Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
Nero

NERONLINEWORLD neden kapandı?

Önerilen Mesajlar

Admin

Sitemize gelen aşırı yoğun dos ve ddos saldırılardan ötürü sunucu problemi yaşadık.

Bu saldırının kaynağının kim olduğunu bilmiyordum fakat bu saldırılar başladıktan sonra LongTurk denilen eleman bana kendisine forumu satmam için teklifte bulundu.

(Bu süre ko fox denilen bir sitesi vardı, paylaşımlarımızı çalıyor ve kendi forumunun ko fox farkı ile paylaşım diyordu ve forumumuzda reklam bile yapıyordu :))

Saldırıyı kendilerinin yaptığını düşünerek, uzun bir süre bu saldırılar üstüne korumalar ve yazılımsal destek ile uğraş gösterdim. Çok uğraşmama rağmen gelen saldırılar yoğun olduğu için sunucumuz gelen isteği karşılayamıyordu.

Elimizdeki imkanların yetersizliği ve gelirimizin olmaması sebebi ile sunucu değiştiremiyorduk, ImOriqinaL (Nurettin) bize destek sağladı sunucusunda yer açtı fakat yine de aynı problem devam etmekteydi.

Bir kaç sunucu değişikliğinden sonra sonuç alamadım. Siteye gelen saldırıların türü değişmekteydi ve sunucu gelen istekleri karşılayamıyordu.

Bu dönemde LongTurk ü silip engellemiştim, FreeManTR (Yiğit) ile görüşüyordum, kendisinin LongTurk ile konuşup görüştüğünü hatta sanırım yakın olduklarını öğrendim.

Tamamen forumun ayakta kalması, paylaşımların çöp olmaması ve ilerleyebilmesi adına bir karara vardım. Bu süre zarfında ailevi problemler yaşıyordum ve psikolojik baskı altındaydım bu olaylarda tuzu biberi oldu şu an o zaman için mantıklı karar veremediğimi tamamen boşverdiğimi çabalamayı bıraktığımı düşünüyorum.

Her neyse, bunun üzerine aracı olarak Yiğit bu LongTurk ile görüştü, ben satmak istemediğim için bin lira civarı para istedim yanaşmadıkları yetmez gibi baya uğraştı alabilmek için ve en son yaptığımızın adının konulması için o zamanın parası ile hatırladığım kadarı ile 300 350 lira para vereceklerdi.

Anlaşmamızın üzerine Yiğit aracı oldu ve LongTurk bir miktar para gönderdi. Dosyaları ve domaini istediler verdim, sonrasında kalan parayı göndermediler. NERONLINEWORLD Sitemize saldırıyı yapan da kendisiydi (LongTurk), bu forumu (KO Developers) i açtığımızda da yapmaya devam etti ve sunucu değiştirerek sorunu aşabildik, eskiden bu imkan yoktu elimizde. Kendisi tamamen karaktersiz ve kişiliksiz birisidir yüz göz olmanızı önermem, zaten siz istemeseniz bile telefonunuzu bulup kendi çıkarları adına arayıp size ayak çekip yapışacağına eminim. Uzak durun başınız ağrımasın.

Parasında da değildim zaten. Hiç bir zamanda olmadım, eğer ki olsaydım paylaştığım şeyleri başkaları hatta bu bahsettiğim kendi adıma arkadaşım dediğim Yiğit bile başkalarına para ile satarken olaylara seyirci kalmaz ve bende bazı şeyleri satma peşine düşerdim.

Beni tanıyanlar bilir, hiç bir zaman satış konusu açmadım. Piyasadan hiç bir insanı da dolandırmadım. Bana iftira atan hakaret eden çoktu sebebi ise paylaştıklarımdan dolayı satış yapamayan ve bana kıl kapan insanların insanlar üstünde yarattığı algıydı. Belki hala daha aynı görüşe sahip insanlar vardır, sonuçta örneğin bir insan bir şey hakkında bu güzelmiş derse hemen sürü psikolojisi doğar ve etrafındaki diğer insanlar da ona güzel demeye başlar.

Hak nedir bilirim, ve hak yememek için çaba gösterdim. Elbet insanlar ile konuşmalarımda bazı hatalarım yanlışlarım olmuştur fakat gençtim. Tek hatam ve yanlışım yabancı bir adama (faceof) k0cüce forumunda olan negro isimli arkadaşımızın isteği üzerine (bana paramı vermedi sende ona bişey verme) demesi üzerine vermem gereken dosyaları vermeyip kendisini engellemiştim.

Her neyse konu fazla dağılmasın, sonuç olarak ben dosyaları ve domaini teslim etmiştim her ne kadar bunun üzerine birde kazık yesem de benim isteğim ve dileğim gerçekleşti, pvp kendini baya ilerletmiş. En azından paylaşımlar ve o kadar emek çöp olmadı.

Forumu devretme sebebim söylediğim gibi tamamen forumun ayakta kalması, paylaşımların çöp olmaması ve ilerleyebilmesi içindi. Sebebi asla para değildir. Bunları olayın derinliğini bilip idrak edebilmeniz için anlattım, yazmaya da bilirdim.

