Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
OzkanOzdemir

Knight Online [2D] Sky Color Change

Önerilen Mesajlar

On 27.07.2017 at 13:45, OzkanOzdemir yazdı:

Program bildiğiniz üzere form ekranı üzerindedir yani NoahKnights Editör değildir ileri de onları da düzeltebildiğim kadar düzelteceğim.
N3Sky dosyasını o kadar fazla kurcalamadım sadece havanın rengini değiştirecek kadar yazdım ama ileri de tüm dosya yapısını programa ekleyeceğim.

Programın çalışma mantığına gelirsek;
Name sütunundaki Sunrise, Noon, Sunset, MidNight ayrımları oyun içerisindeki zamanı belirtmektedir. Yani /time 6 dediğinizde Sunrise (gün doğumu) göstermektedir.
Bana göre önemli olan SkyColor ve FogColor üstünde oynama yapmaktır.
FogColor oyundaki uzaklardaki sis yani gökyüzünün altındaki alandan bahsediyorum.

+) Bilgisayarınızdan direk N3Sky uzantılı dosyaları bu program ile açmasını ayarladıktan sonra her zaman bu program üzerinden açılacaktır. (TBL editör tarzı)
+) Programın üstüne dosya sürükle bırak yapabilirsiniz.
+) Seçtiğiniz herhangi bir satıra çift tıklayarak yada sağ tıkladıktan sonra "Edit" diyerek renk seçimini yapabilirsiniz.
+) Sağ tıklayarak istediğiniz rengi kopyalayıp yine sağ tıkladıktan sonra yapıştırabilirsiniz.

Not : Programı her version için kullanabilirsiniz dosya yapısında herhangi bir değişme yoktur.

Not : 1298 versionu üzerinde gökyüzünde ayrım oluyordu. Bug dedikleri olay bunu düzeltmenin yolu SkyColor ve FogColor rengini aynı yapmaktır. Böylelikle renk farkı olmayacağından o çizgiyi görmezsiniz.

DdWNk3.png

8dW4E1.png

YN8X5k.png

Gizli İçerik

• Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

teşekkürler kardeş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...