Jump to content
Araştır
  • Diğer seçenekler ...
Sonuçları bul ...
Sonuçları bul ...
donz05

monster stone monsterlar hakkında...

Önerilen Mesajlar

sa arkadaşlar 2 gündür bunun üzerinde uğraşıyorum hala çözebilmiş değilim monster stone da moblar atack yapmıyorlar database de btype 0 olarak ayarlı ne işe yaradğınıda bilmiyorum açıkçası source kaynaklı sorunum nereye müdahale ediceğimi bilen varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kardeişm öncelikle yapacağın şey monster stone eventinde iken skill basabiliyormusun POT vs onları kontrol et.
ayrıca DB tablosundan bydirectattack ayarını ve sanırım nation ayarları ile oynaman gerekebilir. yine monster lar attack yapmıyor ise; monster stone ile ilgili paketleri kontrol et, farklı bir SRC dan alıp kendine göre derle paketleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet skill pot basabiliyorum atack ta yapabiliyorum
bydirectattack ayarlı aynı mob ları luferde falan çıkartınca atack yapıyorlar
sadece ms de ben yokmuşum gibi davranıyorlar

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ilk kod; Gameserverdlg.h içerisinde TempleEventGetRoomUsers bul ve hemen altına

void MonsterStoneSummon(uint16 EventRoom, uint8 ZoneID);

daha sonra; eventhandler.cpp içerisinde MonsterStoneProcess bul ve değiştir.
void CUser::MonsterStoneProcess()

{
if(GetZoneID() == ZONE_STONE1 ||
GetZoneID() == ZONE_STONE3 ||
GetZoneID() == ZONE_STONE3)
return;

if(CheckExistItem(ITEM_MONSTER_STONE,1))
{
uint8 EventRoom = 0;
uint8 ZoneNumber = 0;
uint32 ZoneTime = 0;

if(GetLevel() ZoneNumber = ZONE_STONE1;
else if(GetLevel() ZoneNumber = ZONE_STONE2;
else if(GetLevel() ZoneNumber = ZONE_STONE3;
else
return;

bool IsFull = true;

for(int i = 1; i {

if(ZoneNumber == ZONE_STONE1)
{
IsFull = g_pMain->IsBusy1[i];
ZoneTime = g_pMain->Zone1[i];
}
else if(ZoneNumber == ZONE_STONE2)
{
IsFull = g_pMain->IsBusy2[i];
ZoneTime = g_pMain->Zone2[i];
}
else if(ZoneNumber == ZONE_STONE3)
{
IsFull = g_pMain->IsBusy3[i];
ZoneTime = g_pMain->Zone3[i];
}
else
continue;

if(IsFull || ZoneTime > uint32(UNIXTIME))
continue;

{
g_pMain->Zone1[i] = uint32(UNIXTIME) + 1503;
EventRoom = i;
g_pMain->Zone1Family[i] = myrand(1,4);
break;
}else if(ZoneNumber == ZONE_STONE2)
{
g_pMain->Zone2[i] = uint32(UNIXTIME) + 1503;
EventRoom = i;
g_pMain->Zone2Family[i] = myrand(5,9);
break;
}else if(ZoneNumber == ZONE_STONE3)
{
g_pMain->Zone3[i] = uint32(UNIXTIME) + 1503;
EventRoom = i;
g_pMain->Zone3Family[i] = myrand(10,13);
break;
}else
continue;

}

if (EventRoom == 0)
return;

g_pMain->IsBusy1[EventRoom] = true;
else if(ZoneNumber == ZONE_STONE2)
g_pMain->IsBusy2[EventRoom] = true;
else if(ZoneNumber == ZONE_STONE3)
g_pMain->IsBusy3[EventRoom] = true;
else
return;

m_TimeMonsterStone = UNIXTIME + 1502;
RobItem(ITEM_MONSTER_STONE,1);
g_pMain->MonsterStoneSummon(EventRoom, ZoneNumber);
ZoneChange(ZoneNumber,0.0f,0.0f,EventRoom);
if (ZoneNumber == ZONE_STONE1)
CheckWaiting(ZONE_STONE1, 1501);
else if (ZoneNumber == ZONE_STONE2)
CheckWaiting(ZONE_STONE2, 1501);
else if (ZoneNumber == ZONE_STONE3)
CheckWaiting(ZONE_STONE3, 1501);

printf("%s gonna go %d %d
",GetName().c_str(),EventRoom,ZoneNumber);

