Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
mericulu95

20xx Myko Server

Önerilen Mesajlar

Herkese Günaydınlar,

Çok uzun süredir aklımda olan ve çoğu zaman zorluklar(okul-İş) nedeniyle gerçekleştiremediğim bir proje üstüne sizinle konuşmak istiyorum. İmkanlarım el verirse şirketimden haftaya istifa edeceğim ve yakın zamanda kendime ve dosyalara daha da bol bir zaman ayırma vaktim olacak. Öncelikle başlıktan da anlaşılacağı üzere 20xx dosyaları ile myko orijinal zorlukta bir server açmayı düşünmekteyim. Neden ? maden yok çok zor olacak user gelecek mi gibi soruları olan arkadaşlar olacaktır aramızda. Ama ben eski ''forumTR'' ve şimdiki konulara baktığımda eskiye dayalı ''USKO'' nun bile 1299 versionda server açmasını istediklerini biliyorum.

YN9ZBl.jpg

• Özellikler:
  • %100 Myko Cap 62/70/72/80/83 olarak zaman içinde artacak şekilde.
  • Görevler olmayacak. ( Zamanla version yükseldikçe gelecek.)
  • BDW,Chaos,UTC,FT gibi olaylar ilk aşamada yok.
  • Exp orijinal usko düzeyin de 1 haftada 80 olmak yok.
  • Military Camplar ve SV1 - SV2 -SV3 düzeni ile çok usere kasma farm imkanı.

Daha'da özelliklerden bahsetmeye gerek olmadığını düşünüyorum şimdilik herşey usko'da nasıl ise öyle olacak zamanla version yükseldikçe gelecek. 1-2 ayda kapanma yada herhangi bir şey olmayacak kalıcı olacak. Eski 000000'ların BP lerin gezdiği 55-54 levelde czde pk atilan özlenilen bir proje yapmayı düşünüyorum
.

Şimdi gelelim elimizde olanlara ve yapılması gerekenlere. Eski old maradon buldum ve breth piana'yı oyunun o zamanlarında en etkili olan dupesiz versionu bugsuz olayını yapmak ilgi ve alaka ile userleri kazanmak gerekiyor. Oyun dosyaları itibari ile oyunun kendi içinde dupe/bug/hack ve açık tonlarca var bunlar çıktığında etkili olan 5-6 gm vardiyali şekilde logları ve oyun içi incelemeleri ile bunlar daha başlamadan etki edecek ve düzen sağlayacak.
Quest sistemi ve eski drop ve exp tabloları ayarlanacak. Maden kaldırılacak. Savaşlar düzenlenecek vb.

Gelelim Parasal Durumlara: Evet kim ne kadar para almayacağım yada para için değil diyorsa yalan söylüyor. Bu işlerde cidden çok büyük paralar kazanılmakta. Daha öncesinde 12-13 yaşım'da bile o MSN'li zamanda server açıyordum ben. Myko zor exp serverda Premium/Kanat/walkry/Sc satişları Hayliyle bir fazla olacak ve getirisi de çok olacak hayli ile. Önemli olan belirli bir kitleye ulaşmak ve muhafaza etmek. Server açmayı ben bir lokanta açmaya benzetiyorum. Başlarda çok büyük reklam ile patlamanız lazım yada world of mouth tekniği denilen ya bizimde bildiğimiz kulaktan kulağa büyümemiz lazım. Userler bizim müşterilerimiz ve kusursuz bir hizmet onların oyuna daha çok tutunmalarını sağlar. NTT, GameFirst, K2 bu yüzden kaybetti. Müşteriyi göstere göstere kabarık hesaplar yollarsan olmaz. Kabarık Hesabı yollayıp arkasından bir kahve ısmarlarsan müşteri seve seve hesabı öder gıkı bile çıkmaz.

Hep hayalim olan o eski 55 level'de towna girip spike ile tek atma hayalimi gerçekleştirmek istiyorum belki maddi açıdan gücüm yok yada yeterli c++ vb6 asml bilgim yok ama, Bir çok kez hayaller başlangıçta imkansız görünür, daha sonra olası ve yeterince istekli olunursa, sonunda kaçınılmaz olurlar.

Buraya kadar okuduysanız size teşekkür ederim fikirlerinizi ve geri dönüşlerinizi sizlerden bekliyorum.

Kind Regards,

Meriç Ulu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer uzun sürece gidecek bir myko server açacaksan kanat , valkyrie , pathos , usko skill efektleri bunları daha az para kazanma pahasına da olsa kaybet hocam. eğer para kazanma odaklı yapacaksan homeko tarzı bir server açabilirsin v2 dosyalarla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
eğer uzun sürece gidecek bir myko server açacaksan kanat , valkyrie , pathos , usko skill efektleri bunları daha az para kazanma pahasına da olsa kaybet hocam. eğer para kazanma odaklı yapacaksan homeko tarzı bir server açabilirsin v2 dosyalarla.

