Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
MOMENTUM

Tbl klasör adını değiştirme [1299]

Önerilen Mesajlar

Ko.exe nin tblleri okumak için kullandığı klasör adını asm ile nasıl değiştirebilirim? Örnek : Data klasörünü okuyorsa ben farklı bir isimde okumasını istiyorum teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Oyun içi yazi tipini değiştirme 1299

Bu konuda sana ait ikinci bir anlatım yapamam sebebi ise zaten bu konu içeriğinde tek tek ne yapman gerektiğini anlattım. İkinci anlatımı da yaparsam senin sadece resimlerden bakıp tek tek gösterilenleri yapman demek olacaktır. O konu içeriğinde tek tek anlatımını yaptım. Arial yazı fontunun ismi kaç byte uzunluğundadır, Tahoma kaç byte uzunluğundadır eklemek için ne yapmamız gerekmektedir hepsi yazıyor konu içeriğinde. Data klasörü olarak başlayan .tbl dosyalarının stringini aynı örnek ile değiştireceksin tek tek kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Oyun içi yazi tipini değiştirme 1299

Bu konuda sana ait ikinci bir anlatım yapamam sebebi ise zaten bu konu içeriğinde tek tek ne yapman gerektiğini anlattım. İkinci anlatımı da yaparsam senin sadece resimlerden bakıp tek tek gösterilenleri yapman demek olacaktır. O konu içeriğinde tek tek anlatımını yaptım. Arial yazı fontunun ismi kaç byte uzunluğundadır, Tahoma kaç byte uzunluğundadır eklemek için ne yapmamız gerekmektedir hepsi yazıyor konu içeriğinde. Data klasörü olarak başlayan .tbl dosyalarının stringini aynı örnek ile değiştireceksin tek tek kolay gelsin.

Cevap için teşekkürler ben zaten hazır birşey istemiyorum sonuçta bu şekilde öğrenmem benim içinde zor olacaktır ama asm bilgim olmadığı için nereden başlayacağımı bilemiyorum beni tam aydınlatır mısın özkan hocam

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Anlatımını yaptığım konu da sağ tıkladıktan sonra View -> Module "KnightOnLine" seçtikten sonra yine sağ tıklayıp Search for -> All referenced text strings bölümüne tıklıyorsun gelen ekranda CTRL + F yapıp senin .tbl dosyalarını aratıyorsun. Buradan sonra zaten anlatım şekli font olayı ile aynı yapman gerekenler birebir aynısı hiç bir farkı yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Anlatımını yaptığım konu da sağ tıkladıktan sonra View -> Module "KnightOnLine" seçtikten sonra yine sağ tıklayıp Search for -> All referenced text strings bölümüne tıklıyorsun gelen ekranda CTRL + F yapıp senin .tbl dosyalarını aratıyorsun. Buradan sonra zaten anlatım şekli font olayı ile aynı yapman gerekenler birebir aynısı hiç bir farkı yok.

Özkan hocam resimli olarak göstereyim ben şu şekilde yapıyorum ama 2. resimde "Search for -> All referenced text strings" kısmına tıkladığımda 3. resimdeki yer çıkıyor ve burada Ctrl + F fonksiyonu çalışmıyor sağ tıklayıp "Search for text" kısmından arama yaptığımdada bulmuyor malesef.

1
okyNy2.jpg

2
lW4N4k.jpg

3
nWyNyg.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

KnightOnLine.exe client içinde olacak ayrıca unpack olacak hangi versionu yani kim KnightOnLine.exe kullanıyorsun?

Ko.exe unpack özkan hocam client içerisinde değil ama tüm dlleri vs. bulunduğu dizinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...