Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
vestside

Monster Stone Drop Problemi

Önerilen Mesajlar

Öncelikle Herkese iyi forumlar; Monster Stone DROP ile ilgili bir problem yaşıyorum yapabileceğim ve bilgim dahilinde herşeyi denedim içinden çıkamadım.

Monster Stone Boss lar DROP atmıyor arkadaşlar;
denediklerimi resim ile belirteyim kafa karışmasın
SRC tarafında eğer bir problem var ise nereye bakmak gerekiyor. bilemedim ayrıca bu monsterları moradon veya başka bir bölgede SPAWN edip kestiğim zaman eklediğim dropları atıyor. monster stone taşı ile katılıp kestiğim zaman dropları atmıyor.

şimdiden teşekkür ederim herkese..

burada görüldüğü k_monster_ITEM deki sindex ile aynı ve sItem e belirtilmiş.
qvnjDR.jpg

K_monster_item e eklediğim dropların görüntüsü.
zMqaZj.jpg

burada MONSTER_RESPAWN_LIST_RANDOM içinde monsterların ekli olduklarını gösteren resim;
7DZ7nN.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla item 1 ve 2 item grup larına ait slotlar diğer 3 slota tekli item eklemen lazım 1 ve 2 ci slotları boş bırakarak deneyebilirsin eğer boşken item veriyorsa item grup listesinden eklemen lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

1) Senin Monster Stone haritasına event yoluyla attığın Monster ID ile normal şekilde attığın Monster ID uyuşmuyordur.

2) Monster event ile attığı fonksiyon içerisinde öldükten sonra herhangi bir drop vermesi ile ilgili kontrol vardır.
Yani söyle anlatayım monsummon komutunda çalıştırdığı artık nasıl bir yol izliyor kullandığın dosyalarda bilemeyeceğim o fonksiyon içerisinde kontrol vardır parametre olarak verilmiş olabilir yada fonksiyon içerisinde monster stone haritasındaysa spawn edilen unit için drop atma gibi bir şey olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

1) Senin Monster Stone haritasına event yoluyla attığın Monster ID ile normal şekilde attığın Monster ID uyuşmuyordur.

2) Monster event ile attığı fonksiyon içerisinde öldükten sonra herhangi bir drop vermesi ile ilgili kontrol vardır.
Yani söyle anlatayım monsummon komutunda çalıştırdığı artık nasıl bir yol izliyor kullandığın dosyalarda bilemeyeceğim o fonksiyon içerisinde kontrol vardır parametre olarak verilmiş olabilir yada fonksiyon içerisinde monster stone haritasındaysa spawn edilen unit için drop atma gibi bir şey olabilir.

reis bu monster stone yaratıklarının atılmasını hangi fonksiyon kontrole diyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...