Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
Pysliq

Yeni baslayanlara destek

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar yeni baslayan biri olarak tavsiye ve onerilerinizi bekliyorum nerden baslamaliyim
1299 mu ustu bir surummu tercih etmeliyim ,
sql tercihi ne olmali (yeni baslayanlar icin)
Qery vb kaynaklari temin icin ve yazmak icin nasil bi yol izlemeliyim
Kaynak kodlari server filesleri editlerken nerele dikkat etmeliyim
Map.evt gibi dosyalari servera gore basil editlerim.
Soac vb konularda detayli anlatim
Ufak tefek bilgim var ama cok eksigim var bu konularda bi kac db sahibinden ufaktan yrdim istedim ama pek karsilik goremedim hakli olarqk belki ustunde calistiklari dbyi para ile satmak istiyorlar . Kendi vps sunucumu aldim 1 senelik uzerinde calisacak bolca vaktim var
1299 hazir bi db kurdum ama sadece editorlerle islem yapiyorum ve bu beni tatmin etmiyor . Daha detaya girmek konuyu tamamiyle ogrenmek ve gelistirme konusunda ilerlemek istiyorum forumdaki butun konulari inceledim tek tek o kadar forum icinde cöp bilgi icermeyen tek forum kodevelopers bunun icin ayrica tesekkur ediyorum
Simdi gelim asil soruya basta dedigim gibi nerden baslamaliyim
Db olarak ne seceyim
1299mu 1300+ veya 1453 19xx
Elimde sadece dbsi olan bi servera map dosyasi vb ayarlamalar yapabilirmiyim
Farkindayim cok daginik oldu sorular . Kusura bakmayin simdiden tesekkurler aklimda cok soru var ama daha fazla sisirmek istemiyorum ve son.olarak kesinlille bu islerin ucrete mukab yapilmasina karsiyim bilgi paylastikca cogalir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

İlk önce amacını belirtirsen ona göre ne yapman gerektiği hakkında yol gösterebiliriz.
Server açmak, para kazanmak mı istiyorsun?
Bir şeyler öğrenmek mi istiyorsun?
Bir şeyler öğrendikten sonra yaptıklarını satmak mı istiyorsun?
Bir şeyler öğrenmeden yapmadıklarını yapmış gibi gösterip satmaya çalışmak mı istiyorsun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
İlk önce amacını belirtirsen ona göre ne yapman gerektiği hakkında yol gösterebiliriz.
Server açmak, para kazanmak mı istiyorsun?
Bir şeyler öğrenmek mi istiyorsun?
Bir şeyler öğrendikten sonra yaptıklarını satmak mı istiyorsun?
Bir şeyler öğrenmeden yapmadıklarını yapmış gibi gösterip satmaya çalışmak mı istiyorsun?

öncelikle belirtmiştim zaten amacım bişeyler öğrenmek maddi konuda herhangi bi sıkntım yok 15 gün çalışıp 15 gün izin yapma şeklinde bir işim var bu evdeki 15 günümü de bu konuda kendimi geliştirerek gecirmek istiyorum . daha önceki hobim 3d yazıcı üzerineydi solid autocad konusunda kendimi oldukca geliştirdim . ve şu andada bu konu ilgimi cekti daha önce local olarak kendi pcmde hazır bi db yi kurup ölesine takılmıstım şu an forumda gezdikce yapılabilecek olan şeyleri gördükce üzerine katarak kendimi geliştirmek istiyorum olay bu yani üstadım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Daha yeni başlıyorsan yapacakları belli zaten ilk önce server dosyalarını kurmayı öğreneceksin.
Forum içerisinde paylaştığım 1975 dosyalarını indirip kurcalayabilirsin.
İlk kurmayı öğren 1975 konularının içerisinde hangi SQL ve Visual Studio versionu kullanacağın yazıyor.
Oyuna girmeye kadar dosyaları kur oyuna girdikten sonra SQL üzerinden database taraflı bilgileri kurcala. Tablo ve prosedürleri incele.
Oyuna ilk girdiğinde hangi prosedür çalışıyor ne yapıyor onları öğrenmeye çalış.
Daha sonra programlama öğrenmeye çalış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

