Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
NieDieBu

Gender CHANGE (Inventory'de Gözükmüyor)

Önerilen Mesajlar

Selamın Aleyküm arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi GENDER CHANGE Inventoryde gözükmüyor fakat Gender Change Kırdırmayı Denediğimde KIRDIRIYORUM şimdi

1- Nasıl bir yol izlemeliyim
2- Hangi Programları kullanmalıyım.
3- Şimdiden desteğiniz için minnetarım. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Selamın Aleyküm arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi GENDER CHANGE Inventoryde gözükmüyor fakat Gender Change Kırdırmayı Denediğimde KIRDIRIYORUM şimdi

1- Nasıl bir yol izlemeliyim
2- Hangi Programları kullanmalıyım.
3- Şimdiden desteğiniz için minnetarım. :)

Öncelikle bir TBL editöre ihtiyacın var. İtemi item kodu ile tbl ye ekledikten sonra,
itemin görünmesi için dxt patch atman gerekiyor ve bu kadar :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Öncelikle bir TBL editöre ihtiyacın var. İtemi item kodu ile tbl ye ekledikten sonra,
itemin görünmesi için dxt patch atman gerekiyor ve bu kadar :)

Öncelikle nacizane yorumun için teşekkürler
Elimde tbl editör mevcut itemin item kodunu nereden bulmam gerekiyor itemin görülmesi için de dxt patch atmayı hiç bilmiyorum onuda anlatabilirmisin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
itemi editorle yollarken itemin basında 234423442 gibi bi numara yazar o item numarasıdır

aslında bakarsan usko nun clientini kullanıyorum şuan sadece exe em 2083 versiyon exe ile alakalı birşey olabilirmi ? data klasörümde uskonun datası sadece exe cliente atarken UIs_us.TBL sini attım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
item databasede ekli zaten şunumu demek istedin db deki item koduyla clientdeki item kodu uyuşmuyo olabilir mi ?

hocam item db de ekli ancak, item_org_us adlı tbl de ekli değil demek oluyor. Ya da ekli olsa bile itemin görüntüsünü sağlayan sütunlarda yazan numaralara karşılık UI adlı klasör içerisinde bir item_icon_********.dxt dosyası yok. Sizin yapmanız gereken DB de Gender Change itemini ITEM adlı tabloda bulup buradan Num sütunundaki sayıyı bulup Item_org_us adlı tbl içerisinde aratmanız oalcaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
hocam item db de ekli ancak, item_org_us adlı tbl de ekli değil demek oluyor. Ya da ekli olsa bile itemin görüntüsünü sağlayan sütunlarda yazan numaralara karşılık UI adlı klasör içerisinde bir item_icon_********.dxt dosyası yok. Sizin yapmanız gereken DB de Gender Change itemini ITEM adlı tabloda bulup buradan Num sütunundaki sayıyı bulup Item_org_us adlı tbl içerisinde aratmanız oalcaktır.

aslında senın anlatıgın mantık biraz değişik geldi hocam bana evet item db deki ekli fakat stun farklı olsa bile item inventoryde gözükür fakat resimsiz şeffaf gözükür ve yeri oynar bendeki sorun şu item inventoryde hiç gözükmüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
aslında senın anlatıgın mantık biraz değişik geldi hocam bana evet item db deki ekli fakat stun farklı olsa bile item inventoryde gözükür fakat resimsiz şeffaf gözükür ve yeri oynar bendeki sorun şu item inventoryde hiç gözükmüyor

yanlışınız var hocam. İtem db de ekli ancak tbl de yok ise inventornizde asla görüntüsü olmaz. O slot sanki buglu gibi olur. Ne oraya item alabilirsiniz. Ne de oradaki itemi görebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
yanlışınız var hocam. İtem db de ekli ancak tbl de yok ise inventornizde asla görüntüsü olmaz. O slot sanki buglu gibi olur. Ne oraya item alabilirsiniz. Ne de oradaki itemi görebilirsiniz.

şuan inceliyeceğim hocam bilginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
@ NieDieBu
1. Yol : Ko Log Viewer edin bir yerden, sonrasında clientin loglarına bak. Orda zaten söyler sana ben dxt dosyasını bulamıyorum, veya itemi bulamıyorum tbl'lerine bak diye.
2. Yol : Db'deki item kodunu, item_org_us.tbl içinde arat. Bulamıyorsan içinde "gender change" itemi olan bir tbl bul. Bulamadıysan, seç ordan bir item (mesela opal), kopyala satırını, ismini ve iconunu değiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
@ NieDieBu
1. Yol : Ko Log Viewer edin bir yerden, sonrasında clientin loglarına bak. Orda zaten söyler sana ben dxt dosyasını bulamıyorum, veya itemi bulamıyorum tbl'lerine bak diye.
2. Yol : Db'deki item kodunu, item_org_us.tbl içinde arat. Bulamıyorsan içinde "gender change" itemi olan bir tbl bul. Bulamadıysan, seç ordan bir item (mesela opal), kopyala satırını, ismini ve iconunu değiştir.

teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

hocam öncelikle data klasöründeki item_org_us tbl sini açın. İçerisinde gender change var mı banın yoksa. Herhangi bir itemin satırını oradan kopyalayıp gender change iteminin id si ile yapıştırın item görünür.

Alıntı
@ NieDieBu

desteğiniz için ve yol göstermeniz için teşekkür ederim sorunum çözüldü dediğiniz gibi item_org_us.tbl içersinde item kodu farklıymış :) iyi akşamlar

kW2XLr.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...