}
}

son olarak ; gameserverdlg.h içerisinde yine void CGameServerDlg::MonsterStoneSummon bul ve değiştir

void CGameServerDlg::MonsterStoneSummon(uint16 RoomEvent, uint8 ZoneID)

{

foreach_stlmap_nolock(itr, m_MonsterRespawnListInformationArray)
{
if (itr->second->ZoneID == ZoneID && itr->second->sCount == 1)
{
if (itr->second->sSid != 7032
&& itr->second->sSid != 7033
&& itr->second->sSid != 7034)
SpawnEventNpc(itr->second->sSid, true, itr->second->ZoneID, itr->second->X, itr->second->Y, itr->second->Z, itr->second->sCount, 2, 25 * 60, 0, -1, RoomEvent);
else
SpawnEventNpc(itr->second->sSid, true, itr->second->ZoneID, itr->second->X, itr->second->Y, itr->second->Z, itr->second->sCount, 0, 25 * 60, 0, -1, RoomEvent);
}
else if (itr->second->ZoneID == ZoneID && itr->second->sCount == 2)
{
SpawnEventNpc(itr->second->sSid, false, itr->second->ZoneID, itr->second->X, itr->second->Y, itr->second->Z, 1, 2, 25 * 60, 0, -1, RoomEvent);
}
}

}

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler dostum fakat bu prosedürleri benimki ile değiştirince çoğu yerde eksikler çıktı onları tamamlamam için diğer uzantılarıda ekleyip tamamlamam lazım sadece atack ile alakalı yer neresi onu çözmem lazım :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

fileslerl3 alakalı olduğunu düşünüyorsan aiserveri değiştir kardeşim.

ai server değiştireyim 1 sorunu düzelteyim derken 20 tane sorun çıksın 😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bizde bildiğimiz konular hakkında herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz yeterki konu hakkında bilgimiz olsun fakat böyle oldumu kimsenin yardımcı olası gelmiyor demekki hiç kimsenin ms mobları atack yapmıyor ki kimse şurayı 1 yap oraya bak buraya bak yazmamış yada yazma gereği duymamış arkdaşlar siz yardımcı olacaksınız ki olduğunuz kişide başkalarına yardımcı olmak için can atsın yoksa herkez işine gelen konulara bakar geçer....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

bizde bildiğimiz konular hakkında herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz yeterki konu hakkında bilgimiz olsun fakat böyle oldumu kimsenin yardımcı olası gelmiyor demekki hiç kimsenin ms mobları atack yapmıyor ki kimse şurayı 1 yap oraya bak buraya bak yazmamış yada yazma gereği duymamış arkdaşlar siz yardımcı olacaksınız ki olduğunuz kişide başkalarına yardımcı olmak için can atsın yoksa herkez işine gelen konulara bakar geçer....

insanlar konu hakkında bildiklerini yazmışlar, istediğin cevabı alamadığın için serzenişte bulunman yanlış. herkes her daim sana yardımcı olamaz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mesajimi dikkatli okumaniz onemli! bu yaziyi cevap yazanlara degil konuyu bilip yardimci olmayan yada olmak istemeyenlere yazdim tabiki kimse yardimci olmak zorunda degil bunuda nekadar yardimci olursaniz oldugunuz kiside o kadar bonkor olur diyerek anlattim burda isyandan ziyade bilgilendirme var bu site yardimlasma sitesi degilmi evet oyle fakat yardim edip yardim gormezseniz bi zaman sonra yardim etmeyide birakirsiniz olay bu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

mesajimi dikkatli okumaniz onemli! bu yaziyi cevap yazanlara degil konuyu bilip yardimci olmayan yada olmak istemeyenlere yazdim tabiki kimse yardimci olmak zorunda degil bunuda nekadar yardimci olursaniz oldugunuz kiside o kadar bonkor olur diyerek anlattim burda isyandan ziyade bilgilendirme var bu site yardimlasma sitesi degilmi evet oyle fakat yardim edip yardim gormezseniz bi zaman sonra yardim etmeyide birakirsiniz olay bu...

Kimsenin sana konuyu bilip yardımcı olmak istemediğini sanmıyorum burada. Şimdiye kadar açtığın her konuya yardım almışsın, bir konuya yardım alamadın diye burada çemkirmen ne kadar doğru sence? Nankörlük ediyorsun.

Açtığın konuda kullandığın kaynak kodlarına dahil detay yok. "Monster stone canavarlar attack yapmıyor" deyince, senin kaynak kodların bizim gözümüzün önünde belirmiyor.