pysliq başlığı görünce daldım konuya özkan abinin yorumları görüncede koptum özelliklede buna
Bir şeyler öğrenmeden yapmadıklarını yapmış gibi gösterip satmaya çalışmak mı istiyorsun? :D
dostum ne derece bilgin var daha önce uğraştınmı bilmiyorum ama eğer ki hiç bilgim yok ama bişeyler yapmak istiyorum diyosan işin zor sana tavsiyem çok sağlam bi source bulman gerisini yapa boza sora deneye öğreniyosun ve düzenlemeye başlıyosun ben kendimden bi örnek vereyim rasgele nette gezerken private server muhabbetini buldum eskiden ömrümü yemişti bu oyun dedim bi ego tatmini yapayım kendim öylesine bi server açıp arcade tarzı oynayım :D herşey hazırya hemen starta bas başla sandık :D öyle bi inat ettim ki ne yazılımcıyım ne programlamacı en ufak bi fikrim bile yoktu bu dosyalar neyin nesidir ne nereyle paslaşır nolur bilgim "0" sonra konuları okuya okuya yardım isteye isteye bişeyler yapmaya başladım şimdi kendime bakıyorumda item aktarma sorunlu olanları düzenleme upgrade sistemini komple hallettim tbl database derken kendimi lua düzenlerken buldum :D burda mantık çok basit sadece işleyişatı öğren gerisi hiç bilmesende orantı kurarak geliyor hangi satır nereye bağlı nerden neyi çekiyor falan filan birde en önemlisi takıldığın yer oldumu sitede birsürü adam gibi adamlar var hiç üşenmeden yardımcı oluyorlar karşılıksız yeterki senin uğraştığını emek hırsızlığı yapmadığını bilsinler emek olmadan yemek olmaz mantığı var burda uğraş yapamadınmı sor ama önce uğraş direk hazıra konanları sevmez burası :D zaten zevk alman lazım sorunları çözerken yoksa çok çabuk sıkılıp silersin ne varsa ben az kaldı bitti sayılır diye diye 1 sene olmuş hala bi ton eksik var aklına gelmicek sorunlar çıkıyor ki çok sağlam dediğim source de bile...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
pysliq başlığı görünce daldım konuya özkan abinin yorumları görüncede koptum özelliklede buna
Bir şeyler öğrenmeden yapmadıklarını yapmış gibi gösterip satmaya çalışmak mı istiyorsun? :D
dostum ne derece bilgin var daha önce uğraştınmı bilmiyorum ama eğer ki hiç bilgim yok ama bişeyler yapmak istiyorum diyosan işin zor sana tavsiyem çok sağlam bi source bulman gerisini yapa boza sora deneye öğreniyosun ve düzenlemeye başlıyosun ben kendimden bi örnek vereyim rasgele nette gezerken private server muhabbetini buldum eskiden ömrümü yemişti bu oyun dedim bi ego tatmini yapayım kendim öylesine bi server açıp arcade tarzı oynayım :D herşey hazırya hemen starta bas başla sandık :D öyle bi inat ettim ki ne yazılımcıyım ne programlamacı en ufak bi fikrim bile yoktu bu dosyalar neyin nesidir ne nereyle paslaşır nolur bilgim "0" sonra konuları okuya okuya yardım isteye isteye bişeyler yapmaya başladım şimdi kendime bakıyorumda item aktarma sorunlu olanları düzenleme upgrade sistemini komple hallettim tbl database derken kendimi lua düzenlerken buldum :D burda mantık çok basit sadece işleyişatı öğren gerisi hiç bilmesende orantı kurarak geliyor hangi satır nereye bağlı nerden neyi çekiyor falan filan birde en önemlisi takıldığın yer oldumu sitede birsürü adam gibi adamlar var hiç üşenmeden yardımcı oluyorlar karşılıksız yeterki senin uğraştığını emek hırsızlığı yapmadığını bilsinler emek olmadan yemek olmaz mantığı var burda uğraş yapamadınmı sor ama önce uğraş direk hazıra konanları sevmez burası :D zaten zevk alman lazım sorunları çözerken yoksa çok çabuk sıkılıp silersin ne varsa ben az kaldı bitti sayılır diye diye 1 sene olmuş hala bi ton eksik var aklına gelmicek sorunlar çıkıyor ki çok sağlam dediğim source de bile...

teşekkürler kardesim bende bi günde öğreneyim demiyorum zaten bi yerden başlayım diyorum :) bi şekilde öğreneceğiz bizde boza boza sile sile senin gibi gördüm cok uzun zaman oynadım oyunu bende yapabilirm diyip başlama kararı aldım ki yapacağımıda biliyorum internette dolaşan bir sürü çöp bilgi var. dediğin gibi mantığını anlamak asıl mesele aslında bu db işine merakım saçma sapan bi pvp serverda bulduğum bi açık yüzünden başladı diyebilirim bu adam bu basit acıkla server açabilmiş ve oynatabilmişse daha iyisi neden yapılmasın dedim ve araştırmaya başladım inşallah bizde bu konuları gecer daha iyi şeylr ypmaya başlarız aklımda güzel projelr var. ilerde gercekleştirip bende kendimi bu düzende göstermek isterim ayrıca millet takmış bi satmaya :) satacak olsam kendi projem bir sürü 3d yazıcı dosyaları var ve ciddi gelir elde edilebilen bir sektör onunla uğrasırıim ama hepsini ücretsiz olarak paylaştım ki özellikle yapmış olduğum projenin brine proje aşamasında yüksek meblalı teklif geldiği halde genede satmadım ve daha sonradan projeyi ücretsiz genele paylaştım dediğim gibi milleti kandırma yada satma gibi bi amacım olsa burda milletin 3-5 kuruşuna göz dikmem gercekten bildiğim işten para kazanırım . benmkisi zevk meselesi bilgi birikimimin üstüne biraz daha bişylr katmak :)
teşekkürler tekrardan .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
ozaman aramıza hoş geldin dostum takıldığın yer olursa bilgim dahilinde bende yardımcı olmaya çalışırım hadi kolay gele... ;)

Hosbulduk kardesim tabiki sorarim skypten de ekleyim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...