Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
cacaa

NPC'ye İtem Satışında Sorun Var

Önerilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Resim ekleme gereksinimi görmüyorum çünkü sorun çok açık.

İtemi alırken sıkıntı yok ancak NPC'ye item satınca alakasız bir fiyattan satıyor. Yani bir silver barı 10m'ye satacakken 1.5m'ye satıyor.

Bu olayı nasıl çözebiliriz ve satış fiyatlarını databaseye nasıl bağlayabiliriz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Select * from ITEM Where StrName LIKE '%Silver b%'

10.000.000 10m

BuyPrice burası..

Yok dediğim gibi dbden çekmiyor fiyatları. Yani dbde 10m olsa da başka bir fiyatla satıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Yok dediğim gibi dbden çekmiyor fiyatları. Yani dbde 10m olsa da başka bir fiyatla satıyor.

Peki aynı fiyatları satıyor mu gold bar fala aynı fiyat mı incellir misi degilse..

BuyPrice paketini okumuyordur..

Sourcesi bak ItemTrade Paketini m_iBuyPrice brekpoint koy

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Peki aynı fiyatları satıyor mu gold bar fala aynı fiyat mı incellir misi degilse..

BuyPrice paketini okumuyordur..

Sourcesi bak ItemTrade Paketini m_iBuyPrice brekpoint koy

Olayı çözdüm m_iSellPrice / 6 * count yazılmış. / 6 kısmını kaldırınca düzeliyor. Hangi mantıkla böyle bir şey eklenmiş bu sourceye çözemedim. Ama baya adam ettim. Şu an mükemmel 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Olayı çözdüm hocam ama benimki aynı mantıkla çalışmıyor. Direk itemin fiyatını 6'ya bölüp veriyor 🙂 / 6 yı kaldırınca düzeliyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

Olayı çözdüm hocam ama benimki aynı mantıkla çalışmıyor. Direk itemin fiyatını 6'ya bölüp veriyor 🙂 / 6 yı kaldırınca düzeliyor.

O mantıkla çalışmıyor gözüm benim öyle 6 kaldırdım 5 ekledim 3 çıkardım 40 buldum MHP'nin 40. yılı kutlu olsun diye bir şey yok. Bir formülü var ona göre işliyor ona göre 6 ya bölüyor. Kullandığınız ITEM tabloları bana ait SerdarYavru angutuna vermiştim zamanında parayla satmış irispi etti ITEM tablosunu hangi akla hizmet verdiysem bende birinin aracılığıyla vermiştim her neyse durumun özeti şu.

Item_Org_us.tbl içerisindeki aslında herkesin söylediği SellPrice sütunu SellPrice sütunu değil. SellType sütunudur. Şuan Item_Org_us.tbl içerisinde Max. aldığı değer 253 olduğu için Server tarafına byte olarak kullanabilirsiniz.

Olayın mantığı şu eğer ki SellType 0 ise Item_Ext içerisinde SellRate sütunu var onunla beraber BuyPrice değerini çarpıyorsun. Daha sonra 6 ya bölüyorsun sana SellPrice değerini veriyor.

SellType değeri 0 dan büyük ise olduğu gibi BuyPrice içerisinde ne yazıyorsa onu veriyorsun. 0 dan büyük dediğim bu değerler genellikle 1 oluyor. Bu itemler ise Gold Bar veyahut Silver Bar oluyor.

SellType değeri 2 ise bu itemler Repair yapılmayan itemler oluyor.

aşağıya formülünü veriyorum ona göre işlem yaparsınız.

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
O mantıkla çalışmıyor gözüm benim öyle 6 kaldırdım 5 ekledim 3 çıkardım 40 buldum MHP'nin 40. yılı kutlu olsun diye bir şey yok. Bir formülü var ona göre işliyor ona göre 6 ya bölüyor. Kullandığınız ITEM tabloları bana ait SerdarYavru angutuna vermiştim zamanında parayla satmış irispi etti ITEM tablosunu hangi akla hizmet verdiysem bende birinin aracılığıyla vermiştim her neyse durumun özeti şu.

Item_Org_us.tbl içerisindeki aslında herkesin söylediği SellPrice sütunu SellPrice sütunu değil. SellType sütunudur. Şuan Item_Org_us.tbl içerisinde Max. aldığı değer 253 olduğu için Server tarafına byte olarak kullanabilirsiniz.

Olayın mantığı şu eğer ki SellType 0 ise Item_Ext içerisinde SellRate sütunu var onunla beraber BuyPrice değerini çarpıyorsun. Daha sonra 6 ya bölüyorsun sana SellPrice değerini veriyor.

SellType değeri 0 dan büyük ise olduğu gibi BuyPrice içerisinde ne yazıyorsa onu veriyorsun. 0 dan büyük dediğim bu değerler genellikle 1 oluyor. Bu itemler ise Gold Bar veyahut Silver Bar oluyor.

SellType değeri 2 ise bu itemler Repair yapılmayan itemler oluyor.

aşağıya formülünü veriyorum ona göre işlem yaparsınız.

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...