Benim bu olaylar sırasındaki LongTurk hakkındaki gözlemim, beş para etmez bir insan olduğu. İnanın seneler geçti bir çok olay yaşadım nasıl olursa olsun insanları aşağılamanın küçük görmenin çok kötü bir şey olduğunu öğrenmeme rağmen halen daha bu kişi hakkında bunu söyleyebiliyorum. Allah kendisini ıslah etsin, Allah onun gibi olan her insana karakter sahibi olabilmeyi nasip etsin inşallah.

Bir çok tecrübe edindim ve arkadaşlarım ile seneler sonra her ne kadar da bu çevrede olan bazı insanlardan dolayı yorulmuş olsam da tekrar private server ortamına geri döndüm.

Bu sefer site sahibi olarak yalnız değilim, eski forum yöneticilerinden OzkanOzdemir, PENTAGRAM ve EveryBodyFool, styLemert ile geri döndük. Ben her ne kadar yanaşmasam bile senelerdir Özkan peşini bırakmadı her denk gelmemizde illa ki konusunu açıyordu.

Bir çok projemiz var, istediğimiz eski forum ortamına tekrar kavuşmak. İnşallah aynı havayı, ortamı yakalayabiliriz.

Bizi takip eden, forumumuza üye olan herkese teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

piyasaya dönmen gerçekten güzel oldu. yıllar önce senin db ve filesların ile ilk kez pvp alemi ile tanışmıştım neronlineworld sayesinde birçok şey öğrendik. sağolasın hoşgeldin tekrardan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

İnşallah. Orası insanları dolandırma üstüne master yapmış insanlar ile dolmuş. Hele bu dosyalardan sonra tamamen insanları suistimal etmeye başlamışlar.

Biz burada bunlara izin vermeyeceğiz, başkalarının emekleri üzerinden gelir sağlamaya çalışan insanları dolandıran kişileri barındırmayı düşünmüyoruz.

Sonuçta o forumun temeli bize ait. İnşallah eskiden olduğundan daha iyi bir halde birlikte ilerleyebiliriz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
İnşallah. Orası insanları dolandırma üstüne master yapmış insanlar ile dolmuş. Hele bu dosyalardan sonra tamamen insanları suistimal etmeye başlamışlar.

Biz burada bunlara izin vermeyeceğiz, başkalarının emekleri üzerinden gelir sağlamaya çalışan insanları dolandıran kişileri barındırmayı düşünmüyoruz.

Sonuçta o forumun temeli bize ait. İnşallah eskiden olduğundan daha iyi bir halde birlikte ilerleyebiliriz.

Orası insanları dolandırma üstüne master yapmış insanlar ile dolmuş.

Bu dediğinin aynısı şuan bu forumdada var oradan gelen bir kaç insan isim vermiyeceğim vermemde ama hangi yüzle geliyorlar bilemiyorum şu ko aleminde aşırı karektersiz insanlar var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Seni eskilerden çok iyi tanıyorum ben Nero beni belki hatırlamassın ama başarılarının devamı dilerim geri dönmen çok güzel olmuş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

***** zaten rezalet bi hal almıştı ne bir gelişme var nede yardımlaşma paylaşım felan. LongTürk tamamen paracı tek amacı para kazanmak olan bunun içinde yalan yanlış konular açmaktan çekinmeyen en sonda vipleri kitleyebilmek için yalan konu açan birisi. Her neyse umarım burası oraya benzemez de insanlar yararlanır. Hayırlı olsun artık bende burdayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba;

Bir çok kişi ******* sitesinin sürekli aynı dosyaları farklı adlarla servis yaptığını bilir. Hatta içeriği olmayan konular açılarak google primi bile yapılmaktadır. Hemen hemen herkes bir çok bilgiyi bu forum üzerinden öğrendi ve şimdide böyle olacak diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamer abi dönmene sevindim ben kerem belki hatırlarsın 1299 da ufak tefek sorunlar için yardım etmiştin abi çok sevindim bundan sonra burdayım bi istediğin arzun olursa söyle reis yapalım istediğini :) Bu arada ko fox da neronlineworld Sql paylaşımı yapılmış bu konu hakkında bir bilgin var mı yoksa yine emrahın yalanları mı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

Tamer abi dönmene sevindim ben kerem belki hatırlarsın 1299 da ufak tefek sorunlar için yardım etmiştin abi çok sevindim bundan sonra burdayım bi istediğin arzun olursa söyle reis yapalım istediğini 🙂 Bu arada ko fox da neronlineworld Sql paylaşımı yapılmış bu konu hakkında bir bilgin var mı yoksa yine emrahın yalanları mı 🙂

teşekkürler, neronlineworld sql dediğin eski forumumuza ait sql ise olabilir kendi kuyusunu kazıyor işte ne yapsın zaten pvp/kenti domainide kendi arkadaşı amora tarafından açılmış ve aynı yedek kurulmuş yedeği farklı farklı yerlere kurdukça ana sitenin değeri düşecek fakat bilmiyor bu tarz şeyleri ne yapsın işte bende eski ko/fox veritabanı ve site dosyalarını paylaşayım isterseniz elimde full yedeği duruyor hala

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

piyasa hala senin yaptığın editorlerle ve ozkan'ın yaptığı client'lerle dolu... kim sizin yaptıklarınızı görmezden gelebilir ki? yaptıklarınız elbet hakettiği yeri bulacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...