Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
CerfiN

CZ Tower Sorunu

Önerilen Mesajlar

1453 Sourcelar ile ilgileniyorum da CZ'de karus towerlar gayet güzel çalışırken human towerların dibine girmek gerekiyor yoksa atak yapmıyorlar. Gerçi biraz düzelttim eskisi daha kötüydü de yine de sormak istedim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Admin

eğer dosyalarda bir problem yoksa,

select* from magic where enname like '%tower%'

buradan bakıyoruz Type1, Type2 değerlerine,

benim baktığım da type1 bölümünde 3 yazıyor yani

select* from magic_type3 where inum = 300139

bütün içerenleri listelecek olursak

select* from magic_type3 where inum In(select magicnum from magic where enname like '%tower%')

burada radius ve diğer değerler ile oynamak gerekiyor
hiç hatırlamıyorum hangisi ne işe yarıyordu seneler oldu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Biraz daha düzelttim zaten db den el atmıştım radius ve skill olaylarına. Source'dan da baktım az tam istediğim gibi olmasa da eskisine göre fena değil. Karus da sorun yok da human da biraz dibine giriyon oda bir kere felan.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

eğer dosyalarda bir problem yoksa,

select* from magic where enname like '%tower%'

buradan bakıyoruz Type1, Type2 değerlerine,

benim baktığım da type1 bölümünde 3 yazıyor yani

select* from magic_type3 where inum = 300139

bütün içerenleri listelecek olursak

select* from magic_type3 where inum In(select magicnum from magic where enname like '%tower%')

burada radius ve diğer değerler ile oynamak gerekiyor
hiç hatırlamıyorum hangisi ne işe yarıyordu seneler oldu

You make good support, thanks again.

PS: Guys, ofc please looking on database to fix bug, next step is files(source) 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

@ CerfiN Konu hakkında biraz detaylı bilgi verebilirmisin nasıl çözdüğünle ilgili?

Attack() kısmını kurcaladım az ve db den kullandığı skilin alanını artırdım. Ama tam olarak çözülmüş değil.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
acttype kontrol et. radius ayarlaması yapabilirsin.

DB de bazı düzenlemeler yaptım da karus ve human kuleleri arasında anlamadığım şekilde fark oluyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
DB de bazı düzenlemeler yaptım da karus ve human kuleleri arasında anlamadığım şekilde fark oluyor.

2 npcde(Guard Tower) farklı skill okumasını kaldır. tek skill okusun ikiside. bytype kontrol et npclerin. ikisininde birebir aynı olmasına dikkat et.

iMagic 1 den okuduğuna bak.bydirect 1 bymagic ise 2 olduğuna dikkat et.

1 ve 2 sadece skill çekip vurmasını sağlar. yani kısacası iki npcninde birebir olduğuna dikkat et. sonra magic ile bak. daha sonra magic_type3 e iki farklı skill ıd okuyorsa. yani 1 npc 111 bunu 2.npc 222 bunu okuyorsa farklı vurması doğaldır. magic_type 3 üzerinden radius kontrol et. aynı skill ıd okuyorsa farklı davranmaları imkansızdır.
ve en önemlisi bytype. source üzerinde nasıl bir kodlama yaptın bilmiyorum.guard tower için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı
2 npcde(Guard Tower) farklı skill okumasını kaldır. tek skill okusun ikiside. bytype kontrol et npclerin. ikisininde birebir aynı olmasına dikkat et.

iMagic 1 den okuduğuna bak.bydirect 1 bymagic ise 2 olduğuna dikkat et.

1 ve 2 sadece skill çekip vurmasını sağlar. yani kısacası iki npcninde birebir olduğuna dikkat et. sonra magic ile bak. daha sonra magic_type3 e iki farklı skill ıd okuyorsa. yani 1 npc 111 bunu 2.npc 222 bunu okuyorsa farklı vurması doğaldır. magic_type 3 üzerinden radius kontrol et. aynı skill ıd okuyorsa farklı davranmaları imkansızdır.
ve en önemlisi bytype. source üzerinde nasıl bir kodlama yaptın bilmiyorum.guard tower için.

DB yi daha önce kontrol ettim o kadar sorun olsa ordan hallolurdu ki karus kuleler human kulelere göre biraz daha iyi halbu ki tüm kuleler aynı özellikte aynı skilli kullanmakta. Sorun source üzerinde muhakkak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...