Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
aydiner12

SQL kod ve TBL dosyası ile ilgili

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Benim editlediğim clienti kimgofknight tan indirdim. Orjinal 1299v clienttir. İtemleri db ye eklerken aslında sorunla karşılaşmadım ama sizden daha az zaman harcayarak bu işi daha kolay nasıl yaparım bilgi rica ediyorum.

Orjinal paylaşılan clientteki tbl dosyalarını biraz inceledim ve çöp olduklarını fark ettim. Kendime göre bütün itemleri düzenlemek ve eklemek istiyorum. İtemlerin Sql kodları mevcut.

Oyundaki tüm itemleri düşündüğümüzde +0 hali ve +10 a kadar olana kadarki hallerini güncel itemleri de eklemek istesek heralde 80.000 adet kod çıkar tahminim. Bir itemin Sql kodu incelediğimde (+0 hali için) item_org_us.tbl dosyasında 10. Sütun dahil sonrasındaki verileri oluşturduğunu fark ettim. E birde bunun +10 a kadarki kodları var tabi. Bunlarda ex tbl dosyasını oluşturuyor.

peki bu sql kodları tbl ye pratik yolla nasıl ekleyeceğim. 1-2 gündür uğraşıyorum arada ama uğraşılacak gibi değil. Daha tbl ye 1-2 item eklemek istediğimde 3. İtemin hangisi olduğunu unutuyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
QA kodu gibi ekleyemezsin onu bilmeni isterim.TBL derlicek herhangi bir program olmadığı icin Herhangi bir kod ile bunu yapamazsın.O yüzden tek tek uğraşman gerekicek.

Qa olarak eklemek değil zaten sormak istediğim. Qa kodu tbl dosyasının 10. Sütunundan spnrasını oluşturuyor dedim ama varsa bir yöntemi onu öğtenmek istiyorum. Db yr kayıtlı item listesinin tbl de olması lazım ya ondan dolayı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Qa olarak eklemek değil zaten sormak istediğim. Qa kodu tbl dosyasının 10. Sütunundan spnrasını oluşturuyor dedim ama varsa bir yöntemi onu öğtenmek istiyorum. Db yr kayıtlı item listesinin tbl de olması lazım ya ondan dolayı.

Eğer tbl dosyasınında copy yapabiliyorsan CTRL+A yapıp tüm hepsini kopyalayıp gerekli QA koduna item bilgilerini girmen lazım aksi halde tek tek giriceksin yada başka db lere bakıp tbl deki itemlerin onlarda oluğ olmadığını kontrol ediceksin varsa eğer tablo kopyalaması yapıcaksın.Tablo kopyalamasıda yapman icin sutun isimlerinin aynı olması lazım birde gameserverde ki sutun isimleri uyuşması lazım aksi halde yine bir işe yaramıcaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...