Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
infiltrate

Recv Adressi hakkında.

Önerilen Mesajlar

Send adresini bulmam çok kolay oldu.
jy1P5n.png

Bu adrese gelen parametrelerin esp+4'ü paketler esp+8'i paket boyutu.

2JNmgj.png

esp+4'e gidince paketi görebiliyorum.

BL6mMv.png

Fakat recv'i bir türlü takip edip bulamıyorum.1098 Client source'yi bile inceledim anlamak için.

Z9QgDZ.png

Paketler yukarıda gösterdiğim resimdeki gibi çözülüyor.Paketleri tutan bir class var DataPack* türünden onun adresini ve offseti geçiyor.(@ EveryBodyFool söylemişti zaten)

DataPack'in içindeki değişkenler.

VrX5Vr.png

Tam o çağrılan bölgeye breakpoint bırakıyorum.(Bunuda @ EveryBodyFool söyledi.)

oO8Pgk.png

esp değerleri böyle oluyor.

76XEqL.png

(esp+4) veya (esp) pDatapack'dir diye ikisinede bakıyorum.
int m_Size; olarak tanımlandığı için esp+4+4 veya esp+4'e bakıyorum
BYTE* m_pData; kısmını bulabilmek için.
Fakat yok bulamıyorum.

(esp+4)+4
Pl640d.png

(esp)+4
gOVzq0.png

Mutlaka bir yerde bir şeyleri kaçırıyorum:)Ama bulamadım bir türlü.@ OzkanOzdemir @ EveryBodyFool @ DEVILCRAFTY @ PENTAGRAM

üstadlardan yardım bekliyorum.Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

esp + 4 ilk parametre geliyor ya o da DataPack oluyor yani esp + 4 geldikten sonra o aslında DataPack in adresi oluyor sonra o adrese + 4 yaparsan m_Size a +8 yaparsan da m_pData ya erişmiş olacaksın :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
esp + 4 ilk parametre geliyor ya o da DataPack oluyor yani esp + 4 geldikten sonra o aslında DataPack in adresi oluyor sonra o adrese + 4 yaparsan m_Size a +8 yaparsan da m_pData ya erişmiş olacaksın :)

Bana gelmesi gereken paket
NZg67X.png

esp+8
azMJ6Q.png

hiç tutmuyor birbirini:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi şöyle bir örnek üzerinde göstereyim. Sahnelerin ProcessPacket ini çağırmadan önce breakpoint koyuyoruz.
1mUy0nxKScqbJksEoNE7jg.png
Break point i koyduğumuzu farz edip bir chat paketi geldiğinde yakaladık mesela. O anda Program üzerinde veriler şu şekilde oluyor.
cspKOGQKQ1y2NXsEJjZSWA.png
ESP deki yazan adrese yığın üzerinde gösteriyoruz. Yani adrese gidiyoruz.
pwQFbX4AQticmpvYMnCPIg.png
Burada gördüğün gibi kırmızı kutu ile aldığı DataPack in içeriği oluyor. Şimdi mavi ile kutu içine aldığım adrese gidiyoruz sağ tarafındaki karşısında da gördüğün gibi m_pData ya tekabül ediyor o da bir pointer olduğu için hafızada bir adres işaret ederek tutuluyor. O adrese gidiyoruz.
ku5pEsLpQsioG0a-9A86ug.png
Karşımıza paket çıkıyor bir önceki resimdede sarı kutu içerizinde 0x19 yani 25 decimal olarak paket boyutu duruyordu onuda bu resimde o kadar seçtim.

Umarım açıklayıcı olmuştur elimden geldiğince kendi bildiğim gibi açıkladım. ASM bildim çok iyi değildir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Şimdi şöyle bir örnek üzerinde göstereyim. Sahnelerin ProcessPacket ini çağırmadan önce breakpoint koyuyoruz.
1mUy0nxKScqbJksEoNE7jg.png
Break point i koyduğumuzu farz edip bir chat paketi geldiğinde yakaladık mesela. O anda Program üzerinde veriler şu şekilde oluyor.
cspKOGQKQ1y2NXsEJjZSWA.png
ESP deki yazan adrese yığın üzerinde gösteriyoruz. Yani adrese gidiyoruz.
pwQFbX4AQticmpvYMnCPIg.png
Burada gördüğün gibi kırmızı kutu ile aldığı DataPack in içeriği oluyor. Şimdi mavi ile kutu içine aldığım adrese gidiyoruz sağ tarafındaki karşısında da gördüğün gibi m_pData ya tekabül ediyor o da bir pointer olduğu için hafızada bir adres işaret ederek tutuluyor. O adrese gidiyoruz.
ku5pEsLpQsioG0a-9A86ug.png
Karşımıza paket çıkıyor bir önceki resimdede sarı kutu içerizinde 0x19 yani 25 decimal olarak paket boyutu duruyordu onuda bu resimde o kadar seçtim.

Umarım açıklayıcı olmuştur elimden geldiğince kendi bildiğim gibi açıkladım. ASM bildim çok iyi değildir.

Teşekkürler..Proje sunumlarim vardı.Foruma bakamdim.Dediklerini okuma vaktim bile yok.Bir ara bakacağım tekrar teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...