Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
Mikarin

Server Kurma ve Detaylarına inme

Önerilen Mesajlar

Merhabalar,

Yaklaşık 1-1.5 yıldır 1299 üzerine amatörce db kurup localde takılıyorum. Zamanla nasip olursa da ilerleteceğim ve güzel kendi halinde bir server kurma planım var.

Sorum şu ki, şu an için gördüğüm hataları bazen kendim gideremesem de bazılarını giderebiliyorum.

Sİzin tecrübelerinize dayanarak şunu sormak istiyorum:

Aktif olarak kurduğunuz serverlarda en çok tekrar eden, sürekli karşınıza çıkan problemler,dikkat edilmesi gerekenler, üzerine düşülmesi gereken durumlar nelerdir?

Önerilerinize de açığım.
Teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

Bunu her zaman belirtiyoruz.
Birazdan söyleyeceklerim için kimse alınmasın; bilgisiz insanlarla dolu burası ve o bilgisiz insanlar yürümeden koşmaya çalışıyor.

Bunu niye anlatıyorum dersen ortalıktaki kaynak kodlarına bir satır kod değişikliği yapmadan kurduğu gibi aldığı hatalarla uğraşıyorlar. Ben veya benim gibi olan kişiler senin bu sorduğun soruya cevap veremiyor çünkü baştan oturup her fonksiyonu elinle yazıyorlar.

Ben yazdıktan sonra çıkacak sorunlarla senin sorunların aynı olmayacaktır anlayacağın.
Ayrıca sizin sıkıntınız şu emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz.
Belki Server açmak istiyorsunuz belki para kazanmak istiyorsunuz dosyaları satacağım kafasına giriyorsunuz bunu bilemem ama bu ve bunun gibi düşünceler yüzüne öğrenme zahmetine girmeden en küçük sıkıntı da bile takılıp kalıyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yanıtınız için teşekkürler,

Şu an için maddi kazanç düşünmüyorum hobi amaçlı başladım ama deneyerek öğrenmek istedim ama demek istediğinizi anladım. Hazıra konduğumuz için gelecek problemlerin nereden geleceğini kestiremeyeceğimiz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
Bunu her zaman belirtiyoruz.
Birazdan söyleyeceklerim için kimse alınmasın; bilgisiz insanlarla dolu burası ve o bilgisiz insanlar yürümeden koşmaya çalışıyor.

Bunu niye anlatıyorum dersen ortalıktaki kaynak kodlarına bir satır kod değişikliği yapmadan kurduğu gibi aldığı hatalarla uğraşıyorlar. Ben veya benim gibi olan kişiler senin bu sorduğun soruya cevap veremiyor çünkü baştan oturup her fonksiyonu elinle yazıyorlar.

Ben yazdıktan sonra çıkacak sorunlarla senin sorunların aynı olmayacaktır anlayacağın.
Ayrıca sizin sıkıntınız şu emeklemeden koşmaya çalışıyorsunuz.
Belki Server açmak istiyorsunuz belki para kazanmak istiyorsunuz dosyaları satacağım kafasına giriyorsunuz bunu bilemem ama bu ve bunun gibi düşünceler yüzüne öğrenme zahmetine girmeden en küçük sıkıntı da bile takılıp kalıyorsunuz.

Kendimizi geliştirmek için öncelikle hangi programlardan başlamalıyız?
Elbette çoğu insan bilmek öğrenmek istiyordur. Keşke bununla ilgili güzel bir kaynak veya anlatım yapılsa.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin
Alıntı
Kendimizi geliştirmek için öncelikle hangi programlardan başlamalıyız?
Elbette çoğu insan bilmek öğrenmek istiyordur. Keşke bununla ilgili güzel bir kaynak veya anlatım yapılsa.

İlk önce oyuna girecek kadar server dosyalarını kur ondan sonra SQL ile başla.
Tabloları incele daha sonra prosedürleri incele.
SQL Profiller ile oyuna girdiğinde karakterine gelesiye kadar hangi SQL işlemlerini yapıyor onu incele.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...