Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
OCB

19xx npc ye item ekleme[yardım]

Önerilen Mesajlar

S.a arkadaşlar.19xx sundirese ve bir kaç npc ye item eklemeye çalıştım.Sundiresin selling group 255 oldugundan itemlerin sellingroup unu 255 yaptım databasete.Item_org_us icindede 36.stunu 255 yaptım fakat item sundirese gitmedi bu yeni versionlarda farklı bir sistem mi var acaba?
NOT:sundries dışındaki npcler içinde denedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı

S.a arkadaşlar.19xx sundirese ve bir kaç npc ye item eklemeye çalıştım.Sundiresin selling group 255 oldugundan itemlerin sellingroup unu 255 yaptım databasete.Item_org_us icindede 36.stunu 255 yaptım fakat item sundirese gitmedi bu yeni versionlarda farklı bir sistem mi var acaba?

data klasöründe itemsell_table.tbl üzerinden editleme yapacaksın.
resimde soldan sağa itibaren;
1. sütun index numarası yani oraya aynı değeri girme TBL içersinde en sonda bak kaç varsa ondan devam et.
2. sütun sellinggroup yani o npcnin numarası
diğer slotlar ise 24 sütun slot anlamına geliyor alt alta 12 tane sıralanmasının sebebi ise
12 tane sayfa var demek.
yani 24 x 12 tane slot.

Not : 1298 versionundaki gibi sadece +5 yada +6 sabit bir değer itemleri koyma olayını kaldırmışlar. Artık istediğin gibi +1 +2 +3 +4 ne varsa koyabilirsin NPC üstünde.

3qOlz9.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ OzkanOzdemir anlatımına ek olarak

O ilk stunun mod 12 olarak alıyorsun. O sayfa oyundaki sayfa indexi pageIndex dediğim stun ID stunun mod 12 si
Nppom7nVSp26nqiMXBSVog.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

itemsell_table.tbl den gerekli ayarları yaptım. Dbden itemin selling gurubunu eklediğim npc ye göre ayarladım. item_org_us.tbl den itemin npc ayarını yaptım. Fakat hala itemi göremiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar gerekli yardımı yapmış.

Benim kendi kodlamam da item_sell tbl ile item tablosunda ki sellinggroup birebir aynı yazılması gerekiyor. yani itemsell tblsinde 201001 ise item tablosunda da 201001 olması gerekiyor. piyasada ki sourcelerde genellikle bu şekil değil. o yüzden karışma durumu oluyor. yani item tablosuna 201 yazıyorsun ama tbl de 20100 ve 201001 var o yüzden 20100 çekiyor. maradondaki item ve armor npcsi ne bak +0 mı. +1 ise sorun yok devam et. +0 ise sorun var demektir. tblde 20100 sil örnek olarak veriyorum. 201001 kalsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...