Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
canerX

NPC & Yaratıklar Görünmüyor

Önerilen Mesajlar

Buradaki Server Files'i dün kurdum.
Hiçbir değişiklik yapmadan bugün yine server dosyalarını açıp oyuna gireyim dedim NPC&Yaratıklar görünmüyor. Dosyalar açılırken tablo okumada vs. bir hata almadım. Dediğim gibi dün akşamdan bu yana herhangi bir değişiklik de yapmadım. Filesleri rardan tekrar cıkardım, database'i baştan kurdum, clienti baştan çıkardım ama hiçbir şekilde düzelmedi. Maradondaki kuklalar dahi yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Hiç bir haritada yok mu sadece moradona özel bir şey mi?
Town attığın an Home fonksiyonu içerisinde NpcInOutForMe fonksiyonu çağrılıyor onun içerisine breakpoint koy region içerisinde kayıtlı NPC var mı ona bak eğer ki varsa InOut paketini kontrol et eğer ki yoksa NPC yüklendikten sonra regiona kaydedilmiyor demektir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Hiç bir haritada yok mu sadece moradona özel bir şey mi?
Town attığın an Home fonksiyonu içerisinde NpcInOutForMe fonksiyonu çağrılıyor onun içerisine breakpoint koy region içerisinde kayıtlı NPC var mı ona bak eğer ki varsa InOut paketini kontrol et eğer ki yoksa NPC yüklendikten sonra regiona kaydedilmiyor demektir.

Bu tarz Source’ları kurcalamaya yeni başlıyorum. O yüzden yazdığın şeyler hakkında bilgim malesef şuan için yok. Tüm Zoneler’de yok. Dün ilk server’a giriş yaptığımda sorun yoktu. Sabah tekrar gireyim dedim durum bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Bu tarz Source’ları kurcalamaya yeni başlıyorum. O yüzden yazdığın şeyler hakkında bilgim malesef şuan için yok. Tüm Zoneler’de yok. Dün ilk server’a giriş yaptığımda sorun yoktu. Sabah tekrar gireyim dedim durum bu.

Baştan sil her şeyi tekrar kur şimdi bilgim yok diyorsun nasıl bir yol izleyeceğini de söyledim başka elimden bir şey gelmiyor. Burada yapmamaya çalıştığımız şey gelip senin bilgisayarına bağlanıp sorunu yada dosyaların hatası varsa onu çözmeye çalışmamak çünkü kimseye böyle yardım etmiyorum. Size ters düşebilir bu olay ama ben gerekli açıklamayı yapıyorum sorunun nerelerden kaynaklanacağını da söylüyorum ama bilgim yok dersen gel çöz anlamına geliyor.

Buraya herhangi bir kod paylaşımı yaparsın burada bir algoritma hatası var şu şekilde sonuçlanıyor yada kod hatası var dersin bilgim varsa yine detaylı şekilde açıklamaya çalışırım ama bundan ileriye gidemem.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Server açılırken K_NPCPOS, K_MONSTER veya K_NPC tablolarının yüklenme aşamasını incele içlerinde veri var mı kontrol et. Hatalı bir yaratık varsa tablo tam yüklenmiyor olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...