vücudundaki kemikler gibi aynı.
Her bir kemik birleşim yerinin joint indexi mevcuttur ve Item dosyasındaydı sanırım bunun da effectin hangi joint indexine bağlanacağı belli oluyor.
Bir küçük örnek daha vereyim 1298 versionunda yaptığım kanat dosyalarını ele alalım.
Aslında onlar karakterin clan kolluğundan oluştu.
Peki clan kollukları nerde karakterin kolunda yani o jointinde ben ise clan kolluğunun patchini değiştirdim ve karaktere eklenecek olan n3part bölümünden jointini de sırt bölgesindeki kemiği gösterdim böylelikle karakterin sırtına eklenmiş oldu.

Son bir husus neden böyle birşey yapma gereği duydun GM effectini neden item olarak veriyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cevap için teşekkürler.Üyeliğimin şifresini unuttum mailimede gelmedi ondan yeni üyelikle yazıyorum.Item olarak vermeye çalışmamın sebebi skille effect olarak ekleyip gm sc yaptıgım zaman gm sc yi kullanınca sadece yanındakiler görüyor gm effectini eger gm görünmez olur sonra görünür olursa veya görüş alanından cıkarsa bu sefer efecti sadece basan gm görebiliyor.Bir diger bugta gm zone degiştirirse gm yazısı zone değiştirme sayısı kadar cıkıyor.Eğer elinde bu buglar olmayan bir patch varsa paylasabilirmisin veya fix yöntemi, ben iteme koymayı düşündüm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

1298 versionu için paylaşmıştım zamanında şuan elimde dosyaları yok ama anlamadığım husus 1886 versionunda bu effect zaten ekli olması lazım.
Eğer yok ise senin anlattığın olayın sorunlarını yaşıyacaksın.
Çünkü KnightOnLine.exe hafızada socket ID üzerine karaktere eklenen effectleri tutuyor.
Senin clientine userinout yada npcinout geldiğinde yani görmemeye başladığında bu effect array temizleniyor.
Üst versionlar da ise bu olay eğer karakter GM ise ve userinout packeti geldiyse (görünür olduysa) karaktere GM effectini ekle olarak işliyor.
Senin yaptığın olay güzel mantık ama bende dosyaları mevcut değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...