Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
vestside

Aynı itemi tekrar alma Hakkında

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar;

lua tarafında bi sıkıntı yaşıyorum problemi gideremedim sorun şu şekilde..

Örnek ;

-- Joe's Slogan
if (EVENT == 700) then
	GoldLose(UID, 1000000)
	GiveItem(UID, 810181843, 1, 7)
end

yukarıdaki kodda parayı alıp itemi veriyor. yalnız user npc ile konuştuğunda sürekli itemi alabiliyor.
bu itemi karakter üstüne daha önce almış ise yani üstünde var ise alamasın bunun için ne yapmak gerekir acaba şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

merhaba arkadaşlar;

lua tarafında bi sıkıntı yaşıyorum problemi gideremedim sorun şu şekilde..

Örnek ;

-- Joe's Slogan

if (EVENT == 700) then

GoldLose(UID, 1000000)

end

yukarıdaki kodda parayı alıp itemi veriyor. yalnız user npc ile konuştuğunda sürekli itemi alabiliyor.
bu itemi karakter üstüne daha önce almış ise yani üstünde var ise alamasın bunun için ne yapmak gerekir acaba şimdiden teşekkürler.

Kardeşim

mantık dogru evet goldlose olarak adamdan 1m alıyorsun ve karsılıgında 810181843 nolu ıtemden 1 adet ve 7 günlüğüne veriyorsun. Buraya kadar dogru fakat save event yaparak görevi tamamlamasını ayarlamamışsın. Yanı adam bu gorevı sureklı yapabılır. Quest helper tablosundan 700 eventı bul bu goreve tanımlı 5 tane ındex vardır. Bu ındexlerden tbl den 11.stundakı 2 olan yerdekı ındex ı alıp save event olarak eklersen gorevı 1 kere yapar ve 2.yı yapamaz uzerıne de alamaz tekrar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Kardeşim

mantık dogru evet goldlose olarak adamdan 1m alıyorsun ve karsılıgında 810181843 nolu ıtemden 1 adet ve 7 günlüğüne veriyorsun. Buraya kadar dogru fakat save event yaparak görevi tamamlamasını ayarlamamışsın. Yanı adam bu gorevı sureklı yapabılır. Quest helper tablosundan 700 eventı bul bu goreve tanımlı 5 tane ındex vardır. Bu ındexlerden tbl den 11.stundakı 2 olan yerdekı ındex ı alıp save event olarak eklersen gorevı 1 kere yapar ve 2.yı yapamaz uzerıne de alamaz tekrar.

TBL 11. stunu tam olarak nereye gireceğimizi anlamadım abi. ayrıca, 700 eventinde quest_helper da yok. status kaç olması gerekiyor tekrar yapamaması için ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

TBL 11. stunu tam olarak nereye gireceğimizi anlamadım abi. ayrıca, 700 eventinde quest_helper da yok. status kaç olması gerekiyor tekrar yapamaması için ?

1- Quest Helper DB ve Quest helper TBL'ye bu 700 eventlerını ekleyeceksın

2- Status 2 olarak ayarlaman lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

status 2 nindexini alıp öyle denedim TBL ve DB tarafınıda 700 olarak düzenledim problem devam ediyo.

hali hazırda statusü 2 olan ntrigerindexi 101 yapıp öyle denedim yemedi. itemi sürekli alıyor

AzpPjq.jpg
monZ0Z.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

database den questhelper dan görevi aldığın npc nin id sini arat bu görevi aldığın neventriggerindex numarasını bul eğer nindexleri 1 den 4 de kadar varsa luaya 4 nindexsi ekle bevenstaus 2 olanla görevi bitir tek yani görev birkere yapılsın ekli değil ise sen kendin beventstatus 2 olan bir nindex satırı yap bu satırın nindex numarasınıda

-- Joe's Slogan
if (EVENT == 700) then
GoldLose(UID, 1000000)
SaveEvent(UID, xxxx);
end

bu şekilde ekle xxxx senin eklediğin nindex nuamrası
eklediğin nindex numarası listede olmasın son olarak bu satırı tbl yede ekle...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

database den questhelper dan görevi aldığın npc nin id sini arat bu görevi aldığın neventriggerindex numarasını bul eğer nindexleri 1 den 4 de kadar varsa luaya 4 nindexsi ekle bevenstaus 2 olanla görevi bitir tek yani görev birkere yapılsın ekli değil ise sen kendin beventstatus 2 olan bir nindex satırı yap bu satırın nindex numarasınıda

-- Joe's Slogan

if (EVENT == 700) then

GoldLose(UID, 1000000)

SaveEvent(UID, xxxx);

end

bu şekilde ekle xxxx senin eklediğin nindex nuamrası
eklediğin nindex numarası listede olmasın son olarak bu satırı tbl yede ekle...

hocam zaten söylediğiniz gibi yaptım yalnız gözden kaçırdığım birşeyler olmalı
TBL tarafıda ekli bu arada.

resimde örnek ;
EDZjVg.jpg

en son yazdığınıza ek olarak TBL ve db ye el ile girdim status2 olan yeni bir satır oluşturdum yine aynı şekilde itemi sürekli veriyor..

GDljY3.jpg

lua içeriği şöyle.;

---------------------------------------------------------------

-- Joe's Slogan

if (EVENT == 101) then

GoldLose(UID, 1000000);

SaveEvent(UID,22100);

end

---------------------------------------------------------------

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

senin luan da sikinti olabilir komple gozden gecir bence cunku neventtrigger indexin 1000 luadada 1000 ret vermis her yaptigin islemde pencere kapanmasi lazim gerci bunda gorev alip verme yok neyse eger hala cozemediysen aksam 2 de evde oluyorum teamdan bakariz istersen

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

senin luan da sikinti olabilir komple gozden gecir bence cunku neventtrigger indexin 1000 luadada 1000 ret vermis her yaptigin islemde pencere kapanmasi lazim gerci bunda gorev alip verme yok neyse eger hala cozemediysen aksam 2 de evde oluyorum teamdan bakariz istersen

valla hocam saveevent yapmıyor. tbl veya db tarafına birçok kez baktım yalnız sonuç yok. skype kullanıyorsan ekleyeyim oradan görüşelim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

ozelden yazdim

sanırım, posta kutusu dolu olduğu için gelmemiş mesaj hocam..

donz05 isimli Üyemizin Posta girişi doludur. Tekrar Özel Mesaj alabilmesi için donz05 isimli Üyenin eski Özel Mesajlarını silmesi gerekmektedir.

size mesaj atılmıyor. tekrar yollama şansınız varmı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...