Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
eno

08 Paket içeriği v2300

Önerilen Mesajlar

Alıntı
PathosWar isimli serverda 08 pakedini dinledim

SEND : 0801017427AE00070000 ornek bir paket içeriği bu sekildeydi.

08 Den sonraki kısımda içerik olarak ne var anlayamadım

@ PENTAGRAM @ OzkanOzdemir

080101-7427-AE00070000

7427 ==2 byte ters cevır decimal değerini aldığımıza 10100
buda bir yaratık ID si

manuel olarak r atak yapıcaksan
080101-xxxx-AE00070000
x yazan yere mobid yazıp paketı yollucan

visual basic de yapıyorsan
sendpaket "080101" + MobID + "AE00070000"

c++ da yapıyorsan

BYTE Ratak[]={0x08,0x01,0x01,0,0,0xAE,0x00,0x07,0x00,0x00};
memcpy(Ratak+3,MobID);
sendpaket(Ratak,sizeof(Ratak));

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sormak istediğim ana soru bu AE ve 07 li kısım silahtan silaha o AE li kısım değişiyor mesafeden mesafeye 07 li kısım değişiyor. Bizim oyuna gonderdiğimiz 08 pakedi ozkan hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
sormak istediğim ana soru bu AE ve 07 li kısım silahtan silaha o AE li kısım değişiyor mesafeden mesafeye 07 li kısım değişiyor. Bizim oyuna gonderdiğimiz 08 pakedi ozkan hocam

o kısmı tam bılmıyorum ama sılahların r atak hızları var onla alaklı olabilir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

08 -> OpCode (WIZ_ATTACK)
01 -> Sub OpCode (NPC için Long ve Normal Attack gibi özellikleri var diye biliyorum)
01 -> Result değeri
7427 -> Target Socket ID (10100)
AE00 -> Interval (174) (Bu değer ITEM tablosundaki yada client tarafından Item TBL dosyalarındaki sDelay sütunu ile alakalı eğer ki yumruk atacaksan 110 değeri geliyor. Ortalıktaki dosyalarda 1 saniye kontrolü var ne kadar hızlı paket gönderirsen gönder her zaman 1 saniyede bir attack yaparsın. Enery Rock vardı 1298 Serverlarında o mesela ortalıktaki dosyalarda çalışmıyor onun delay süresi yok ve seri seri vuruyor ama ortalıktaki dosyalarda 1 saniye süresi olduğu için her silahın yumruğunda dahil o yüzden seri seri vurmuyor.)
0700 -> Range (7) (Yine tablolardaki sRange değerinden gönderiliyor burası yaratıkla senin arandaki mesafene göre hesaplıyor. Tablodaki sRange değerinden fazla gönderirsen attack yapmaz anlayacağın.)
00 -> Bilmiyorum.

Bu ilk ve son yardımım sana kolay gelsin sıfır paylaşım sıfır yardım gel burada yardım iste oh ne güzel.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ OzkanOzdemir benim için vakit ayırıp bu noktada beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim sadece bilgi edinme amaçlı soruyu sordum. Hiçbir kar amacı gütmeden içeriğini ogrenmekti tek derdim. Tekrardan teşekkür ediyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...