Beklenti insanı bitiren şeydir. Sen burada insanlara yardım almak için yardım ediyorsan, bu bir çıkar ilişkisidir.

Her yardım ettiğim insandan karşılık beklesem, KO piyasasının yarısı bana borçlu durumda olur. Mantaliteni değiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

bende aynı hatayla cz de karşılaştım ne yaptıysam sonuç alamadım kardeşim çözümü ai serveri değişerek buldum ne yapmak istiyorsan onu yap ozmn

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Kimsenin sana konuyu bilip yardımcı olmak istemediğini sanmıyorum burada. Şimdiye kadar açtığın her konuya yardım almışsın, bir konuya yardım alamadın diye burada çemkirmen ne kadar doğru sence? Nankörlük ediyorsun.

Açtığın konuda kullandığın kaynak kodlarına dahil detay yok. "Monster stone canavarlar attack yapmıyor" deyince, senin kaynak kodların bizim gözümüzün önünde belirmiyor.

Beklenti insanı bitiren şeydir. Sen burada insanlara yardım almak için yardım ediyorsan, bu bir çıkar ilişkisidir.

Her yardım ettiğim insandan karşılık beklesem, KO piyasasının yarısı bana borçlu durumda olur. Mantaliteni değiştir.

mustafa sende su ego seviyeni biraz dusur bence her mesajlasmada hakli olan userlar da olsa galip gelen sen olmak zorunda degilsin mesajlarim gayet acik ki kotu bisey yazdigimi sanmiyorum yardimci olup tesekkurde aldim yardim alip tesekkurde ettim hicbir konumdada direk kaynak kodu verin yazmadim okuduysan mesajlarimi sadece nereye mudahale etmem lazim diye sordum bilen arkadaslar cuser btype vs gibi cevaplarla yardimci oluyor zaten hazira konan yok yani site kurup yardimlasalim diyosun skyptan alayim parayi sorunu giderelim diyosun ben knight ile dogmadim olmasada olur hayatimda sonucta ticari bi beklentimiz yok sukur o yuzden mataliteyi degistirecek biri varsa sensin kolay gelsin...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Alıntı

mustafa sende su ego seviyeni biraz dusur bence her mesajlasmada hakli olan userlar da olsa galip gelen sen olmak zorunda degilsin mesajlarim gayet acik ki kotu bisey yazdigimi sanmiyorum yardimci olup tesekkurde aldim yardim alip tesekkurde ettim hicbir konumdada direk kaynak kodu verin yazmadim okuduysan mesajlarimi sadece nereye mudahale etmem lazim diye sordum bilen arkadaslar cuser btype vs gibi cevaplarla yardimci oluyor zaten hazira konan yok yani site kurup yardimlasalim diyosun skyptan alayim parayi sorunu giderelim diyosun ben knight ile dogmadim olmasada olur hayatimda sonucta ticari bi beklentimiz yok sukur o yuzden mataliteyi degistirecek biri varsa sensin kolay gelsin...

Ben egoist bir insan değilim, haksız olduğun noktaları birisi yüzüne vuruyorsa buna egoistlik değil, dobralık denir. Sorun neyi sorduğun değil. Sonrasında sergilediğin tavırlar, ve insanlara serzeniş biçimin problem. Sana ücreti ile yaparım dememin sebebi ise, benim vaktimi boş yere çalıyorsan eğer, karşılığını ödemek zorunda oluşun. Öğrenmek isteyen insana oturup günlerce anlatırım, karşılığında da bir kuruş para istemem. Fakat, senin böyle bir amacın yok, sorunum düzelsin işime bakayım kafasındasın, bu mantalite asıl ticari olan mantalitedir. Sana bir dirhem faydası dokunmayacaksa yapacağım şeyin, bari bana dokunsun. İşin maddiyatında değilim, ve sana fiyat söylememin sebebi seni bu yoldan caydırıp öğrenmeye teşvik etmek. Fakat sende bu inceyi görebilecek kadar geniş bir vizyon bulunmadığından, "skypeden para istiyor hede hödö" diye utanmadan gelip buraya post yazıyorsun. Yazık.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

skyptan gerekli gorusmeyi yaptik mustafa ile ufak yanlis anlasilmalar olmus gereksiz yere tartisma ortami olmasin uzatmanin anlamida yok + konu kilit zaten cozulecegi yok 🙂

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...