Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
penthos48

GM scroll oluşturmak...

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar; başlıkta belirttiğim gibi GM SCROLL oluşturmak istiyorum. ZaGoR'un paylaştığı effectleri kullanacağım. Scroll'u dbye ekledim devamında skill_magic4 tablosuna mı ekleyeceğim yoksa trans sclerin olduğu tabloya mı? Bide tbl'lerde fxb uzantısını effect olarak nasıl okutuyoruz? Yani scroll'u kullandığımda örneğin gm.fxb dosyasını usko gm effecti olarak nasıl göstereceğim? Bunu detaylı öğrenmek istiyorum skill oluşturmak ve düzenlemek için.. Şimdiden teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

1298 sürümü için bunu bu şekilde eklemeniz hiç bir şeye fayda etmeyecektir.
Zamanında o bahsettiğiniz elemanın değil benim yapımım olan effect dosyaları onlar sadece ismi değiştirilmiş olarak paylaşıldı.
Scroll ekleme mantığı ise söyle gidip karaktere eklediklerinde effectin üstünde duran GM yazısı normal şekilde durmuyor belli başlı hareketler yapınca karakterin alt tarafına doğru kayıyor.
Scroll olarak eklediğinde bu sorun düzeliyor ama yine söyle bir sıkıntı var bunu Scroll olarak eklemek sadece senin görebileceğin anlamına geliyor.
Sanma ki ben bastığımda başkaları da görecek üst sürüm gibi olacak öyle bir şey yok.
Sorunları söyle sıralayım;

1) Scroll bastığın an yanındakiler görebilir sadece daha sonradan oyun içerisinde olup regiona giren ve seni gören karakterler veyahut oyuna yeni giren birisi senin bastığın scrolldan bir haber olacağı için effecti göremeyecekler.
2) Scroll bittiğinde tekrar basarsan karşı taraf senin önceki effectini görür ise bir daha üstüne effect gelmiş olarak görecek ve oyundan çıktığı süreye kadar bu böyle devam edecek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Yapımına gelirsek herhangi bir scrollu al örneğin Speed-Up Potion Scroll olsun bu bunun üzerinden kopyalayarak yeni bir skill oluşturabilirsin yok eğer yapamıyorum diyorsan aynı scrollun trade edilmeyen kullanılmayan türlü türlü halleri var sadece siz trade edilebileni kullanıyorsunuz onu alıp ismini cismini değiştir ve effectini değiştir ve bitti bu kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Peki bunu gm'in Class'ını db Userdata'dan örneğin 20 yapsam ve upcdefaultlooks.tbl'ye yeni satır oluşturup bu fxb'yi de n3fxplug dosyasına çevirsem ve 20 numaralı satırın görüntü kısmına eklesem sadece Gm karakterlerde gözükecek bir effect olarak yine aynı sorunlarla mı karşılaşılaşırım?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Class değil Race bölümünü değiştireceksin öyle yapıyorlar zaten şuan 1298 sürümündeki serverların hepsi ama dediğim gibi oradan eklediğinde effectin üstündeki GM yazısı yerin altına giriyor yürürken karakteri döndürünce gibi olaylarda bu joint bağlantısının yanlış olmasından kaynaklı sanırım. Buga giriyor yani anlayacağın hoş gözükmüyor.

Oyuna girdiğinde Race 20 olarak ayarlarsın GM karakterlerini ama giydiğin itemleri değiştiremezsin. Shell giyip çıkarttığında fark edilemez 20 Race ne tanımladıysan orada olan n3part görünür. Turkko tbl dosyaları açabilirsen gir bak orada vardı öyle bir şey zamanında yapmıştım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Class değil Race bölümünü değiştireceksin öyle yapıyorlar zaten şuan 1298 sürümündeki serverların hepsi ama dediğim gibi oradan eklediğinde effectin üstündeki GM yazısı yerin altına giriyor yürürken karakteri döndürünce gibi olaylarda bu joint bağlantısının yanlış olmasından kaynaklı sanırım. Buga giriyor yani anlayacağın hoş gözükmüyor.

Oyuna girdiğinde Race 20 olarak ayarlarsın GM karakterlerini ama giydiğin itemleri değiştiremezsin. Shell giyip çıkarttığında fark edilemez 20 Race ne tanımladıysan orada olan n3part görünür. Turkko tbl dosyaları açabilirsen gir bak orada vardı öyle bir şey zamanında yapmıştım.

İlginiz ve tüm bilgilendirmeleriniz için çok teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...