Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
PENTAGRAM

[09.10.2017] - Yeni forum özellikleri

Önerilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere ekip olarak sizlere en sade ve en yararlı platformu sunmak temel amacımız. Bu amaca istinaden, forum altyapısında yaptığımız son güncellemelerden, ve bu güncellemelerden nasıl yararlanabileceğiniz hakkında sizlere kısaca özet geçmek istiyorum.

Özellik 1 - Makale görünümü

Şu anda "Duyurular","Server Tanıtımı" ve "Geliştirme" bölümünde aktif olan bu özellik, konu içeriğini ön plana çıkartarak okurun dikkatini daha rahat toplamasına yardımcı olur.

Örnek görünüm ;
makale1.png
makale2.png

Özellik 2 - Konuyu veya mesajı alıntılayarak özel mesaj olarak yollama

Bu özellik, forumdaki herhangi bir mesajı alıntılayarak mesaj sahibine özel mesaj atmanıza olanak tanır. Bu özelliği kullanmak için, mesajı gönderen kişinin kullanıcı adına tıklayarak "Bu mesajı alıntılayarak özel mesaj yoluyla X'e gönder" menü linkine tıklayın.

alintimesaj.png

Mesajın içeriği otomatik olarak alıntılanarak özel mesaj penceresi açılacaktır.

alintimesaj2.png

Özellik 3 - Sohbet kutusu yeni konu bildirimleri

Forumumuzdaki kullanıcılar tarafından açılan bütün yeni konular, sohbet kutusunda konuyu açan kullanıcı adı , tarih-saat ve konu linki ile beraber yer alacaktır. Bu sayede artık üyelerimizin yeni açtıkları konuların linklerini sohbet alanına kopyalayıp paylaşmalarına lüzum kalmamıştır.

chatyenikonu.png

Özellik 4 - Yeni konu açarken benzer konuların listelenmesi

Artık yeni bir konu açarken, yazdığınız konu başlığı ile alakalı daha önceden açılmış konular otomatik olarak listelenecektir. Bu sayede eğer daha önce aynı konuyu bir kullanıcı açmışsa, var olan içerikten en hızlı şekilde yararlanabilirsiniz.

benzerkonular.png

Özellik 5 - Konulara abone olma ve konulara yazılan mesajlardan haberdar olma

Bu yeni özellik sayesinde, var olan konu abonelik sistemini biraz daha genişleterek, abone olduğunuz konulara yeni mesaj yazıldığı zaman anasayfa kısmına bildirim düşmesi özelliğini ekledik. Abonelik sistemini aşağıdaki gibi kullanabilirsiniz;

1-) Abone olmak istediğiniz konuya girin ve "Seçenekler" kısmından "Bu konuya abone ol" linkine tıklayın

subscribe1.png

2-) Abone olmak istediğiniz konu ile ilgili hangi kanallarla bilgi almak istediğinizi seçin ve "Abonelik ekle" butonuna basın.

abonelik2.png

3-) Artık abone olduğunuz konuya birisi yorum attığında anasayfa bildirimi alacaksınız.

subscribenotif.png

Özellik 6 - Geniş ve normal tema arasında geçiş

Opsiyonel olarak geniş ve normal forum teması arasında geçiş olanağı ekledik.

Geniş tema görünümü :

genismod.png

Normal tema görünümü :

normalmod.png

Temalar arası geçişi anasayfanın en altındaki sol alt kısımda bulunan tema seçimi kutusundan yapabilirsiniz.

modsecim.png

En son güncellemeler için takipte kalın :cool:

İyi forumlar!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Geniş forum stilini çok beğendim @ EveryBodyFool arkadaşımıza önerisi için @ PENTAGRAM arkadaşımıza emeği için teşekkürler :)

Konular daha geniş, server tanıtım konuları için daha iyi oldu. Günümüzde monitörler daha geniş olduğu için forumu aslına bakarsanız default olarak geniş forum stiline almak daha güzel olur herhalde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Geniş forum stilini çok beğendim @ EveryBodyFool arkadaşımıza önerisi için @ PENTAGRAM arkadaşımıza emeği için teşekkürler :)

Konular daha geniş, server tanıtım konuları için daha iyi oldu. Günümüzde monitörler daha geniş olduğu için forumu aslına bakarsanız default olarak geniş forum stiline almak daha güzel olur herhalde.

%80-85 arası olursa daha güzel görünür

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...