Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
CENGLYY

Yeni Zone Eklerken Blur Fazlalığı

Önerilen Mesajlar

KO'da olan bir zoneyi yeni ID ile kopyalıyorum.
zones.tbl'ye clanfight_b zonesini işleyerek aynısını oluşturuyorum.
Database tarafına ekliyorum , fakat zone'ye girdiğim zaman blurlarda sorun oluşuyor ekran neredeyse görülmüyor , blur'u kapattığım zaman sorun düzeliyor nasıl düzeltmeliyim teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Senin dışında skype ortamında 1-2 kişi daha gelmişti bu sorun hakkında kendim de test ettiğimde cidden böyle bişey mevcut. Blur ile alakalı olmasından kaynaklı sanırım KO.exe taraflı kontrol mevcut belli başlı ZoneID numaraları kontrol ediliyor. Yoksa dediğin gibi satırı alıp sadece yeni bir ZoneID yazdığında bu durumla karşılaşıyorsun normalde çalışması lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

exede şöyle bir fonksiyon var işlevini tam olarak bilmesemde zoneye göre değerler döndürüyor.

http://prntscr.com/g9pueq

sürekli 150 değerini döndürerek o durumu çözmüştüm.biraz daha fazla inceleyip nokta atışıda yapılabilir bu sorunla ilgili.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
exede şöyle bir fonksiyon var işlevini tam olarak bilmesemde zoneye göre değerler döndürüyor.

http://prntscr.com/g9pueq

sürekli 150 değerini döndürerek o durumu çözmüştüm.biraz daha fazla inceleyip nokta atışıda yapılabilir bu sorunla ilgili.

Tam olarak nerede çağrılıyor bende bakayım, belki bir yere bağlı bir şeyi vardır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Tam olarak nerede çağrılıyor bende bakayım, belki bir yere bağlı bir şeyi vardır.

birden çok yerde çağrılıyor zone falan yüklerken oyuna girerken vesaire.mevcut zoneyi parametre olarak veriyor 10 ile çarparak.sanıyorum camplar ile ilgili bi fonksiyon atıyorum 10,50 ve 60 değerini verince geriye 10 veya 20,70 ve 80 verincede 20 veriyor dönüş olarak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
birden çok yerde çağrılıyor zone falan yüklerken oyuna girerken vesaire.mevcut zoneyi parametre olarak veriyor 10 ile çarparak.sanıyorum camplar ile ilgili bi fonksiyon atıyorum 10,50 ve 60 değerini verince geriye 10 veya 20,70 ve 80 verincede 20 veriyor dönüş olarak.

Sanırım buldum 2083 KO.exe üzerinde ama dediğin gibi birden çok yerde çağrılıyor resimde bakarsanız alt taraflarda da fonksiyonlar aynı şekil kontrol ediliyor.

YNo4q2.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Sanırım buldum 2083 KO.exe üzerinde ama dediğin gibi birden çok yerde çağrılıyor resimde bakarsanız alt taraflarda da fonksiyonlar aynı şekil kontrol ediliyor.

YNo4q2.png

Fonksiyon bu şekilde çağırılmış sub_49EB50(ZoneID * 10)
Örnek çağırma
veBGM-ftTc2iM7-lXcA7Uw.png
rZUDht6ATtmrmPI1wKTL3w.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Aynen inceleyince şimdi gördüm o carpma muhabbeti base zone type için kullanmışlar bi olay var bunlarda Unit gibi base type türetip zoneyi ona göre işlemlere sokuyorlar.

Düzenleme :
Aynen baktığım gibi base zoneid türetiyor bu şey için mesela 22 zonesinde ya clientten 21 için bir veri çekmesi lazım 21 ye çekmesi lazım zone idsini oradan geliyor örnek mesela
gDDZ5ztWQp25b7DcZalYsQ.png
mesela fonksiyonu çağırıp base zone id almış
fcADfq3LSGqixxvenS2ZFg.png
2. parametre mesela zone olarak döndü ya clientten 21 zonesi için kamera verisini çekiyor tarzı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...