Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
KO Developers Platformuna Hoşgeldin!
PENTAGRAM

Paket yapısı oluşturma (paket ayıklama)

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Bugün hep beraber paket ayıklama nedir, neden kullanılır ve nasıl yapılır konusunu inceleyeceğiz.

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Paket ayıklama konusunu da bu şekilde tamamladık. Faydalı bir konu olması dileğiyle, iyi forumlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sizlerden ricam bu sistemi daha geniş detaylı olarak anlatırmısınız ben bu olayı tam olarak anlayamadım kusura kalmayın eğer yanlış anlamazsanız tabi sizler anlatım olarak yapmısınız saolun fakat işlevi olarak yani uygulamalı bir şekirda anlatırmısınız yada video olarak çekip paylaşırmısınız saygılarımla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
arkadaşlar sizlerden ricam bu sistemi daha geniş detaylı olarak anlatırmısınız ben bu olayı tam olarak anlayamadım kusura kalmayın eğer yanlış anlamazsanız tabi sizler anlatım olarak yapmısınız saolun fakat işlevi olarak yani uygulamalı bir şekirda anlatırmısınız yada video olarak çekip paylaşırmısınız saygılarımla

Kusura bakma gibi bir durum söz konusu değil siz isteyin her zaman anlatırız, yardım ederiz. Bu forumu bu yüzden açtık zaten bişeyleri kavrayın, öğrenin, uğraşın amacıyla. Yardım bölümüne kaynak kodu istemediğiniz sürece kendinizi geliştirdiğinizi anlatacak bir konu açtığınız sürece yani anlatmak istediğim direk gelip bana BDW , Juraid sistemini yazın yada verin diye konu açarsanız biz bu olaylara karşıyız. Yürümeden koşmaya çalışan bir kesim için yardım etme gibi bir durum söz konusu değil bizim için.

Sizin isteğinize gelecek olursak @ PENTAGRAM en ayrıntısına kadar anlatmış durumda zaten eğer ki biraz bu veya programlama ile uğraştı iseniz konu içeriğini anlayabilecek durumdasınız demektir. Eğer ki anlayamadıysanız temelden başlamanızı tavsiye ederim. Programlama bilgim yok diyorsanız öğrenmeye çalışın yada yardımcı olalım. İnanın ki konu içeriğini biraz şu işlerle uğraşmış herkes anlayabilmektedir. Umarım benim ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

result.DByte();

Bunu yaptıktan sonra ; Packet class'ımıza her yazdığımız uint8(byte) 2 byte olarak mı yazılıyor? Yoksa ben mi olayı yanlış anladım.@ PENTAGRAM

Ayrıca böyle teknik konularda paylaşım yapmanız çok iyi oluyor.Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
result.DByte();

Bunu yaptıktan sonra ; Packet class'ımıza her yazdığımız uint8(byte) 2 byte olarak mı yazılıyor? Yoksa ben mi olayı yanlış anladım.@ PENTAGRAM

Ayrıca böyle teknik konularda paylaşım yapmanız çok iyi oluyor.Teşekkürler

Packet result(WIZ_MOVE);

yukarıdaki gibi bir packet oluşturduğunda ByteBuffer içerisindeki

bool m_doubleByte;

değişkeni constructor bölümünde

ByteBuffer(): _rpos(0), _wpos(0), m_doubleByte(true)

true değerini alıyor yani string değer tanımladığında ve packet içerisine aşağıdaki gibi eklediğinde

std::string pStr;
result

olarak eklediğinde pStr uzunluğu başa 2 byte olarak geliyor yani 04 00 olarak geliyor. Eğer ki sen string değeri packete eklemeseydin ve ilk önce result.SByte(); fonksiyonunu çalıştırmış olsaydın. Bu fonksiyon yukarıdaki m_doubleByte bool değişkenini false yapıyor;

void SByte() { m_doubleByte = false; }

Yukarıdaki fonksiyonu çağırsaydın bu sefer string uzunluğu byte olarak eklenmiş olacaktı. 04 olarak yani. Umarım anlatıcı olmuştur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Packet result(WIZ_MOVE);

yukarıdaki gibi bir packet oluşturduğunda ByteBuffer içerisindeki

bool m_doubleByte;

değişkeni constructor bölümünde

ByteBuffer(): _rpos(0), _wpos(0), m_doubleByte(true)

true değerini alıyor yani string değer tanımladığında ve packet içerisine aşağıdaki gibi eklediğinde

std::string pStr;
result

olarak eklediğinde pStr uzunluğu başa 2 byte olarak geliyor yani 04 00 olarak geliyor. Eğer ki sen string değeri packete eklemeseydin ve ilk önce result.SByte(); fonksiyonunu çalıştırmış olsaydın. Bu fonksiyon yukarıdaki m_doubleByte bool değişkenini false yapıyor;

void SByte() { m_doubleByte = false; }

Yukarıdaki fonksiyonu çağırsaydın bu sefer string uzunluğu byte olarak eklenmiş olacaktı. 04 olarak yani. Umarım anlatıcı olmuştur.

Eyvallah, baya detaylı anlatmışsın :rock:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...