Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
Kemal07

Knight Online Server Kurulumda Port Açma Sıkıntısı.

Önerilen Mesajlar

İyi Günler Kolay Gelsin Arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi benim bu port açma sorununu bir türlü çözememiş olmam. Sorunla alakalı bir çok yere baktım fakat bir türlü bulamadım. Sorunum Portu açtığım halde hangi siteden test etsem kapalı gözükmesi. Modemimin markası 'Huawei HG630a' Kendim ve kardeşimin oynayacağı bir server kurmaya çalışıyorum serverı kurdum sıkıntısı yok fakat portu ayarlayamıyorum.Açtığım Portların Resmi z0D7dB.png
Bu portları açtım fakat nerde yazsam kapalı olduğunu gösteriyor yardım edebilirseniz sevinirim teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sanal IP havuzunda isen evden port açamassın. Modemde ki IP ile nette sorguladığın IP yi karşılaştır eğer farklı ise geçmiş olsun. Ya gidip statik IP alacaksın oda aylık 12 liraydı TT'de yada bu şekilde razı olacaksın malesef.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
DMZ'den aç direk.
cmd->ipconfig
IPv4 Address.
olan bölümü gir tüm portlar açık olucaktır.

9m7B15.png
Dmz dediğiniz bu şekilde ise açtım fakat oda çare olmadı maalesef.

Alıntı
Dostum localden giriş yapacaksan DMZ açmana gerek yok 127.0.0.1 portları her zaman açık

kardeşimle benim oynamam için port açmam gerekiyormuş sanırım onun için deniyorum yoksa tek başımada oynayabiliyorum haklısınız. Ama port açmam 2 kişi bağlanması için gerekiyor maalesef.
-- mesaja ek olarak --
Alıntı
Sanal IP havuzunda isen evden port açamassın. Modemde ki IP ile nette sorguladığın IP yi karşılaştır eğer farklı ise geçmiş olsun. Ya gidip statik IP alacaksın oda aylık 12 liraydı TT'de yada bu şekilde razı olacaksın malesef.

Sanırım o konuda haklısınız gizleme gibi bi durumları varmış destek hattını mı arasam napsam bilemedim. Peki noip den falan bi host alsam ve server files lara onu girsem başka kişi girebilirmi. Birde şöyle bir olay var aynı internetten giriş yapıcaz mecburen aynı interneti kullanıyoruz kısa yoldan bi statik ağ oluşturup oyuna ikimizde girebiliymiyiz ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Malesef o çözümler işe yaramıyor. En temizi aranız da bir hamachi ağı kurun oradan oynayın madem aynı interneti kullanıyorsunuz. Yada ağ oluşturun farklı dns ler verin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
@ Kemal07 Dedikleri yaptım.. Model eski özellikleri web eski 630a sorun vardı belki hepsi kontrol ettim bi eksik yoktur. firewall güvenlik duvarı kapalı malefsi hiç port Dışında gözkmüyor 80 Port dmz ve ikisi koydum iş yaramadı model eski'tir kesin düşünüyorum yeni model alın düzelir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Malesef o çözümler işe yaramıyor. En temizi aranız da bir hamachi ağı kurun oradan oynayın madem aynı interneti kullanıyorsunuz. Yada ağ oluşturun farklı dns ler verin.

Hamachi yardımıyla oynanabilirmi ki ? oynanabiliyorsa kurabilirim daha önce inilere hamachi ip sini yazdım fakat çözümü olmadı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben hamaci ile test ediyorum sikintisiz istedigim yerden client ile oyuna girebiliyorum fakat hamachi biraz kari****** uyelik al programdan oturum ac 5 kisilik ucretsiz alan veriyor programin sana verdigi ip yi client server ve inilerine yaz sonra diger arkadasinda senin hamachine giris yaptimi tamamdir...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
ben hamaci ile test ediyorum sikintisiz istedigim yerden client ile oyuna girebiliyorum fakat hamachi biraz kari****** uyelik al programdan oturum ac 5 kisilik ucretsiz alan veriyor programin sana verdigi ip yi client server ve inilerine yaz sonra diger arkadasinda senin hamachine giris yaptimi tamamdir...

Server.ini lere hamachi ip yi yazdığımda oluyor yani öylemi ? Eğer öyle oluyorsa port açmayla uğraşmayayım. Çünki Huawei HG630a çok saçmasapan bi model onu farkettim aramakda istemiyorum desteği saçma saçma konuşacaklar şimdi delirtecekler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tamamdır Olayı portla değil hamachi ile çözdüm maalesef şimdilik modemi değiştirmem gerekiyormuş büyük ihtimal desteği aramadım ama aramakda istemiyorum zaten. Tüm yorumlar için teşekkürler. Olayı hamachi ile çözdüm. ÇÖZÜLDÜ.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
İyi Günler Kolay Gelsin Arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi benim bu port açma sorununu bir türlü çözememiş olmam. Sorunla alakalı bir çok yere baktım fakat bir türlü bulamadım. Sorunum Portu açtığım halde hangi siteden test etsem kapalı gözükmesi. Modemimin markası 'Huawei HG630a' Kendim ve kardeşimin oynayacağı bir server kurmaya çalışıyorum serverı kurdum sıkıntısı yok fakat portu ayarlayamıyorum.Açtığım Portların Resmi z0D7dB.png
Bu portları açtım fakat nerde yazsam kapalı olduğunu gösteriyor yardım edebilirseniz sevinirim teşekkürler.

Aynı network uzerinden baglanacaksaniz,
iki bilgisayarin da ayni ip araliginda olup olmadigini kontrol ediniz.

ornegin; sunucu 192.168.1.10 no'lu ip uzerinde kuruluysa, diger pc de 192.168.1.[0-255] araliginda olmali.

server.inilerde 127.0.0.1 yerine, 192.168.1.10 olan ip kullanilmali.

bu ikisini de yaptiniz ve hala baglanilamiyorsa, windows guvenlik duvarindan portlarinizi kontrol etmelisiniz. Modemden port acmaniz gerekmiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...