Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
PENTAGRAM

[25.08.2017] - Yeni rütbe sistemi

Önerilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar;

Bugünkü bakım ile beraber, planlamış olduğumuz yeni rütbe sistemini devreye almış bulunmaktayız.

Rütbe sistemi tamamen yeniden yapılandırılıp kategorilere ayrıldı, bu kategoriler şunlardır;

- Üye rütbeleri ;
Forum aktivitesine göre verilen rütbeler.
- Nitelik rütbeleri ;
Şahsın yeteneklerine göre verilen rütbeler.
- Moderasyon rütbeleri
Forum yönetim takımı rütbeleri.
- Özel rütbeler
Server sahibi, hosting firması, özel üye ve yasaklı üye.

Üye rütbeleri, post sayısı, edinilen teşekkür sayısı ve kayıt tarihi olmak üzere üç değere göre üyelerimize sistem tarafından otomatik atanacak rütbelerdir. Post kasarak rütbe edinmenin önüne geçmek adına, rütbeler için teşekkür sayısı ve kayıt tarihi kriterlerini de ekledik.

Üye rütbeleri tablosu

ye_r_tbeleri.png

Üyelik rütbesini yükseltme amaçlı post kasma, teşekkür kasma gibi girişimlerde bulunan kişilerin post sayıları, girişimde elde edilen post/teşekkür sayısının 3 katı kadar düşürülecektir.

Q-) Admin??? Eski rütbeme ne oldu?

- Forum rütbeniz, yukarıdaki tabloya göre tekrardan ayarlandığı için eski rütbeniz artık sizlere ömür. Ama üzülmeyin, kimse hak etmediği bir rütbeye sahip değil şuan.

Moderasyon rütbeleri tablosu
moderasyon.png

Moderasyon grubunda, üst moderasyon rütbeleri, sorumlu oldukları moderasyon üyelerinin hal ve hareketlerinden sorumlu tutulurlar. Sorumlu kişi, astlarını denetlemek ve objektif kalmalarını sağlamak zorundadır.

Q-) Asistan moderatör olmak için ne yapmalıyım?

Öncelikle, asistan moderatörlük için minimum gerekli üye rütbesi "Çalışkan üye"dir. Bunun haricinde, daha önceden hiç ceza almamış veya uyarılmamış olmanız da gerekiyor. Bu koşulları sağlıyorsanız, Asistan moderatör başvuruları açıldığı zaman başvurunuzu konu altında yapabilirsiniz.

Q-) Moderasyon ekibinden birisi tarafından haksız müdahaleye maruz kaldım. Ne yapmalıyım?

Moderatörlerimizin görevi her zaman adil ve objektif olarak forumumuzda huzuru ve düzeni sağlamaktır. Bu eksen dışında davranış sergileyen moderatörleri, forum sahipleri @ Nero, @ OzkanOzdemir, @ EveryBodyFool ve bana, olayın yaşandığı saat, detayları ve varsa fotoğraflar ile beraber iletebilirsiniz.

Nitelik rütbeleri tablosu

nitelik.png

Forumumuzda eskiden bulunan nitelik rütbelerini geliştirerek tekrardan hizmetinize sunuyoruz. Yeni nitelik rütbelerinde, her niteliğin asistan,normal ve kıdemli olmak üzere üç seviyesi bulunmakta.Bu seviyeler, kendilerine özel avantajlara sahip. Kıdemli olmayı başaran üyelerimize, "Geliştirme" forumu altında üyeye özel alt forum tahsis edilecektir. Bu alt forumun yönetimi ve denetlemesi üyemize ait olacak, aynı nitelik rütbesine sahip üyelerimizi alt forumuna yönetici olarak atayabilecektir. İlerleyen zamanlarda, karşılama sayfasında kıdemli geliştiricilerimizin paylaşımları için özel alan açılacaktır.

Q-) Peki nasıl Nitelik rütbesi alabilirim?

- Nitelik rütbesi edinebilmeniz için "Geliştiriciler" bölümündeki "Başvuru" kısmına şahsınız adına konu açmanız gerekli. Konunun içeriğinde kısacak kim olduğunuz, ne kadar zamandır bu işle uğraştığınız ve referans paylaşımlarınız bulunmalıdır. Başvurunuz, yöneticilerimiz tarafından değerlendirilerek 1 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz dönüş sağlanacaktır. Başvuru yapabileceğiniz kategoriler;

- Client editör
- Database editör
- Coder
- Grafik tasarım
- Web tasarım
- Script editör

Q-) Asistan seviyesinde Nitelik rütbesine sahibim. Rütbemi nasıl yükseltebilirim?

- Asistan seviyesindeki kullanıcılar, aylık olarak yönetim tarafından değerlendirilerek yaptıkları paylaşımlar ve bilgi paylaşımı açısından puanlandırılırlar. Uygun görülen Asistanlar, Normal rütbelerini almaya hak kazanırlar.

Q-) Kıdemli seviyesine nasıl yükselebilirim?

- Öncelikle, forum içerisinde tanınmış ve kendinizi ispatlamış olmalısınız. Şahsınıza ait, niteliğinize özgü göze çarpan paylaşımlarınız bulunmalı. Bu aşamadan sonra, kıdemli olma isteğiniz forumda oylamaya sunulacak, oylama sonucu ve yönetim kanaati neticesinde olumlu sonuç elde edilmesiyle beraber rütbeniz size takdim edilecektir.

Q-) Nitelik rütbesi edinince, Üye rütbem kaybolacak mı?

- Hayır. Ana rütbeniz Nitelik rütbesi, alt rütbeniz ise üye rütbesi olarak ayarlanacak.

Özel rütbeler tablosu

ozel.png

Hosting firması ve Server sahibi rütbeleri, forumumuzdan reklam hizmeti almakta olan, alakalı sektörde faaliyet gösteren üyelerimizdir.

Yeni rütbelerin herkese hayırlı olmasını diliyor ve bütün üyelerimize iyi haftasonları diliyorum.

İyi forumlar :cool:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sistemin çalışma mantığı kayıt günümüzden mi çekiyor , yoksa post ve beğenilerden mi yoksa hepsinden mi.

Mesela ben 04 Temmuz 2017 Tarihinde kayıt olmuşum.
O zaman 3ünü birden kapsıyorsa Normal Üye.

Postları kapsıyorsa veya Günü Aktif Üye olmam gerekli değil mi.
Görseller çok tatlı olmuş bu arada (y) @ PENTAGRAM

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ CENGLYY, evet üç kriteri birden kapsıyor. Şu anda 8 teşekkürün ve 132 postun var. 2 teşekkür sonra normal üye rütbesine yükselecek üyeliğin otomatik olarak.

@ hayalc, logo kısmına düzgün oturacak belirgin görünen bir LUA logosu bulunamadığından bu şekilde yapıldı. Dilin ne olduğunun çok bir önemi yok, script editör rankı bütün script dillerini kapsıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

O zaman @ KiraAmora61 isimli arkadaşımızın ÇALIŞKAN Üye olması gerekiyor 3ünüde varsayıyorsak.
@ PENTAGRAM

KiraAmora61'in şu anda 354 post sayısı,ve 21 teşekkürü mevcut. Aynen haklısın, rank aktarma sisteminde olan ufak bir yanlış ayardan kaynaklanmış. Dikkatimi çektiğin için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rutbe sistemi ilerde egoist kişilikler icin bi ayrımcılık olusmasına sebeb olur 🙂 yapılan paylasımlar yardım konularına verilen cozumsel cevaplar dogrultusunda bi tittle verilmesi daha uygundur bana gore.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...