Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
Gizor

Launcher Version Invalid hk.

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar

evde local olarak 1299 sunucu kurdum. benim eski orjinal dosyalarımla serverı açtığım zaman sorunsuz giriş yapıyorum fakat

bu konudaki : https://www.kodevelopers.com/1298-paylasim/3366-1298-windows-10-64-bit-ve-32-bit-destekli-soacs-sadece-kodevelopersa-ozel-8.html#post40593

sunucu dosyalarını kullandığım zaman launcher da "Version Invalid" hatası alıyorum

sorunu düzeltmem konusunda yardımcı olur musunuz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Veritabanı içerisindeki VERSION tablosunda en son girilen verideki sVersion sütununa denk gelen sayısal değer ile sizin KO.exe yanındaki yani Client içerisindeki Server.ini dosyanız içerisindeki sürüm değerleri uyuşmuyor. Client içerisindeki Server.ini dosyasındaki version bilginiz söylediğim veritabanı tablosundaki değerden daha yüksek durumdadır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Veritabanı içerisindeki VERSION tablosunda en son girilen verideki sVersion sütununa denk gelen sayısal değer ile sizin KO.exe yanındaki yani Client içerisindeki Server.ini dosyanız içerisindeki sürüm değerleri uyuşmuyor. Client içerisindeki Server.ini dosyasındaki version bilginiz söylediğim veritabanı tablosundaki değerden daha yüksek durumdadır.

veritabanındaki VERSION kısmında resimdeki versiyon yazıyor. launcher kullanmadan girmeyi denediğimde ID PW girdikten sonra server list gelmiyor

eQU9Z3q.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
bir sorum daha olacak launcher daki web sayfasını hangi program ile değiştiriyoruz?

NDarok.jpg

Hex Workshop ile Launcher.exe açıp düzenleyebilirsin.
OllyDbg programı ile açıp düzenleyebilirsin.
(Unpack olması gerekiyor.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Hex Workshop ile Launcher.exe açıp düzenleyebilirsin.
OllyDbg programı ile açıp düzenleyebilirsin.
(Unpack olması gerekiyor.)

ilginiz için çok teşekkür ederim. son bir sorum olacak.uzun zamandır bu konular hakkında takibi kesmek zorunda kalmıştım. unpack olayı nedir ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
ilginiz için çok teşekkür ederim. son bir sorum olacak.uzun zamandır bu konular hakkında takibi kesmek zorunda kalmıştım. unpack olayı nedir ?

Yazdığınız programı korumak veyahut içerisine dosyaları gizlemek adına sıkıştırma işlemi yapılır. Bu işlem yapıldıktan sonra dosyanın yapısı değişir ve söylediğim programlar ile bunları açıp istediğiniz değeri bulamazsınız.
Eğer ki bahsettiğiniz değeri buluyorsanız sıkıştırılmamış haldedir.
Derlendiği gibi verilmiştir yani.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...