Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
BORNTOKILL

visual studio timer bilgisi lazım

Önerilen Mesajlar

1.Sorum//// 2 tane Timer birbirine nasıl bağlarım? (2 tane timer ve 1 adet CheckBox attım CheckBox altına timer1.start () ve timer2.start () yazdım ama sadece timer 1 kodları gönderiyor bunun için yardım istiyorum)

2.Sorum///Timer daki saniye olarak ayarlaya biliyoruz Interval bunu Ms olarak nasıl ayarlaya bilirim teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

1) Resimde gördüğün gibi söylediğin şeyi test ettim bende herhangi bir sorun çıkmadı.
Hem timer1 hem timer2 çalıştı.

Z3XDb0.png

2) Interval zaten ayarlar bölümünde milisaniye olarak verilmiş.
Resimde gördüğün 100 milisaniyeyi belirtiyor. Saniyenin onda biri yani.
Eğer ki 1000 yaparsan bir saniyeye eşit olacaktır.

oVXgDo.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

SORUNLU OLAN BU SEBEBİ UP GÖRÜYOR FAKAT OKUMUYOR AYRICA DOWN İLE TEXT SAYFASINDA OKUYOR AMA OYUNDA BASMIYOR BU SEFERDE au.Send eklememi istiyor galiba onu denicem...r15RNz.png

SORUNSUZ OLAN İSE BU DİLDEKİ YAZDIĞIM.BUNUNDA BAŞLAT DURDUR İÇİN TİK TANIMI YAPTIM AMA BEN O TİKİ TIKLAYINCA OYUN İÇİNDE BAŞLAMASI İÇİN BİR KISA TUŞ MESELA DELETE BASINCA BAŞLICAK DELETE TEKRAR BASINCA DURACAK ONUN ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUM.TEŞEKKÜRLER
6Na8GW.png
-- mesaja ek olarak --

Alıntı
1) Resimde gördüğün gibi söylediğin şeyi test ettim bende herhangi bir sorun çıkmadı.
Hem timer1 hem timer2 çalıştı.

Z3XDb0.png

2) Interval zaten ayarlar bölümünde milisaniye olarak verilmiş.
Resimde gördüğün 100 milisaniyeyi belirtiyor. Saniyenin onda biri yani.
Eğer ki 1000 yaparsan bir saniyeye eşit olacaktır.

oVXgDo.png

Teşekkürler hocam 100/1000 timer ınterval anladım ne demek olduğunu üzerinde biraz çalışıyorum yeniyim zamanınızı aldım kusura bakmayın.
-- mesaja ek olarak --
EKLİDİR
Private Declare Function GetTickCount Lib "kernel32" () As Long
Private Declare Function SetLayeredWindowAttributes Lib "user32" (ByVal hwnd As Long, ByVal crKey As Long, ByVal bAlpha As Byte, ByVal dwFlags As Long) As Long
Private Declare Function GetWindowLong Lib "user32" Alias "GetWindowLongA" (ByVal hwnd As Long, ByVal nIndex As Long) As Long
Private Declare Function SetWindowLong Lib "user32" Alias "SetWindowLongA" (ByVal hwnd As Long, ByVal nIndex As Long, ByVal dwNewLong As Long) As Long
Public Declare Function SetWindowPos Lib "user32" (ByVal hwnd As Long, ByVal hWndInsertAfter As Long, ByVal X As Long, ByVal Y As Long, ByVal cx As Long, ByVal cy As Long, ByVal wFlags As Long) As Long
Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32" (ByVal vKey As Long) As Integer
Private au As New AutoItX3Lib.AutoItX3

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...