Server 12xx den başlayıp yavaş yavaş uskoda 10 yılda gerçekleşen ilerlemeyi patch patch 1 yılda tamamlayacak şekilde gidecektir. Başlarda sadece premium sc walkyr varken sonradan uskoya nasıl eklendiyse serverada o şekilde eklenecektir. Tek avantajı 20xx de bunların hepsi bulunduğundan sadece pus'a eklenmesi ile işlem çok basit ve hızlı bir şekilde olacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim fikrim gördüğüm tüm zor serverlarda adminler ve arkadaşları diye tabir ettiğimiz kişiler birbirine yardım ediyor ve o hep üstün oluyor ben yapmam demeyin çok gördüm olacaktır sen yaparsın demiyorum GM diye aldığınız kişiler yapacaktır ona item olmasada level kasmasında monsterlardan item çıkarmasına yardım edecektir bunların önüne geçilemez zamanında uskoda bu yüzden kötüye gitmeye başladı gmler milleti öyle hala getirdiki artık önüne geçilemez bir durum aldı oyun ve şuanda batmanın eşiğinde bence yeni serverlar açılmasa şuanda knight online oynanacağını zannetmiyorum ama yaparsanda dediklerimi iyi düşün çünkü gerçekten kimse haksızlığın karşısında boyun eğmez çeker gider bir daha ne yaparsan yap o güvenide kazanamazsın bol şanslar iyi oyunlar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tutmasi cok zor..eski oyuncu kitlesi kalmadi..gelistiriciler bile artik 3-5 kisi kaldi..onlarda kim zaten herkez biliyor..birde hala o kadar stabil server files yok...1299 hala en stabili,ama onunda guncel olmama sorunu var...bence kanat,pathos gibi seyleri kaldirirsan sansin var..birde oyunu orjinali kadar zor yapiyorsun ama eski oyuncu sayisinin 100/1 falan anca gelicek servera...asiei zor olmasi ne kadar dogru bilemiyorum..1 sene icinde sen guncelleme getirene kadar server sifirlancak zaten...dersenki az oyuncu sayisiyla serveri acik tutarim o zaman sabit oyuncun olur...bide ne kadar hesap.kitap yapsanda,serverin cok iyi olsada,oyuncu toplamqk cok farkli bi olay..pr calismasi gibi dusun...mesela chromeun kurdugu myko dbyi hatirliyorum...1 seneden fazla emek verdi...cokda eglenceli bi dbsi vardi...ama user gelmedi..yorkuya bak 6 ayda bir sifirliyor ama useri bitmiyor...bide genel olarak user sayisi cok azaldi...suan belki 15.000 oyuncu falan vardir..onlarda tum serverlara dagalmis durumda..zor serverda herkez pazar yapiyor..tum serverlarda pk atan3-5 pt zor var

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1299 severim ama pratiklik, gorsellik ve duzen acisindan 14xx, 15xx versiyonlari daha cok hosuma gidiyor. Ha profesyonel olmadan dosyalari sorunsuz yapman cok zor kaldi ki usko bile sorunsuz degil. Ayrica 14xx, 15xx bana hep arkadaslarla gecirdigimiz guzel gunleri hatirlatiyor sirf bu yuzden 1453 editleme isine girdim. KO mantigi belli itemini duz pk yap ama ozellikle son yillarda bu mantik kayboldu ozellikle de pvp lerde mantik yok ve sw ler cok dengesizler. Ortalama zor bir sunucu acip insanlari yolmaya degil de gercekten makul yollardan para kazanip birseyler elde edilebilir belki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Chrome aslında mykocu tabiki gecenin bu saatinde yaptığım yorumle ilgili ne kadar sağlıklı kelimeler bekliyor bilmiyorum fakat hepimizin bildiği gibi bizler 1102 ile başlayan ve 1299 da hayat bulup oyunun sonrası ile ilgili hiç ilgilenmeyen bu işin temeli en zevkli yeri ve geliştirebilir bölümü dediğimiz kişileriz etkilen demiyorum ama 1299 dan vazgeçmeyelim k2 vazgeçti ve neticesinde ntt' ye devretmiş durumda biz bu versiyonu her şekle soktuk abartısız kendi adıma en az 10 sene veriyorum k2 dayanmasa bile biz bu versiyondan vazgeçmeyelim biz bitmeyelim homeko biz mykocuların esnediği kesimdir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tutarmı tutmazmı bilemem ama Knight Online hakkında hala böyle yaratıcı fikirlerin bulunması bile umut verici. K2, NTTGame tarzı şirketler bıraktı Knight Online'ın geliştirici yüzünü sadece paraya yönelik yapmaya başladılar bence sen parayı boşver oyunu geliştirmeye devam et tutmazsa bile denemiş olursun çünkü denemeden birşey anlaşılamaz. Başarılar dilerim kardeşim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...