Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
BurakGozet

Oyuncu Belirli kordinatların içindemi kontrolü yapmak için yardım.

Önerilen Mesajlar

Merhaba,
Czde bazı kordinatlar belirledim bunlar kare değil çokgen şeklinde

Örnek olarak elimde 5 tane kordinat var diyelim.

a = 808,448

b = 920,520

c = 934,612

d = 845,618

e = 820,512

bu kordinatlar birleşince bir poligon, çokgen oluyor.
kordinatlarda poligon, çokgen oluşumunu engelliyecek bir nokta varsa değiştirebilirsiniz kafamdan yazdım nasıl bir şekil ortaya çıktı bilmiyorum 🙂

birde f = 808 , 544 kordinatı var.

sorum şu f kordinatı poligon,çokgenin içindemidir dışındamıdır.
en basit formül ile bunu nasıl kanıtlarım. bu formülü moveprocess'e dökeceğim ondan dolayı en anlaşılır haliyle yazabilirseniz sevinirim veya c++ da bu işlemi kolaylaştıracak bir fonksiyon varsa güzel olur. teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Merhaba,
Czde bazı kordinatlar belirledim bunlar kare değil çokgen şeklinde

Örnek olarak elimde 5 tane kordinat var diyelim.

a = 808,448

b = 920,520

c = 934,612

d = 845,618

e = 820,512

bu kordinatlar birleşince bir poligon, çokgen oluyor.
kordinatlarda poligon, çokgen oluşumunu engelliyecek bir nokta varsa değiştirebilirsiniz kafamdan yazdım nasıl bir şekil ortaya çıktı bilmiyorum 🙂

birde f = 808 , 544 kordinatı var.

sorum şu f kordinatı poligon,çokgenin içindemidir dışındamıdır.
en basit formül ile bunu nasıl kanıtlarım. bu formülü moveprocess'e dökeceğim ondan dolayı en anlaşılır haliyle yazabilirseniz sevinirim veya c++ da bu işlemi kolaylaştıracak bir fonksiyon varsa güzel olur. teşekkürler.

Gizli İçerik

Gizli içeriği görmek için bu konuya bir mesaj yazın.

Senin için ufak bir demo hazırladım. Aynı tutumu diğer üyelere karşı senden de bekliyorum 🙂 Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Senin için ufak bir demo hazırladım. Aynı tutumu diğer üyelere karşı senden de bekliyorum 🙂 Kolay gelsin.

harika bi adamsın çok sao.l sabah 8 akşam 7-10 çalışıyorum çok kısa bi zamanımı ayırabiliyorum bu işlere dediğini dikkate alacağım kusura bakmayın hep yardım istiyorum bende yenilikte bulunduğumda paylaşım yapmaya çalışacağım 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...