Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
aliemre123

Keydown İle ilgili Sorun

Önerilen Mesajlar

merhabalar kendime basit bi makro yaptım.

butonlara tuş atadım keydown ile ama proje penceresinde iken tuşlara bastığımda çalışıyor ama proje arka planda iken tuşlar bastığımda çalışmıyor bu sorunu nasıl çözebilirim. şimdiden teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, bir zamanlar kendi makromu yazdığımda ihtiyacım olmuştu ve kendimce bir çözüm yolu buldum.
C# programlama dili için sana yardımcı olmaya çalışayım.

1. Öncelikle bir adet Visual Studio üzerinde C# Windows Application projesi oluştur.

Cbh8FQ.jpg

2. Proje içerisine "KeyboardHook" adında bir class oluştur.

WTXC5e.jpg
4UWF4s.jpg

3. "KeyboardHook" olarak oluşturduğun class'ın içerisine aşağıda paylaşmış olduğum linkteki kodları yapıştır.

>> BURAYA TIKLA

pwiPpy.jpg

4. C# Windows Application projesi başlattığın zaman otomatik olarak oluşturulan formun adı Form1 dir. Bu Form1'in kod bloğunu açmalı ve aşağıdaki resimdeki kodları yazmalısın.

Oz321A.jpg

5. Uygulamayı çalıştırdığımda aşağıdaki resimde görmüş olduğun gibi "F" tuşuna bastığımda Formun tepesine "Tuşa bastın." yazısını yazdırdık. Elimi tuştan çektiğimde ise "Tuştan elini çektin." yazısını yazdırmış olduk.

f1pbun.jpg
Orgsmc.jpg

Umarım sorununu doğru algılayıp yardımcı olabilmişimdir. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, bir zamanlar kendi makromu yazdığımda ihtiyacım olmuştu ve kendimce bir çözüm yolu buldum.

1. Öncelikle bir adet Visual Studio üzerinde C# Windows Application projesi oluştur.

Cbh8FQ.jpg

WTXC5e.jpg
4UWF4s.jpg

3. "KeyboardHook" olarak oluşturduğun class'ın içerisine aşağıda paylaşmış olduğum linkteki kodları yapıştır.

>> BURAYA TIKLA

pwiPpy.jpg

4. C# Windows Application projesi başlattığın zaman otomatik olarak oluşturulan formun adı Form1 dir. Bu Form1'in kod bloğunu açmalı ve aşağıdaki resimdeki kodları yazmalısın.

Oz321A.jpg

5. Uygulamayı çalıştırdığımda aşağıdaki resimde görmüş olduğun gibi "F" tuşuna bastığımda Formun tepesine "Tuşa bastın." yazısını yazdırdık. Elimi tuştan çektiğimde ise "Tuştan elini çektin." yazısını yazdırmış olduk.

f1pbun.jpg
Orgsmc.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Cbh8FQ.jpg

WTXC5e.jpg
4UWF4s.jpg

>> BURAYA TIKLA

pwiPpy.jpg

Oz321A.jpg

f1pbun.jpg
Orgsmc.jpg

özel mesajlara bakabilir misin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...