Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
byxox

Xingcode dll Hakkında

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhabalar

xingcode dll nın sourcesını ıncelerken tbl koruması ıcın bölumler buldum. bu bölumler şu şekıldedır :

carrega.CRC_Terrain1 = 0x3d12b07e; // Item_Org_us
carrega.CRC_Terrain2 = 0x2874c11f; // Skill_Magic_2.tbl
carrega.CRC_Terrain3 = 0xce912540; // Data/Skill_Magic_3.tbl
carrega.CRC_Terrain4 = 0x6ffc704c; // Data/Skill_Magic_4.tbl

gibi tbl koruma sıstemı yapmışlar. Benım yardım ıstedıgım konu mesela skill_magic_3.tbl dosyasının CRC hesaplama mantığı nasıl oluyor. Ben kendı tbl lerımın CRC sını nasıl bulabılırım yol gosterebılırsenız cok sevınırım

tesekkurler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
MD5 & SHA Checksum Utility Programı ile md5 ve crc32 hash bulabilirsin ama paralı sürümünde crc32 var, onun dışında online olarak https://hash.online-convert.com/crc32-generator sitesinden crc32 i bulabilirsin. Sanırım bunlar yardımcı olur.

Verdıgın sıtede tbl dosyalarını CRC ye dönüştürebıldım

tesekkurler kardesım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
arkadaşlar merhabalar

xingcode dll nın sourcesını ıncelerken tbl koruması ıcın bölumler buldum. bu bölumler şu şekıldedır :

carrega.CRC_Terrain1 = 0x3d12b07e; // Item_Org_us
carrega.CRC_Terrain2 = 0x2874c11f; // Skill_Magic_2.tbl
carrega.CRC_Terrain3 = 0xce912540; // Data/Skill_Magic_3.tbl
carrega.CRC_Terrain4 = 0x6ffc704c; // Data/Skill_Magic_4.tbl

gibi tbl koruma sıstemı yapmışlar. Benım yardım ıstedıgım konu mesela skill_magic_3.tbl dosyasının CRC hesaplama mantığı nasıl oluyor. Ben kendı tbl lerımın CRC sını nasıl bulabılırım yol gosterebılırsenız cok sevınırım

tesekkurler

xincode.dll değil bu codex'in knight online uyarlanmış halidir eğer google'de VextBrasil Codex diye aratırsanız bütün karşılaşabileceğiniz sorunlar ve gerekli tüm alet edevatları download linklerinden bulabilirsiniz. İyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...