Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
co3moz

Knight Online TBL Reader

Önerilen Mesajlar

Tekrardan selamlar,

Bir süredir tbl dosyalarını okuma ve şifreleme konuları üzerinde çalışıyordum. 1886 şifrelemesinde bir problem var, açıkçası tbl okuma konusunda fazla vakit kaybettiğim için şimdilik bu konuda bir geliştirme yapmayacağım. Projenin kaynağını ilgili adresten bir kontrol etmenizi ve hatta pull request yapmanızı diliyorum. Planlarda düzenleme yapma da var. JSON formatında tbl'i çıkarabiliyorsunuz. İleri ki adımlarda stdin'den json bekleyip tbl oluşturmada yapmayı düşünüyorum.

cmd.gif

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Uğraşıp, paylaşan insan görmeyeli uzun zaman olmuş 🙂 eline sağlık

Edit: Algoritma bilgin var, nodejs ile kısıtlama kendini. C++ öğrenip,directx ve UI mantığını anlarsan mevcut editorleri geliştirebilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Uğraşıp, paylaşan insan görmeyeli uzun zaman olmuş 🙂 eline sağlık

Edit: Algoritma bilgin var, nodejs ile kısıtlama kendini. C++ öğrenip,directx ve UI mantığını anlarsan mevcut editorleri geliştirebilirsin.

Hocam, mevcut editorleri geliştirmenin hiç bir manası yok. c++, sdl zaten biliyorum. Bazı şeyler artık değişmeli. Bir desktop uygulaması yapmak isteseydim zaten electron ile yapardım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam, mevcut editorleri geliştirmenin hiç bir manası yok. c++, sdl zaten biliyorum. Bazı şeyler artık değişmeli. Bir desktop uygulaması yapmak isteseydim zaten electron ile yapardım.

Bazı şeyler değişmeli eyvallah bunun için ben de çabaladım fakat editörleri webe aktarmanın geliştirici için bir anlamı yok ki. Kaldı ki Javacript ile Directx kullanmak performans açısından pek akıllıca değil.

Demek istediğim; özellikle client tarafında Directx ile ciddi grafiksel iyileştirmeler yapılabilir, ayrıca Map editör vs de geliştirilebilir. Benimkisi naçizane bir öneri, tercih tabii ki senin. Başarılar diliyorum 😄

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Bazı şeyler değişmeli eyvallah bunun için ben de çabaladım fakat editörleri webe aktarmanın geliştirici için bir anlamı yok ki. Kaldı ki Javacript ile Directx kullanmak performans açısından pek akıllıca değil.

Demek istediğim; özellikle client tarafında Directx ile ciddi grafiksel iyileştirmeler yapılabilir, ayrıca Map editör vs de geliştirilebilir. Benimkisi naçizane bir öneri, tercih tabii ki senin. Başarılar diliyorum 😄

Zaten mesajınızı öneri olarak gördüm, biraz sert gibi çıktım sanırım :D, Javascriptin performansı zannettiğiniz kadar kötü değil. Zaten yaptığım bir uif editör, amaç bir oyun yazmak olsaydı, webgl kullanabilirdim. Ki zaten dom based render yazmadan önce canvas based render yazdım. Daha performanslı olmasına rağmen onu devam ettirmedim. Temel neden bunun bir editör oluşu ve hızlı render yapmaktansa kullanıcı için daha fazla özellik sağlamasının önemli oluşu ve tüm bunların yanında development sürecinin kolay olması, yönetilebilir olması da önemli

Bu proje ise deneysel bir üründü, TBL dosyalarını çözebilecek miyim diye şöyle bir göz gezdirdim. Baktım oluyor bir end-product olsun istedim.

Şu konuya ekstra bir nokta daha eklemek istiyorum. Bir süredir web tarafında knight online 3d modellerinin render edilmesiyle ilgileniyorum. O yüzden bazı şeyler zannettiğinizden daha fazla potansiyele sahip olabilir. Beklemede kalın 🙂

(Webte GL performansını merak ediyorsanız. three.js'i inceleyebilirsiniz)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tekrardan selamlar,

Bir süredir tbl dosyalarını okuma ve şifreleme konuları üzerinde çalışıyordum. 1886 şifrelemesinde bir problem var, açıkçası tbl okuma konusunda fazla vakit kaybettiğim için şimdilik bu konuda bir geliştirme yapmayacağım. Projenin kaynağını ilgili adresten bir kontrol etmenizi ve hatta pull request yapmanızı diliyorum. Planlarda düzenleme yapma da var. JSON formatında tbl'i çıkarabiliyorsunuz. İleri ki adımlarda stdin'den json bekleyip tbl oluşturmada yapmayı düşünüyorum.

cmd.gif

Kolay gelsin, iyi çalışmalar

tytytytyty

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...