Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
knightascension

Sunucu kiralarken neye dikkat etmeliyiz?

Önerilen Mesajlar

Merhaba Kodevelopers ailesi,

Konuyu nereye açacağımı bilemedim.
Üzerinde çalıştığım projede artık sonlara doğru yaklaştım.
Yakın zamanda sunucu kiralayacağim, ancak üstadlardan ögrenmek istediğim birşey var.

Internetde yapmis oldugum arastirmalarda layer 4 layer 7 korumali gibi tabirler gordum. Sormak istedigim; standart ddos korumali sunucular, server portlarina yapilan saldirilarda yeterlimi, yoksa daha farkli bir sunucu mu kiralamaliyim?:confused:

Ayrica 8GB ram 2 core islemci ve 15mbitlik hatla 1500 user anlik olarak kaldirabilecegini hesapladim. (soacs dosyalari ile.) Siz bu konuda ne dersiniz acaba, hesaplarim dogrumudur?:confused:

Bilgilendirmeler icin simdiden tesekkurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lokasyon önemli aldığın sunucunun tüm sağlayıcılarla bağlantı stabilitesi önemli bazen herşeyin 4 4 lük olsa bile sağlayıcının sunucunun bulunduğu ülkeyle bağlantı problemleri sıkıntı yaratıyor. Türkiye lokasyon sağlam sunucular biraz tuzlu.kafanın rahat etmesini istiyorsan dgn teknoloji var Türkiye'de arada bir sorunları oluyor ama gece 3 ken bile muhattap bulabiliyorsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eskiden suncuyu alirdin , sonra user sayin belirli bir orani gecince , didos mu ,dodis mi dido bile olabilir atilirdi.
Atanda genellikle rakip pvp olmazdi.(user sayina gore )
Vps ,vds veya dedi ne aldiysan artik , satin aldigin firma yapardi bunu.İyi guzel de bir userin varsa kacirmamak icin yok donanim takacagiz yok soyle bir lisansli yazilim kuracagiz derler para koparirlardi.
Yasal hakkin da yok, polise gidip abi ben hint keneviri yetistirirken komsum bunlari calmis diyemezdin .

Bu saydiklarim 1298 soacs zamani , simdi ise daha beteri kesin yapiliyordur.
Kendi dosyalarin ile sw acarsan o dosyalar kesin calinir, kurulum ayagina trojan bile koyulurdu.
Alacagin yer kesinlikle kurumsal bir firma olsun, Tr ici tuzlu gelirse Avrupada bir lokasyona bak. KO vps satisiyla gecinen kan emicilere parani sakin ha kaptirma.
Unutma amacin user toplayip para kazanmak ,onlarin hazir verdigi DB ve SV dosyalari ile bu imkansiz, Aylarca emek verdigin 1298 veya 20xx her ne ise o dosyalari o vps ye koymak da emegine yazik, kesin calinir.Herkes boyle dolandirici olmayabilir ama genelleme yapmak icin yeterli sayida piyasada dolandirici var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yazan özelliklere aldanma pek bazen dusuk ozellıklı sunucu veriyorlar

dikkat etmen gereken noktalar bilgim kadarı ile !

1- Sunucu Lokasyonu (Türkiye olursa daha hızlı olabilir bağlantlar türkiyeden olacağından )
2- Bant genişliği bu konuda kesin emin olun bazı firmalar söz verdikleri bant genişliğini sağlamıyor
3 Trafik limiti cogu firmada limitsiz densede bir limit var bu konuda emin ol
4- Ddos koruması ne olursa olsun saldırı yiyebilirsin extra güvenlik kullan

aklıma gelirse eklerim daha benim dikkat ettiğim bunlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...