Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
espandot

Item_upgrade tablosu low / middle duzenleme yardim :(

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar Databasede raptordur shardır bam gum low class ile basılıyor, aynı sekılde mıddle classta sorunlu, bunları nasıl duzenleyebılırım? TBL'lerde hıgh class yazıyor low class zıbaamm dıye ıtemı basıyor affetmıyor :)

kısacası Low Class ıle sadece low class ıtemlerı
mıddle ıle sadece mıddle ıtemlerın upgradesını nasıl ayarlayabılırım saygılar.

@ espandot
Edit (MOMENTUM)

Tbllerimi seninle paylaşıyorum Ogün'ün anlattığı şekilde tbllerden db ye importer kullanarak aktar.

Ama ben hazır işleri pek sevmiyorum, sana tavsiyem kendin yapmandır, çünkü bu sayede hem daha içli dışlı olursun hemde sistemde nerede ne var bunları daha iyi bilirsin.

Rar Pass :

www.kodevelopers.com

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Alıntı
upgrade in karışmasının ana sebebi itemlerin son 3 kodlarının çakışması. bunu bir sorun olarak görüyor ve düzeltmek istiyorsan önce low class itemlerin son 3 kodlarını hem dbden hem de tblden değiştirmen gerekiyor sonra aynı işlemi middle classa da uygulamalısın. tabi şöyle bir şey de söyleyeyim eğer bu sorunun olmadığı item org us ve item ext tbller varsa elinde item importer programı var tbldeki itemleri dbye ekleyen onunla dbne alabilirsin aynı şekilde böyle bir db paylaşıldıysa insert into kodlarını çıkarak kendi dbne alabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
yanlış hatırlamıyorsam bununla ilgili bir konu vardı forumda onu incelediniz mi

evet o momentumun konusu o dırekt export olarak vermıs ancak benım ITEM tablomda ve UPGrade tablomda OLD skın new skın var onları kaybetmek ıstemıyorum :( bu yuzden tek tek elımle yapmam lazım ancak nasıl yapacagım hakkında bır fıkrım yok :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
evet o momentumun konusu o dırekt export olarak vermıs ancak benım ITEM tablomda ve UPGrade tablomda OLD skın new skın var onları kaybetmek ıstemıyorum :( bu yuzden tek tek elımle yapmam lazım ancak nasıl yapacagım hakkında bır fıkrım yok :(

birkaç satır incelenip mantık çözülebilir aslında

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

upgrade in karışmasının ana sebebi itemlerin son 3 kodlarının çakışması. bunu bir sorun olarak görüyor ve düzeltmek istiyorsan önce low class itemlerin son 3 kodlarını hem dbden hem de tblden değiştirmen gerekiyor sonra aynı işlemi middle classa da uygulamalısın. tabi şöyle bir şey de söyleyeyim eğer bu sorunun olmadığı item org us ve item ext tbller varsa elinde item importer programı var tbldeki itemleri dbye ekleyen onunla dbne alabilirsin aynı şekilde böyle bir db paylaşıldıysa insert into kodlarını çıkarak kendi dbne alabilirsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ MOMENTUM @ CHROME çok teşekkür ederim arkadaşlar deneyeceğim dediklerinizi seviliyorsunuz -- mesaja ek olarak --
ayrıca @ CHROME ve @ MOMENTUM Importer ıle dbye almayı denemiştim daha önce çok karışık bir şekilde import ediyor ıtem tablosuna her ne yazıyorsa hepsini alıyor bana pek saglıklı gelmedıgı ıcın sılmıstım tekrar deneyecegım cok sagolun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

item class numarası var db de 2 3 4 diye değişen sallıyorum doğruda olabilir 2 yazanlar low midle ile basılır 3 yazanlar middle ve high clas ile 4 yazanlarda rebirt ile basılır bunun kontrolü ise sourcededir ama en basitinden hepsinin high yada rebirt kağıdı ile basılmasını istiyorsan update ITEM set ItemClass = '3' komutunu ver gitsin :) yada 4 yap dene işte :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
item class numarası var db de 2 3 4 diye değişen sallıyorum doğruda olabilir 2 yazanlar low midle ile basılır 3 yazanlar middle ve high clas ile 4 yazanlarda rebirt ile basılır bunun kontrolü ise sourcededir ama en basitinden hepsinin high yada rebirt kağıdı ile basılmasını istiyorsan update ITEM set ItemClass = '3' komutunu ver gitsin :) yada 4 yap dene işte :D

arkadaş 1298 ile uğraşıyor sanırım. soacs veya başka , kaynak kodu bulunmayan dosyalar var dolayısıyla elinde. durum böyle olunca bu çözüm önerileri bir işe yaramıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hacı itemlerin item ext lerı yokmu low mıde hıng uniq ıtemlerınkı hep farklı hangı ıtemlerın
hangı sc ıle basılmasını ıstıyosan update cekerek dızeltırsın buyuk ıhtımal item ext ını yaz suankı basılan sc sını yaz sonra hangı sc ıle basmak ıstıyosan onu yaz yapıstır gıtsın sorununa kesın cozum
-- mesaja ek olarak --
ıtem tablosunda ext upguda tablosundaki origintype eger yanlısım varsa daha bılgılı arkadas duzelte bılır

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...