Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
rednender2

Sql kurulumu hakkinda yardim

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar herkese kolay gelsin öncelikle
sorunumu birkaç tarayıcı da felan aradım youtube videoları da dahil ancak çözemedim buraya fotoğraf halinde bırakıcam ondan önce sorun şu sql 2008 r2 kuruyorum fakat kendi bilgisayarımın databaseleri ve ko nun databasesi ODBC de gözükmüyor . Sorunun windowsun eksik kurulumundan kanaklandığını düşünüyorum birkaç arkadaşta onayladı sizinle de paylaşmak istiyorum çözüm hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
-- mesaja ek olarak --
fotoğraf 2 de üzerini tıkladığım dosya windowsun kurmadığı dosya arkadaş bu dosya sende yok dedi o yüzden sql de sorun yaşadığımı söyledi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Hizliresim upload edersen herkes görebilir.

Instance Name default olarak kullan yada başka bir isim vermeyi dene sorunun ondan kaynaklı olarak gözüküyor.

Başka SQL sürümü kurulu mu bilgisayar üzerinde yada daha öncesinde kurup silme işlemi yaptın mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

QPoYj3.jpg

EO46Z8.jpg
-- mesaja ek olarak --
ilk kurulum da sorunsuz kurmuştum databaseler gözükmüyor diye silip tekrar yüklemeyi denedim böyle bir hata ile karşılaştım databaselerin gözükmemesinin sebebi de windowsun dosyalarımı eksik kurmasının nedeni dedi arkadaş ACPİ nin 1 tane acpidev eksik olmasının sebebiymiş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Microsoft'un sitesinde senin sorunun çözümünü böyle vermişler;

To resolve this issue, move, rename, or delete the existing Report Server databases. Or, use a different instance name.

By default, when you install an instance of SQL Server 2008 Reporting Services, the instance setup process creates two new databases that are named "ReportServer_Instance_Name" and "ReportServer_Instance_nameTempDB." These databases are created under the following folder for the instance of the SQL Server that you are running:
%ProgramFiles%\Microsoft SQL Server\MSSQL10.Instance Name\MSSQL\DATA
Note For the default MSSQLSERVER instance, the database names are "ReportServer" and "ReportServerTempDB."

These databases may contain user data. Therefore, the Setup program does not delete these databases when you uninstall a SQL Server 2008 Reporting Services instance. When you install an instance that has the same instance name, the Setup program detects that the Report Server databases already exist for that instance name. When this occurs, you receive the error message that is mentioned in the "Symptoms" section.

Yani Reporting Services öncesinde kuruluymuştu düzgün silinmemiş ve aynı isimde Instance oluşturmaya çalıştığından kaynaklı böyle hata alıyorsun. Tamamen düzgünce kaldırmayı dene daha sonra tekrar kur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Microsoft'un sitesinde senin sorunun çözümünü böyle vermişler;

To resolve this issue, move, rename, or delete the existing Report Server databases. Or, use a different instance name.

By default, when you install an instance of SQL Server 2008 Reporting Services, the instance setup process creates two new databases that are named "ReportServer_Instance_Name" and "ReportServer_Instance_nameTempDB." These databases are created under the following folder for the instance of the SQL Server that you are running:
%ProgramFiles%\Microsoft SQL Server\MSSQL10.Instance Name\MSSQL\DATA
Note For the default MSSQLSERVER instance, the database names are "ReportServer" and "ReportServerTempDB."

These databases may contain user data. Therefore, the Setup program does not delete these databases when you uninstall a SQL Server 2008 Reporting Services instance. When you install an instance that has the same instance name, the Setup program detects that the Report Server databases already exist for that instance name. When this occurs, you receive the error message that is mentioned in the "Symptoms" section.

Yani Reporting Services öncesinde kuruluymuştu düzgün silinmemiş ve aynı isimde Instance oluşturmaya çalıştığından kaynaklı böyle hata alıyorsun. Tamamen düzgünce kaldırmayı dene daha sonra tekrar kur.

default name şeklinde kurdum kurulum da sıkıntı yaşamadım ama yine databaselerim sql de gözükmüyor .

3OnjmM.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Databaseyi restore etmezsen nasıl gözüksün ki sen bana ODBC penceresini gösteriyorsun?
Kendin işlem yapmadığın sürece nasıl eklensin onlar?

ben yeni adım attım bu işe baya video izleyerek ve sizin forumdan günde 9/10 saat yararlanarak normal de kullandığım dosyayı restore edicem zaten fakat bilgisayarın kendi databaseleri ODBC de kullanıcıDSN de oto olarak gözüküyor diye biliyorum o yüzden attım fotoyu :/

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
ben yeni adım attım bu işe baya video izleyerek ve sizin forumdan günde 9/10 saat yararlanarak normal de kullandığım dosyayı restore edicem zaten fakat bilgisayarın kendi databaseleri ODBC de kullanıcıDSN de oto olarak gözüküyor diye biliyorum o yüzden attım fotoyu :/

Bende gözükmüyor mesela sen kendi veritabanını restore et daha sonra ODBC ekleme işlemini gerçekleştir sorun olursa o zaman bakarsın çaresine ki daha ortalıkta bir şey yokken pire için yorgan yakıyorsun.

ODBC nedir? ODBC nasıl ayarlanır?

Yukarıdaki verdiğim konuyu oku incele ona göre ODBC işlemlerini yap.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Bende gözükmüyor mesela sen kendi veritabanını restore et daha sonra ODBC ekleme işlemini gerçekleştir sorun olursa o zaman bakarsın çaresine ki daha ortalıkta bir şey yokken pire için yorgan yakıyorsun.

ODBC nedir? ODBC nasıl ayarlanır?

Yukarıdaki verdiğim konuyu oku incele ona göre ODBC işlemlerini yap.

yardımın için teşekkür ederim :) konuyu inceliyorum şimdi çözümden sonra yardım konumu kaldırıcam tekrar teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Konuyu kaldıracağım derken?

yardım için açmış olduğum bu konuyu kaldıracağım dedim hocam çözümünü buldum ayarladım attığın ODBC anlatımından tekrar teşekkür ederim yardımın için konu çözüldü

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
yardım için açmış olduğum bu konuyu kaldıracağım dedim hocam çözümünü buldum ayarladım attığın ODBC anlatımından tekrar teşekkür ederim yardımın için konu çözüldü

Konuyu kaldıracağım diyorsun da senin şimdi sorunun vardı çözümünü sağladık peki aynı sorunu yaşayan kişi buradan o sorunun nasıl çözüldüğünü görmesin mi?

Yardım etme düşüncesi yok demek ki sende onu anladım şuan kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Konuyu kaldıracağım diyorsun da senin şimdi sorunun vardı çözümünü sağladık peki aynı sorunu yaşayan kişi buradan o sorunun nasıl çözüldüğünü görmesin mi?

Yardım etme düşüncesi yok demek ki sende onu anladım şuan kolay gelsin.

ben o bakımdan söylemedim konu çözüldüğü için kaldırırım dedim hocam normalde konu çözüldüyse konu kaldrımanın mazuru yok diye düşündüm yada çözülen konular bölümü varsa oraya taşıyabiliriz ben yardım etmeme tarafında neden olucam onu anlamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...