Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
talat1232

24xx Npc Mantığı

Önerilen Mesajlar

Merhabalar ,

1299 dan 24xx e geçince arada biraz fark var anlamadığım bir nokta 1299 da npc hazırlarken menuleri quest menu us dan gösteriyoruz..

24xx de örneğin alta resim koyacağım Hemes npc'sine Kc kırdırma eklemek istiyorum ama npc e ilk tıkladığımda gelen menüleri nereden çekiyor bulamadım..Luada quest menu us daki ıd sini vermemiş..Birazda olsa mantığını anlatabilecek varsa sevinirim teşekkürler.

Npc ile ilgili bilgisi olan arkadaş yorum yada skype : talat.tezel12 ekleyebilirse sevinirim.

Örneğin alttaki resimde gördüğünüz Menuler Quest menu us da yok.Lua da O butonlara bastıktan sonraki İşlevleri mevcut. Anlayamadığım nokta bu :)
y6gdZn.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

7a52Al.png

Turuncu Olarak İşaretli Olan Npc Mesajı : Quest_Talk_us.tbl
Kırmızı Olarak İşaretli Olan Buton Yazısı : Quest_Menu_us.tbl
Yeşil Olarak İşaretlediğim Butona Basınca Cagrılcak Olan Luadaki Event

Numarası Örnek :
SelectMsg(UID, 20, -1, 845, NPC, 40946,104,4522, 101);
40946 Butonuna Basınca 104'e Git
4522 Butonuna Basınca 101'e Git

zaten forumdada lualarla ilgili bir kaç konu vardır onlarıda araştır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

7a52Al.png

Turuncu Olarak İşaretli Olan Npc Mesajı : Quest_Talk_us.tbl
Kırmızı Olarak İşaretli Olan Buton Yazısı : Quest_Menu_us.tbl
Yeşil Olarak İşaretlediğim Butona Basınca Cagrılcak Olan Luadaki Event

Numarası Örnek :
SelectMsg(UID, 20, -1, 845, NPC, 40946,104,4522, 101);
40946 Butonuna Basınca 104'e Git
4522 Butonuna Basınca 101'e Git

zaten forumdada lualarla ilgili bir kaç konu vardır onlarıda araştır

biliyorum reis onu ama bu menuyu ilk açtığımızda çıkan menuler yok luada işte. Mesela Resimde gördüğün Premium Potionsa tıklayınca ondan sonraki olaylar var skype var ise talat.tezel12 ekleyebilir misin teamviewerdan bağlanırsan gösterebilirim tam anlatamıyorum ne demek istediğimi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

npc deki menüler iki yerden çekilir kimisi direk Quest_Menu_us.tbl den diğeride Quest_guide_us.tbl den çekilir userların yazdığı basit görevleri quest menüden saymalı görevler ise genelde quide den çekilir. quest quide den çektirmek istiyorsan yada o şekilde görev yaptırmak istiyorsan zaten görev muhabbetini çözmüşsün demektir ben aylarca uğraştım mantığını anlamak için şimdi usko da olmayan item toplama mob kestirme görevleri npc leri yapabiliyorum ama çok zaman alıyor neyse senin npc deki menüler bu ikisinden birinde ama hemes normalde quest menüden çeker senin luanda
if (EVENT == 165) then
SelectMsg(UID, 3, -1, 4131, NPC, 2013, 201, 2014, 200, 2022, 300, 2015, 600, 4130, 500, 4404, 400);
end

böyle bir satır olması lazım en başta hks güzel anlatmış 2013 2014 2022 bu satırları menü.us tan alıyor senin atladığın bi nokta var bence bu arada Quest_guide_us.tbl deki menülerde quest helper dan çekilir kolay gele...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...