Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
espandot

Item görüntüsünü dönüştürme - ayarlama

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar şimdi aşağıda paylaşacağım itemin görüntüsü 2. fotoda paylaştığım 3. derece Plateye değiştirmek istiyorum. İnventorydeki şeklini ayarladım ancak karakterın uzerıne gıyıldıgınde beyaz ve chıtın şekıllerınde kalıyor fotolarda goreceksınız zaten.

b63WWZ.jpg

BU GORUNTUYU ALIP ASAGIDA PAYLASTIGIM;

7Dz4zN.jpg

bu goruntuyıu elde etmek ıstıyorum ıtemı gıydıgım zaman. sımdı nelere ıhtıyacım var ve nereden baslamalıyım teşekkür ederim şimdiden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Tbl deki goruntu kodunu , digeriyle degistireceksin.

hocam TBL'deki 6 ve 7. stunu komple priestin plate setinden alarak değiştirdim ancak görüntü halen aynı sadece inventorıdeki goruntusu degısıyor uzerıme gıydıgımde halen bembeyaz chıtın seklınde 😞

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

hocam TBL'deki 6 ve 7. stunu komple priestin plate setinden alarak değiştirdim ancak görüntü halen aynı sadece inventorıdeki goruntusu degısıyor uzerıme gıydıgımde halen bembeyaz chıtın seklınde 😞

İtem_org_us.tbl'de ki sütunlar sadece arkadaşın da dediği gibi çantada ki görseldir. Benim de Emblemleri düzenlemem gerek bende bulamadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

item.hdr burdan başlıcaksın bu dosya içeriğini dışarı aktar sonra 2 itemin kullanıldığı dosya numarasını bul tblden sonra arkadaşın dediği gibi yerlerini değiştir yada istediğin itemin görüntüsünü ver de neden böyle bişeyle uğraşıyosun onu anlayamadık üst versiyondan alt versiyona aktarmak içinse saygı duyarım artı giydiğin elbise yada silahı tbl den değiştirmek daha mantıklı vede basit karakter beyaz çıktığına göre ya tbl numarasını yanlış girdin yada senin versiyonda o numaradaki itemin item.hdr sinde yok ne yapmak istediğini daha açıklayıcı anlatırsan daha ayrıntılı ardımcı olabiliriz örnek item nuamrası görütü numarası gibi 🙂 tavsiyem deneme amaçlı üst versiyon item klasörünü seninki ile değiştir oyuna girip bak düzelirse üstteki dediğimi yap klasör olarak değiştirmek zararlı ben yaşadım başka yerleri bozabiliyosun vs vs 😄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

donzcum v1299, dbde eklı saınt chıtın dıye bır ıtem vardı ancak goruntusu yoktu bende gırdım dbden ozellıklerını 3. derece plate ozellıklerıne cektım ancak battle prıestlar gıyebılıcek statları az yani drobuda DM ye ekledım fakat gel gelelım goruntuyu duzeltemıyoruz herseyı hallettım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İtem klasörünü değiştir başka bir v1299 clientten çek. Sonuç aynıysa beni ara 🙂 Buradaki sorun item klasörünün bozuk olmasında gözüküyor tabii iki fotoğrafıda aynı clientte çekmediysen 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

soacssa sistem soacslog dosyasında eksik dosya adları yazıyor. oyuna girdiğinde beyazsa karakter soacsloga eksik dosyalar düşer. o dosya adlarını not et. değiştirmek istediğinle değiştir.
tam hatırlamıyorum ama item dosya adları race'e göre numara alıyordu sanırım her race için ayrı ayrı kaydetmen lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3üncü derece plate giy piye aynı görüntüyü alırsan demektir ki clientinde item klasöründe dxt, n3cler bozuk. Ama plate lerini görüntüsünü alırsan düzgün ve hata senin item_org_us.tbl ye eklediğin görüntüsünü alan numarada 5inci sütun icon 6ıncı sütun görüntüsünü aldığı icon da ui_us taki dxtler
-- mesaja ek olarak --
Özür dilerim ui_us değil ui klasöründeki

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam client aynı oncelıkle onu ıfade edeyım, sadece alttakı fotoda normal satıcıdan plate set cektım uzerıme. Clıentın bozuklugundan degılde normalde saint chıtın dıye bır chıtının olmayısı ıle alakalı dıye dusunuyorum beyaz goruntuden kurtulmak degıl amacım beyaz goruntuyu plate seklıne cevırmek zaten 😞

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

arkadaşlar şimdi aşağıda paylaşacağım itemin görüntüsü 2. fotoda paylaştığım 3. derece Plateye değiştirmek istiyorum. İnventorydeki şeklini ayarladım ancak karakterın uzerıne gıyıldıgınde beyaz ve chıtın şekıllerınde kalıyor fotolarda goreceksınız zaten.

b63WWZ.jpg

bu goruntuyıu elde etmek ıstıyorum ıtemı gıydıgım zaman. sımdı nelere ıhtıyacım var ve nereden baslamalıyım teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba, tek yapman gereken şudur, her armor için yani toplamda 5x armor sütunu olduğu için item_ext_%_us.tbl lerdeki 5. ve 6. satırı ayarlaman gerekiyor. Bahsettiğim armor tblleri ( 13,14,15,16,17 ) 5. satır char üzerindeki görüntüdür, 6. satır ise itemicon oluyor. Yani üzerinde görüntüsünün olmasını istediğin itemlerin item tablosundaki kısayol numlarını yazacaksın bu kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Merhaba, tek yapman gereken şudur, her armor için yani toplamda 5x armor sütunu olduğu için item_ext_%_us.tbl lerdeki 5. ve 6. satırı ayarlaman gerekiyor. Bahsettiğim armor tblleri ( 13,14,15,16,17 ) 5. satır char üzerindeki görüntüdür, 6. satır ise itemicon oluyor. Yani üzerinde görüntüsünün olmasını istediğin itemlerin item tablosundaki kısayol numlarını yazacaksın bu kadar.

bunu deneyecegım momentum çok sağol ben dırekt ıtem_org_us tbldeki stunlara numara vererek yapmayı denemıstım, deneyıp bırazdan sonucu soyleyecegım çok sağol, umarım dogru ıtemı dogru ıtem ext dosyasında bulurum, bulamazsamda ıtemın kodunu degıstırıp tbllere tekrar gırecegım cok teşekkür ederim 🙂
-- mesaja ek olarak --

Alıntı

yok momentum olmadı dostum ınventorydekı goruntu gelıyor ancak uzerımde hala beyazlar ve chıtın seklınde beyazlar hıcbırsey degısmedı 😞

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...