Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
donz05

Harita kordinat hatası ve map ekleme

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar harita kordinatlarını gösteren yere rakamlar sığmıyor bu bir sorunmu yoksa orjinalinde böylemidir örnek 1000-1000 olduğu zaman 1000-100 olarak gösteriyor son rakam sığmıyor

EDk41B.jpg

ayrıca delos dungeon 35. haritayı eklemek istiyorum nasıl bir yol izlemem lazım nerelere müdahale gerekiyor iyi çalışmalar...
-- mesaja ek olarak --
mesela resimdeki 508, 253 yazan yer 508,2532 olsada yine 508,253 yazıyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba, koordinatlar text bölümüne sığmıyorsa uif editör ile el_statebar_us.uif ve ka_statebar_us.uif uzantılı dosyaları açarak text bölümünün base alanını biraz genişleterek sorunu çözebilirsin.

Yeni bir map eklemek için izleyeceğin yolu numaralarıyla birlikte sıralıyorum

1-) ZONE_INFO tablosuna eklemek istediğin mapı ekliyorsun
2-) Zones.tbl düzenleyerek aynı şekilde yeni mapı ekliyorsun.
3-) START_POSITION tablosuna human ve karuslar için başlangıç yani town koordinatı ekliyorsun.Bunları nasıl ekleyeceğini anlatmıyorum ki kendin yaparak öğren diye.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Merhaba, koordinatlar text bölümüne sığmıyorsa uif editör ile el_statebar_us.uif ve ka_statebar_us.uif uzantılı dosyaları açarak text bölümünün base alanını biraz genişleterek sorunu çözebilirsin.

Yeni bir map eklemek için izleyeceğin yolu numaralarıyla birlikte sıralıyorum

3-) START_POSITION tablosuna human ve karuslar için başlangıç yani town koordinatı ekliyorsun.Bunları nasıl ekleyeceğini anlatmıyorum ki kendin yaparak öğren diye.

bahsettiğiniz uif i editleyemezsiniz hocam. Zamanında denedim. Eğer editlenirse exe düzgün okumuyor ve görsel kısımları oyunda görünmüyor. Bunun gibi birkaç uif daha var editlenemeyen, Ekranın sağ üstündeki Genie kısmı gibi. vs.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben bu ikisini yapmıştım start pozisyon 35. harita için yok zaten npc ile giriş yapabiliyosun kordinatlar luada yazılı fakat oyuna girip +zonechange 35 yaptığım zaman işlemiyor src kaynaklı olabilirmi dostum?
-- mesaja ek olarak --
düzeltiyorum hocam pardon deneme amaçlı start pozisyon ekledim giriş yaptı ilgin için teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
bahsettiğiniz uif i editleyemezsiniz hocam. Zamanında denedim. Eğer editlenirse exe düzgün okumuyor ve görsel kısımları oyunda görünmüyor. Bunun gibi birkaç uif daha var editlenemeyen, Ekranın sağ üstündeki Genie kısmı gibi. vs.

Üst versionlarla pek ilgilenmediğim için bilemeyebilirim, bilgilendirme için teşekkür ederim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
hocam ben öyle olduğu zaman eğer birşey ekleyeceksem sonuna mesela kordinat x 130 ise, onu 1130 yapıyorum. npc yi ekliyor.

aynen bende sürekli öyle yapıyorum ama sinek ufak miğde bulandırıyor olayı belki bi bilen vardır çözümünü diye yazdım uğraşmıcam böyle kalsın artık ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
aynen bende sürekli öyle yapıyorum ama sinek ufak miğde bulandırıyor olayı belki bi bilen vardır çözümünü diye yazdım uğraşmıcam böyle kalsın artık ;)

abi cengiz diyorki, yeni bir komut yapın getx,gety,getz şeklinde /kordinat yazdığınızda tam olarak nerede olduğunuzu size verir ona göre işlem yaparsınız..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
abi cengiz diyorki, yeni bir komut yapın getx,gety,getz şeklinde /kordinat yazdığınızda tam olarak nerede olduğunuzu size verir ona göre işlem yaparsınız..

bu zaten benim için bi sorun değil oyuncular için sorun olur hayır neden böyle bişey olmuş onu bilmiyorum orjinalde böylemi yada ui dosyalarımı sıkıntılı 1975 te hepanın defterindede sorun var item yapmak için gereken materyallerin listesi deftere sığmıyordu onu hallettim bu 1975 bi acayip ya :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...